999 rezultate për

pisha

Aktive prej disa ditësh, shuhen vatrat e zjarreve në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë Disa prej vatrave aktive të zjarreve në vend janë shuar. Vatrat e zjarrit ishin raportuar në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan
Mjeku i shqetësuar: Janë shtuar rastet e të rinjve Mjeku i njohur Tritan Kalo i ka bërë thirrje të gjithëve që të shmangin grumbullimet në plazhe e mjedise. Kjo është
Zjarr masiv në pyllin me pisha të Peshtanit në Fier Flakët kanë përfshirë pyllin e Peshtanit në Fier. Zjarri ka rënë pasditen e sotme në pasivin pyjor me pisha dhe shkurre,
Zjarr i fuqishëm në Krujë, përfshihet nga flakët masivi i pishave Një tjetër zjarr i fuqishëm ka përfshirë pyjet në Shqipëri në orët e fundit. Një sipërfaqe e madhe me pisha është për
Bie zjarr i fuqishëm në Bulqizë, digjen 2 hektarë pisha Një zjarr i madh ka përfshirë Qafën e Buallit në Bulqizë sipas të dhënave mësohet se janë djegur 2 hektarë me pisha. Sip
I qëllimshëm? Shkrumbohen nga zjarri 2 hektarë me pisha në Seman Ditën e sotme u raportua se një zjarr masiv ka përfshirë pyjet e Semanit. Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet, për z
Bashkia dhe Ministria e Mbrojtjes mbjellin pisha për 42 ushtarët dëshmorë Pas Parkut të Liqenit Artificial dhe atij të Farkës, edhe Parku i Liqenit të Vaqarrit po kthehet shpejt në një hapësirë
LSI sulmon Ramën: Vodhe shqiptarët me palma, tani do i vjedhësh me pisha Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po vjedh shqiptarët. Me anë
200 hektarë pyje me pisha shkrumbohen në Makedonski Brod Pylli me pisha prej rreth 200 hektarëve është pushtuar nga zjarri në atarin e fshatrave Trebovle dhe Blizansko, afër Mek
Zjarr masiv në Ibë, ministri Demiraj: I qëllimshëm! Pak pas mesdite disa vatra zjarri janë shfaqur në një kodër me pisha pranë fshatit Ibë të Tiranës, buzë lumit Erzen.
Digjet 3-4 hektarë pisha në Cërrik, dyshohet se zjarri të jetë i qëllimshëm Vazhdojnë vatrat e zjarrit në të gjithë vendin ku qindra hektarë rrezikohen nga zjarri. Gjatë mbrëmjes së djeshme në
“Digjet” vendi, vatra zjarri në Fier, Lushnje dhe Elbasan Emergjencat bëjnë të ditur se përgjatë orëve të pasdites në të gjithë vendin ka pasur 3 vatra zjarri në pyjet e Qarkut F
Temperaturat e larta përvëlojnë vendin. Emergjenca: Bëni kujdes, ja zonat ku ka rënë zjarr Edhe përgjatë 24 orëve të fundit, për shkak të temperaturave të larta, rreziku i rënies së zjarreve mbetet i lartë.
Avokati: Blerim Shullazi më tha se bimët janë pisha të egra Avokati mbrojtës i Emiljano Shullazit është shprehur sot se ndaj tij dhe dy bashkëpunëtorëve të tjerë të arrestuar nuk k
Zjarri djeg 6 hektarë pisha në Mallakastër Flakë zjarri janë shënuar sot në Mallakastër, duke djegur 6 hektarë pisha. Zjarri ka rënë në fshatin Gjorgozë të Mallaka
Zjarri shkrumbon masivin me pisha në Kodër Krastë të Elbasanit Mëngjesin e sotëm është djegur një sipërfaqe e madhe me shkurre dhe pisha në Kodër Krastë të Elbasanit, ku nga të dhënat
Digjen sipërfaqe me pisha në Krastë Për shkaqe ende të paqarta, flakët e zjarrit kanë përfshirë sipërfaqen me pisha në Krastë. Në mesditë është sinjalizuar
Trukimet, Komisioni i Etikës dënon me 6 muaj dy futbollistë Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, i mbledhur sot më datë 10.02.2015, pasi u njoh nga materialet
Sekuestrohen 18 kg drogë, prangosen 4 shqiptarët Katër shqiptarë dhe një italian janë arrsetuar gjatë një operacioni të policisë italiane e cila sekuestrua 8.5 kilogramë
Fier, digjet masivi pyjor në Darëzezë Dhjetra hektarë pyje me pisha janë djegur gjatë 24 orëve të fundit në masivin e bregdetit të Darëzezës. Vatra e parë e z