999 rezultate për

piramida

Piramida e alienëve në Hënë? NASA jep shpjegime (VIDEO) Struktura e ngjashme me piramidën në sipërfaqen hënore ka bërë që një pjesë e njerëzve të besojnë se qeniet jashtëtokëso
Merr flakë Piramida në qendër të Tiranës Një zjarr është lokalizuar tek Piramida, në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Burimet bëjnë me dije se zjarri është lo
OKB: Si do të përmbyset piramida e popullsisë shqiptare, në këtë vit do ketë më shumë të moshuar se të rinj Popullsia e Shqipërisë pritet të shënojë ndryshime të mëdha në strukturën e saj në dekadat në vijim. Pesha e popullsisë
Nuk është Egjipti, ky është vendi më me shumë piramida në botë (FOTO LAJM) Egjipti për ne tashmë është kthyer në vendin e imagjinatës dhe konsiderohet si vendi i piramidave. Por ama e vërteta
Pse piramidat fshehin kaq mistere të mëdha për kohën Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
Zbulohet vendbanimi më i vjetër se piramidat e egjiptiane Arkeologët izraelitë zbuluan kohët e fundit një vendbanim të madh 9000-vjeçar neolitik pesë kilometra larg Jerusalemit p
E ndërtuar 4 mijë vjet më parë, piramida kthehet në atraksion turistik Një piramidë e zbuluar në shek e 19 në Egjipt do të kthehet në një atraksion turistik. E ndërtuar 4 mijë vite më parë, n
Berisha: Pranoj përgjegjësinë për skemat piramidale Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora iu përgjigj zërave mediatik të cilët thonë se ai
Shpërthim pranë piramidave në Egjipt, 16 të plagosur Të paktën 16 persona mësohet të kenë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi pranë muzeut të madh në piramidat e
Shpërthim afër piramidave Një shpërthim ka ndodhur në një autobus afër piramidës “Giza” në Egjipt, shkruajnë burimet e ‘Independent’. Të paktë
Bes Kallaku: Nuk kam patur lek, pas pune flija edhe tek Piramida I ftuar në emision “Thumb” në ABC News Bes Kallaku ka folur për sakrificat e karrierës. Në rrëfimin e tij, Besi tha se n
Bes Kallaku: Dikur flija tek "Piramida", zgjohesha në mëngjes dhe thosha sapo erdha nga Fushë-Kruja I ftuar në emision “Thumb” në ABC News Bes Kallaku ka folur për sakrificat e karrierës. Në rrëfimin e tij, Besi tha se n
5 detaje misterioze për piramidat e Egjiptit të lashtë Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
Fotografi danez tërbon Egjiptin, bën marrëdhënie në majë e piramidës 4500 vjeçare (VIDEO) Fotografi danez Andreas Hvid ka tërbuar Egjiptin pas një vizitë në Piramidat e famshme të Faraonit. Ai ka dashur të shij
Zgjidhet misteri, kështu u ndërtuan piramidat e Egjiptit (FOTO LAJM) Misteri se si ekzaktësisht piramidat janë ndërtuar mund të jetë më pranë zgjidhjes, pasi një ekip arkeologësh bënë një z
Tusk merret në pyetje me dyshimet për skemat piramidale Shefi i Këshillit Evropian, Donald Tusk, është marrë në pyetje të hënën në vendlindjen e tij Poloni, në kuadër të hetime
Hapet një nga piramidat më misterioze në botë, çfarë u gjet brenda Khafre, një prej piramidave të Gizës në Egjipt u hap këtë për vizitorët, pas një restaurim të plotë, i cili zgjati dy mu
5 karakteristikat e piramidave të Egjiptit që i bëjnë të pabesueshme për kohën Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
Zbardhet misteri i ndërtimit të piramidave Shumë studiues menduan se "varret egjiptiane" u ndërtuan për të nxjerrë në pah madhështinë e faraonëve. Dhe kjo është
Një asteroid më i madh se Piramida e Gizës po i afrohet tokës Një asteroid i madh sa piramida e Gizës do të kalojë pranë tokës. Ky është lajmi i fundit nga NASA që po bën xhiron