999 rezultate për

piramidale

Ndahet nga jeta ish-presidenti i firmës piramidale "Gjallica" Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjecare Fitim Gërxhalliu, i cili njihet si kreu i firmës piramindale “Gjallica”. Mësoh
Berisha: Pranoj përgjegjësinë për skemat piramidale Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora iu përgjigj zërave mediatik të cilët thonë se ai
Tusk merret në pyetje me dyshimet për skemat piramidale Shefi i Këshillit Evropian, Donald Tusk, është marrë në pyetje të hënën në vendlindjen e tij Poloni, në kuadër të hetime
Rikthehet e tmerrshmja "Sude", nuk ka falimentuar Kanë kaluar më shumë se 20 vite që kur firmat piramidale falimentuan realisht, por në fakt ato kanë kaluar një kalvar të
Ditë tmerri për shqiptarët, pamje të rralla nga "lufta" e '97 (VIDEO) Rebelimi i vitit 1997 i njohur edhe si Kriza piramidale ishte një lëvizje antiqeveritare që filloi më 24 janar në Lushnj
Gropë 120 milion euro, rishfaqen frikshëm piramidat e '97 (FOTO LAJM) Fenomeni i kompanive piramidale do të mbahet mend si mashtrimi më i madh në historinë financiare të Shqipërisë prej të c
Ministria e Financave: Ja si mund të rimerrni kursimet nga firmat piramidale (FOTO) Ministria e Financave nxjerr në ankand pronat e firmave renteiere, të cilat mblodhën kursimet e shqiptare në vitet 1993-
Dënohen të akuzuarit për skema piramidale Gjykata Themelore e Prizrenit të hënën ka njoftuar se ka shpallur aktgjykimin dënues ndaj të akuzuarve në rastin “Krista
Media kanadeze: Bitcoin është njësoj si firmat piramidale në Shqipëri Çmenduria e monedhës virtuale Bitcoin po krahasohet gjithnjë e më shumë nga mediat e huaja me atë që ndodhi me piramidat
Rropën shqiptarët, dalin në shitje pronat e "VEFA-s" dhe "Kamberit" Ministria e Financave do të nxjerrë në ankand këtë të premte rreth 10 fabrika, linja prodhimi e magazina të ish firmave
Arrestohet djali i ish-pronarit të firmës piramidale “Vefa” Policia e Tiranës ka vënë në pranga djalin e Vehbi Alimuçaj, ish-pronarit të firmës piramidale. Mësohet se djali i t
RRËFIMI/ Ministri që solli farat e kanabisit që në 1995 dhe cili ishte “kopetenti” i Sudes Ish-truproja i Berishës në fillim të viteve '90, Izet Haxhija vijon rrëfimin e tij për ngjarjet e ndodhura në atë periud
Petri Bozo: Ja si i humba lekët në firmat piramidale Producenti Petri Bozo, i ftuar në rubrikën “Në makinë me këngët e…” pjesë e emisionit “Vizioni i Pasdites”, ka rrëfyer f
Ish-bosi i VEFA-s dënohet me 5 vjet e 6 muaj burg Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin e dënimit me 5 vjet e 6 muaj burg për ish bosin e firmës piramidale "Vefa", Vehbi Al
Ja si u prit Berisha në Shkodër më 1997 (VIDEO) Një video e AP tregon sesi është pritur Berisha në Shkodër më 1997, kohë kur kishte trazira dhe falimentuan firmat piram
Arrestohen dy djemtë e ish-bosit të firmave piramidale Pas kërkimit prej disa vitesh, policia tashmë ka arrestuar dy djemtë e Rrapush Xhaferrit, të cilët janë dënuar me 9 dhe
Grabiti rreth 900 qytetarë përmes skemës piramidale, arrestohet 29-vjeçari Rreth 900 persona dhe gati 30 biznesmene mund te kene rene ne gracken e skemes piramidale te një 29 vjecari të arrestuar
Zbulohet skema piramidale, arrestohet 29-vjeçari nga Fieri Një 29-vjeçar është vënë në pranga nga policia pasi akuzohet për krijimin e një skeme piramidale dhe pastrim të produkte
Fondi, ja sa para do të ndahen nga "piramidat" Të gjithë ata që nuk kanë përfituar më parë para nga procesi i kthimit të parave nga firmat piramidale, do të mund të ma
Firmat piramidale kthejnë paratë tek kreditorët Administratori i Shoqërive Huamarrëse njofton nisjen e procesit të ndarjes së parave të ish-firmave piramidale. Sipas nj