999 rezultate për

piratet

Anija gjermane rrëmbehet nga piratët Piratët kanë rrëmbyer tetë anëtarë ekuipazhi në anijen e mallrave gjermane në brigjet e Kamerunit. Kompani gjermane M
Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane Piratët kanë rrëmbyer 12 pjesëtar të një ekuipazhit të një anije mallrash zvicerane që po lundronte në ujërat nigeriane.
Sistemi i e-maileve të Parlamentit britanik sulmohet nga piratët kibernetikë Disa piratë kanë targetuar sistemin e e-maileve të Parlamentit të Britanisë, në përpjekje për të hyrë në llogaritë e qin
Tentuan ta plaçkitin anijen gjigante me mallra, ja si e pësojnë piratët somalezë (VIDEO) Për vite me radhë, piratët somalezë kanë terrorizuar pronarët e anijeve që transportojnë mallra të ndryshme nëpër ujërat
Luftë në det, ja si zbrapsen piratët somalezë në brigjet e Afrikës (VIDEO) Piratët somalezë janë kthyer në një problem serioz për kompanitë e transportit ndërkombëtar të mallrave teksa kalojnë me
FBI: Piratët rusë nuk kanë sulmuar republikanët Drejtori i Shërbimeve Sekrete Kombëtare, James Clapper deklaroi këtë të martë se raporti i komunitetit të inteligjencës
Pengjet e rrëmbyer nga piratët: "Kemi ngrënë minj për të mbijetuar" Një grup marinarësh që janë rrëmbyer dhe më pas janë mbajtur peng prej gati pesë vite nga piratët somalezë, kanë thënë p
Piratët hyjnë në llogaritë e Harvard dhe Oxford, ndërtojnë dhe shesin vetë diploma CEO i Sixgill, një firmë inteligjente e ndjekjes së piratëve të uebit, thotë, “Piratët kanë ndërtuar një treg dixhital k
Njihuni me USB-në vrasëse (VIDEO) Kjo USB ndryshe është njohur si vrasësja e pajisjeve elektronike. Piratët kibernetikë rusë kanë krijuar një USB që mund
Bloom rinovon kontratën për “Piratët e Karaibeve” 38 vjeçari Orlando Bloom ka nënshkruar një kontratë për filmin e 5 të “Piratëve të Karaibeve”, ku do të bashkëpunojë me
Johnny Depp lë pas dashurinë për "Piratët e Karaibeve" (FOTO LAJM) Dy muaj pasi kanë kurorëzuar lidhjen e tyre, çifti Depp dhe Heard po jetojnë të ndarë për shkak të angazhimeve me filmat
Në 20 prill “Piratët e Karaibeve” u rikthehen xhirimeve Në datën 20 prill, “Piratët e Karaibeve” u rikthehen xhirimeve. Mësohet se xhirimet do të rifillojnë pas një periudhe pu
Sulmet e piratëve kibernetikë iranianë alarmojnë botën Piratët kibernetikë iranianë janë infiltruar në rrjetin e disa prej kompanive më të mëdha në botë, si në fushën e energj
“Piratët e Karaibeve”, në 2017 në kinematë botërore Shumë shpejt do të rikthehen “Piratët e Karaibeve” dhe këtë lajm e ka konfirmuar stafi organizativ. Mësohet se "Piratët
Piratët somalezë të tmerruar nga Britney Spears (VIDEO) Kapitenët e anijeve që lundrojnë nëpër ujërat somalezë shfrytëzojnë hitet e yllit amerikan të muzikës pop, Britney Spear
Lirimi i pengjeve, Irani: Akt human nga amerikanët Shpëtimi nga forcat amerikane të 13-të iranianëve të cilëve u ishte rrëmbyer anija e tyre e peshkimit nga piratët është
Pitatët grabisin anijen italiane Një anije me 6 italianë, 5 ukrainas dhe 7 indianë është marë peng nga piratët somalezë në brigjet e Omanit. Bëhet fjalë
Johnny Depp, i pavendosur për "Piratët e Karaibeve 5" Johnny Depp nuk është i sigurtë nëse dëshiron të bëjë edhe një film tjetër të "Pirates Of The Caribbean". Depp është
Johnny Depp flet për "Piratët e Karaibeve" Nëse filmi i dytë dhe i tretë i "Pirates of the Caribbean" ju kanë bërë konfuz, nuk jeni të vetmit. Johnny Depp pranon n
"Piratët" sulmojnë Sony-n "Anonymous" - një grup hacker që i shpalli luftë kompanisë Sony në fillim të kësaj jave - ka rritur numrin e sulmeve t