999 rezultate për

pirjen

Studiuesit: Një tymosje e shishas po aq e dëmshme sa një paketë cigare Një tymosje e vetme e shisha-s mund të ketë të njëjtat efekte negative të pirjes së më shumë se një pakoje duhani, ka zb
Byzylyku i veseve: Gjetja për të luftuar mbipeshën, duhanpirjen, dembelizmin (FOTO LAJM) Sikur vetëm të kishim një person që vazhdimisht qëndron pranë nesh dhe na kritikon çdo herë që hamë diçka jo të shëndets
Suedia ndalon duhanpirjen edhe në vendet publike Në Suedi, duhanpirësit nuk do të lejohen më të ndezin cigare në pjesën e jashtme të klubeve. Shteti skandinav kaloi s
Deputetët maqedonas do të testohen për pirjen e drogës Deputetët e përjashtuar të VMRO DPMNE-së përmes grupit të tyre parlamentar kërkojnë testimin e deputetëve për përdorim t
Chelsea i plotëson kushtet Sarrit, gati të ndërtoj një dyqan për pirjen e cigares Gjigandët e Premier Leagues, Chelsea thuhet se po kërkojnë të ndërtojnë një për pirjen e duhanit në Stamford Bridge për
Nëse dëshironi të flini më mirë, atëherë shmangni këto zakone Sipas Akademisë Amerikane të Mjekësisë së Gjumit, një nga tre të rriturit amerikanë luftojnë me pagjumësi. Dr. Matt G
Nëse dëshironi të flini më mirë, atëherë shmangni këto zakone Sipas Akademisë Amerikane të Mjekësisë së Gjumit, një nga tre të rriturit amerikanë luftojnë me pagjumësi. Dr. Matt G
Gruaja e Hashim Thaçit kapet mat duke shkelur ligjin (FOTO LAJM) Bashkëshortja e presidentit Hashim Thaçi, Lumnije Thaçi, gjatë ditës së sotme është parë në njërin prej lokaleve të Pris
Çaji i nxehtë ka disa efekte negative Pirja e çajit të nxehtë mund të rrisë rrezikun e kancerit esofageal, veçanërisht nëse jeni një përdorues i shpeshtë i pi
Pas drogës, Duterte i shpall luftë edhe duhanpirjes Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka firmosur një urdhër ekzekutiv, që ndalon duhanpirjen në vende publike në të
Mbipesha po vret njerëzit, më e rrezikshme se duhani dhe diabeti Mbipesha ose obeziteti është shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme. Ky fakt u bë me dije nga “Society of Genera
Presidenti filipinez do ndalojë edhe pirjen e duhanit Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte është paralajmëruar disa herë nga SHBA-të për politikat ekstreme për vrasjet ma
Pekini ndalon pirjen e duhanit në publik Për shkak të rritjes së numrit të të vdekurve për shkak të sëmundjeve të lidhura me duhanin, një masë ndëshkuese është n
PE voton legjislacionin e ri për duhanin Ligjvënësit evropianë votojnë sot legjislacionin e ri gjithpërfshirës për industrinë e duhanit. Në të parashikohen rregu
Miratohet ligji kundra duhanit Në Kuvendin e Kosovës ditën e sotme është miratuar ligji kundër pirjes së duhani dhe kufizimin e produketeve të tij. Me
Rusia ndalon pirjen e duhanit në ambiente publike Presidenti rus, Vladimir Putin ka nënshkruar projektligjin i cili ndalon pirjen e duhanit në ambiente publike. Parlament