999 rezultate për

pisa

Momenti kur trajneri shqiptar godet me shpulla lojtarët (VIDEO) Dhuna dhe aktet fizike janë një ndër veprimet që karakterizojnë botën e futbollit. Një video tronditëse po qarkullon
Trajneri i ekipit shqiptar, rreh fëmijët: Pisa, s’ju vjen turp (VIDEO) Një video tronditëse po qarkullon në rrjetet sociale, ku duket një nga trajnerët dhe pjestarët e stafit teknik të ekipit
Avari në avion, dhjetëra shqiptarë mbahen "peng" në Pisa (VIDEO) Vijojnë vonesat në avionët e linjave që fluturojnë nga Rinasi. Në një denoncim të bërë së fundi pasagjerët që do të
Haradinaj nuk merret me të zezat e raportit të DASH, reagon për testin PISA Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se mbi tremijë nxënës kosovarë i janë nënshtruar deri më sot testit PISA,
168 nxënës në Gjilan i nënshtrohen fazës së parë të testit PISA Ka nisur të enjten faza e parë e testit PISA 2018, ku 168 nënës të tetë shkollave të Gjilanit do të provojnë dijen e tyr
Greva pritet ta dështojë testin PISA Testi “PISA 2018” do të fillojë të mbahet të mërkurën, ndërkaq nga e premtja Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dh
Nga dështimi Kosova synon t'i kalojë vendet e rajonit Republika e Kosovës ka bërë përgatitjet e konsiderueshme për të dalë shumë më mirë në vlerësimin e PISA-s që mbahet në p
MASHT-i formon grup punues për testin PISA Për herë të dytë brenda këtij viti, Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) pritet të formojë grup punues
Plani i veprimit për testin PISA drejt dështimit Plani i veprimit i grupit punues për PISA 2018 ka gjasa të dështojë krejtësisht. Kjo, për shkak se nuk janë realizuar ob
Burri i Voltana Ademit shpërthen ndaj socialistëve: O pisa, o të pafytyrë Bashkëshorti i kryetares së Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, Fran Mjeda ka reaguar në një status në profilin e tij në
Cani shënon super gol, por nuk i vlen shumë Pisa-s (VIDEO) Pisa më në fund gjen një pikë pas 3 humbjesh radhazi në kampionat. Skuadra ku luajnë plot tre lojtarë shqiptarë ka baraz
Gjen videon e pronarëve duke bërë seks, shqiptari kërcënon italianen: Bëje me mua ose… (FOTO LAJM) Një shtetas shqiptar, i identifikuar me emrin Shpend Xhoxha 27 vjeç, emigrant në Itali, është dënuar nga gjykata e Pisas
I kritikoi veshjen, Erjon Braçe e quan Rudina Xhungën pisanjose (FOTO LAJM) Deputeti socialist Erjon Braçe i ka kushtuar sot një status me mjaft akuza gazetarëve Rudina Xhunga dhe Ccim Peka, pas p
Zyrtare/ Rey Manaj i bashkohet trajnerit Gattuso Rey Manaj është një futbollist i Pisës. Sulmuesi shqiptar është transferuar në formë huazimi nga Interi te skuadra që dr
Ujkani sponsorizon kalimin e Manajt te Pisa Pasi mbylli pa bujë periudhën e huazimit te Pescara, Rey Manaj është në një kërkim të një skuadra te re për pjesën e mbe
Manaj surprizon të gjithë me skuadrën e re Rei Manaj ka mbyllur aventurën e tij te Pescara për gjashtë muaj, mirëpo pas tij është vënë një skuadër nga Serie B.
Ish-rektori i UP-së: Nuk u çudita me raportin e PISA-s Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu, lidhur me rezultatin e PISA-s, ku Kosova doli mjaft dobët
Nuk paguan faturat, Pisa e Çanit mbetet dhe pa drita Problemet për skuadrën e Pisës që militon në Serinë B italiane nuk kanë fund. Ditën e sotme është ndërprerë energjia ele
Ja disa nga pyetjet që iu ranë nxënësve të Kosovës në testin e "PISA" (FOTO LAJM) "Shpjego në mënyrë shkencore fenomenin e meteorëve", ka qenë kjo një nga pyetjet që u ka rënë nxënësve të Kosovës në tes
Rama "u mbyll" gojën të rinjve të PD: Lexoni raportin e PISA 2015 (FOTO LAJM) Kryeministri Rama nuk ka qëndruar në heshtje, por ka zgjedhur që të reagojë në lidhje me protestën e të rinjve të PD-së