999 rezultate për

pjekje

I shpërtheu bombola e gazit, i moshuari digjet në përpjekje për të fikur zjarrin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Katundi i Ri në Elbasan, pasi një zjarr i madh ka rënë në banesën e shtetasit
Botërori 2030 vjen në Ballkan? Greqia, Rumania, Serbia dhe Bullgaria po shqyrtojnë mundësinë e zhvillimit të kampionatit Botëror të vitit 2030, tha kry
Momentet ngjethëse kur rrëzohet avioni me 249 persona në bord (VIDEO) Momentet e fundit të fluturimit të avioni MH370 janë rindërtuar për një dokumentar televiziv, i cili tregon aeroplanin d
Incident sot në Telebingo Shqiptare! Ardit Gjebrea detyrohet të bëjë veprime të paparashikuara Spektakli “E diela Shqiptare” nuk ka filluar ende dhe madje ende nuk dihet se kur do të fillojë, pasi studiot akoma nuk
45 të vdekur në aksidentin me autobus Të paktën 45 persona kanë humbur jetën pasi autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga rruga duke rënë disa metra poshtë
Moska vë re përpjekjet e SHBA për të ndërhyrë në procesin zgjedhor rus Moska ka parë përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet e ardhshme ruse që vijnë nga SHBA, tha një diplomat i lartë rus.
VMRO vazhdon përpjekjet dëshpëruese kundër Zaevit VMRO-DPMNE-ja opozitare, përmes një komunikate me shkrim, ka akuzuar partinë në pushtet, LSDM, dhe liderin e saj Zoran Z
Serbia vazhdon përpjekjet kundër Ushtrisë së Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriç, i ka ftuar sot të gjithë serbët që në asnjë mënyrë të mos marrin pjesë në fo
Sampaoli: Jam i zhgënjyer për këtë eliminim nga Botërori Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampioli ka folur pas eliminimit nga Kupa e Botës, ku tha se është i trishtuar, dhe se i v
BE nuk shqetësohet nga përpjekjet e Ivanovit për bllokimin e të ardhmes Zëvendëskryeministri Bujar Osmani i kërkoi sot presidentit Gjorge Ivanov të jetë konstruktiv dhe të bashkohet në procesi
Holanda vendos gjoba për burkat në institucione publike Dhoma e Epërme e Parlamentit holandez ka miratuar një ligj që ndalon mbulimin e fytyrës dhe veshjet e tjera që mbulojnë
VMRO-DPMNE vazhdon përpjekjet, përdor historinë kundër Zaevit VMRO-DPMNE sot përmes një komunikate thekson se kryeministri Zaev për një vit ka fshirë historinë maqedonase e cila rrez
Grekët i friksohen Metës: A do të pranojë ai "faljen" e detit? Mediat greke vazhdojnë ti kushtojnë një rëndësi shumë të veçantë marrëveshjes së detit mes Shqipërisë dhe Greqisë. M
Schalke 04 kërkon mesfushorin e Real Madridit Mesfushori i Real Madrid, Mateo Kovaçiç kërkohet nga klubi gjerman Schalke 04.. Kroati u bashkua me Los Blancosit në
Arsenali në përpjekje për të transferuar mesfushorin e Sevillas Siç raportojnë mediat spanjolle dhe angleze, Arsenali do të ndjekë një marrëveshje për mesfushorin e Sevillas, Steven N'
Italia, në përpjekjet e fundit për formimin e qeverisë Kriza politike e Italisë hyri në “ujëra” të patestuara më parë këtë të mërkurë, teksa kreu i shtetit tentoi një kompromi
Tahiri sot kërkon lirinë, Donald Lu thotë se ka përpjekje të korruptohen gjykatësit Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të dalë mesditën e sotme para Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda. Ish-mi
Të mbuluar nga balta, mjellma përpjekje të shpëtojë shoqen (VIDEO) Momenti prekës teksa një mjellmë mundohet të shpëtojë dëshpërimisht mikun e saj që të mos fundoset nën baltë është filmu
Kek me karrotë dhe kanellë Përbërësit 3 vezë 1 gotë sheqer 1 gotë karrotë e grirë 1 lugë kanellë gjysmë gote vaj 1 gote çaji arr
Stoltenberg zbulon kushtin e vetëm për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka përshëndetur përpjekjet për gjetjen e zgjidhjes, ndërsa ka theksu