999 rezultate për

piqen

Lëkundet përsëri vendi, mësoni epiqendrën Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnit
Tjetër tërmet trondit Shqipërinë, këtu ishte epiqendra Një tërmet i fuqishëm është ndjerë vetëm disa minuta më parë në kryeqytet ndërkohë që sipas raportimeve paraprake lëkund
E konfirmoi edhe shkenca, burrat piqen më vonë sesa gratë Shumë prej nesh kanë dëgjuar që njerëzit thonë se burrat, edhe në moshën madhore, vazhdojnë të sillen si fëmijë. Disa gj
Lëkundet vendi, mësohet epiqendra e tërmetit Një tërmet i fortë është ndjerë pak minuta më parë në veri të vendit. Sipas hartës, tërmeti me magnitude prej 4.2 bal
Ku ishte epiqendra e tërmetit "monstër" që shkundi Korçën (FOTO LAJM) Tërmeti që ra pak më parë në Korçë pati sërish si epiqendër zonën mes Ersëkës-Kufirit me Greqinë dhe Korçën. Fillimis
I përpiu dallga gjigande, pushuesit ne panik përpiqen të shpëtojnë fëmijët (VIDEO) Një dallgë gjigande i gjeti të papritur pushuesit në një plazh në Rio De Zhanerio duke shkaktuar panik mes tyre. Push
Si ta dalloni me tre hapa të thjeshtë nëse mikja juaj është e duhura për ju Marrëdhëniet njerëzore janë të formave të ndryshme dhe të gjitha ndërtohen mbi baza besimi, respekti dhe dashurie. Nëse
Misra të pjekur shoqëruar me salcë hudhrash INGREDIENTËT 4 misra 6 lugë gjelle gjalpë 1 tufë borzilok i freskët 2 lugë kafe hudhër pluhur UDHËZIM
Përpiqen të korruptojnë policët, arrestohen 2 persona në kryeqytet (VIDEO) Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy drejtues mjetesh, nën akuzën e “Korrupsioni aktiv ndaj personave që ushtrojnë fun
Zbulohet skenari i PD, kur do të futen në zgjedhje Albana Vokshi, ish-deputete dhe drejtuese e PD-së ka deklaruar në emisionin Open të Eni Vasilit në Top Channel kohën se
10 vite diferencë, kjo është mosha kur piqen meshkujt dhe vajzat Kanali britanik Nickelodeon vendosi të zhvillojë një studim mbi pjekurinë e burrave, kështu që ata organizuan një studim
Tërmeti me epiqendër në Korçë është ndjerë në Ohër dhe Manastir Në Ohër dhe Manastir, pasdite në orën 15.01, u regjistrua një tërmet me intensitet prej katër, pra tre gradë sipas shkal
Vijon tensioni tek KZAZ ne Diber, protestuesit po perpiqen te hyjne ne KZAZ (VIDEO) Policia e shtetit deklaron se rreth 250 - 300 persona po vijojnë të sulmojnë punonjësit e policisë me sende të forta, ka
Tërmeti godet Shqipërinë Një tërmet me magnitudë 4.1 është regjistruar në jug të Shqipërisë. Lëkundjet e forta të magnitudës 4.1 ballë të shkallë
3.8 ballë, ku ishte epiqendra e tërmetit që tronditi Shqipërinë (FOTO LAJM) Tërmëti që tronditi pak më parë Shqipërinë qendrore kishte epiqendrën në veri të Durrësit, pikërisht në Gjirin e Lalzit.
Termeti lëkund jugun, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Nje lekundje termeti eshte regjistruar ne oret e para ne mengjesit te sotem ne vend. IGJEUM ben me dije se termeti eshte
Tërmeti lëkund jugun e Shqipërisë, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Lëkundje tërmeti gjatë orëve të para të mëngjesit janë ndjerë në Jug të Shqipërisë. Sipas të dhënave zyrtare nga Institu
Tërmet shkund jugun e Shqipërisë, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM) Një tërmet i shkallës 3.2 richter ka rënë gjatë orëve të para të ditës së sotme në jug të vendit duke shkundur trekëndës
Vetëm prisni: Të gjithë piqen në këtë moshë A ju është thënë ndonjëherë “rrituni” përderisa jeni në të 20’at tuaja ose keni nevojë për një arsyetim se pse ende shkr
A do të fejohet Anika me Shivain? Më në fund dita e shumëpritur për Shivain dhe Anikën erdhi. Të gjithë janë të lumtur që më në fund ata po kurorëzojnë