999 rezultate për

pjekura

I ushqen me pula të pjekura, njihuni me 56-vjeçarin që ka 300 mace (FOTO LAJM) Chris Arsenault 56 vjeç, jeton me 300 mace në shtëpinë e tij. Shtëpia nuk ka pothuajse asnjë mobilje, nuk ka kuzhinë
Humbisni peshë me këtë dietë me patate Programet e humbjes së peshës shpeshherë janë fokusuar në zvogëlimin e sasive të karbohidrateve që i konsumoni, e kjo ës
Humbisni peshë me këtë dietë me patate Programet e humbjes së peshës shpeshherë janë fokusuar në zvogëlimin e sasive të karbohidrateve që i konsumoni, e kjo ës
Receta për kek me fruta dhe arra Përbërësit për 10 racione: 250 g miell 200 g sheqer 4 vezë 150 g gjalpë i freskët 60 g arra të pjekura 250 g fru
Patate të pjekura në furrë dhe me kos Patatet e pjekura në furrë marrin shije të veçantë në saje të përzierjes së kosit dhe salcës. Përbërësit: ▪
Patate të pjekura me vezë Përbërësit 4 patate 2 qepë 2 gota ujë 2 decilitra vaj ereza te thata kripë dhe piper i zi Përgatitja: Në n
Patate të pjekura me arra dhe salcë djathi Qoftë erëzat, qoftë lloji i djathit që do përdorni për të shoqëruar patatet, janë në dorën tuaj. Mund të zgjidhni ed
Kofshë pule të pjekura me portokall Salca pikante, e ëmbël e portokallit i kthen kofshët e thjeshta të pulës në diçka shumë të veçantë. Familjarët dhe miqtë
Kofshë pule të pjekura me portokall Salca pikante, e ëmbël e portokallit i kthen kofshët e thjeshta të pulës në diçka shumë të veçantë. Familjarët dhe miqtë
Patate turke të pjekura me jogurt Shija e përzierjes së jogurtit të freskët dhe erëzave pikante do t’ju lërë pa fjalë, transmeton Telegrafi. Përbërësit
Kujdes/ Ushqimi i pjekur shumë ju shkakton kancer Ushqimet e pjekura shumë rezultojnë të rrezikshme për shëndetin. Sipas studimit më të fundit nga "Food Standards Agenc
Bananet e pjekura shumë luftojnë kancerin Bananet janë fruta të cilat janë të pasura me vlera të shumta ushqyese dhe plot kalium. Sipas një studimi të realizuar n
Si të gatuajmë një darkë të shijshme Darka është zakonisht vakti më i madh dhe më i vonë i ditës dhe është një mundësi e mirë për të bërë të mundur që të han
Çfarë ngjyre duhet t'i hamë bananet! Një grup i studiuesve japonezë zbuluan një fakt mjaft interesant në lidhje me bananen. Sipas këtij studimi, bananet sa m
Në Spanjë zhvillohet "beteja" me domate (FOTO-LAJM) Çdo vit në fshatin spanjoll të Bunolos i cili ndodhet afër Valencias, spanjollët zgjohen nga shtrati vetëm me një mend
Rekord: Grilli më i madh në botë me pula të pjekura Nuk është ekip zjarrfikësish, por janë punëtorët që janë duke punuar në një “skarë” të madhe pulash të pjekura. Është
Patatja nuk ju shëndoshë Për një kohë të gjatë patatet kanë pasur reputacionin e keq që trashin dhe janë shmangur nga ata që kanë ndjekur dietat
Një i/e dashur më i/e re në moshë? Ndoshta ajo është lloji i marrëdhënies që shoqërohet me shakatë më therëse e ngritjen e vetullave të shumë prej nesh. Nj
Fëmijët pëlqejnë perimet e ziera Të miturit dhe fëmijët u janë nënshtruar provave gjatë një ekskursioni turistik duke iu propozuar lloje te ndryshme peri