999 rezultate për

pini

Ja çka saktësisht konsumoni kur pini cigare Të gjithë e dimë se pirja e duhanit dëmton shëndetin. Sipas Qendrave të Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve, 484 m
4 shenjat që tregojnë se po pini kafe më shumë seç duhet 50% e popullsisë amerikane pi kafe. Mesatarisht, një person pi 3.1 gota kafe në ditë dhe kjo thjesht dëshmon se bota jon
6 orë operacion, si u shpëtua alpinistja shqiptare që theu këmbën në mal Një alpiniste shqiptare ra nga një lartësi e madhe teksa po ngjitej në mal duke thyer këmbën dhe duke rrezikuar jetën.
Alpinisti i plagosur në Tomorr, niset helikopteri i Forcave Ajrore Ministria e Mbrojtjes bën me dije se për alpinistin e plagosur në Malin e Tomorrit ka dërguar një helikopter të Forcave
Alpinisti rrëzohet nga Mali i Tomorrit, pritet të transportohet me helikopter drejt Tiranës Një incident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Malin e Tomorrit, ku një alpinist është rëzuar. Alpinisti ka rrëshqi
Të gjithë gabojnë, por në këtë orë nuk duhet të pini kafe Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nx
Hapini mirë sytë! Këto janë shenjat më të pabesa të horoskopit Për fat të keq jo të gjithë njerëzit janë të ndershëm dhe të respektueshëm. Mashtrimi është diçka që mund të shfaqet kud
Alpinisti i nxjerr bojën policëve: Bënë foto e gënjyen sikur na shpëtuan (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme, lajmi se Policia heroike e Shtetit tonë kishte shpëtuar nga majat e akullta të maleve shqiptare disa
Mali i Gramozit, banorët e zonës shpëtojnë 4 alpinistët e bllokuar në borë Policia në bashkëpunim me banorët e zonës në Kolonjë iu ka ardhur në ndihmë katër alpinistëve, të cilët kishin mbetur të
Tifozët anglezë nuk durojnë më: Jepini fund VAR-it Anglezët mundohen të mbeten tradicionalë në shumë gjëra. Tentuan edhe me teknologjinë VAR, por u dorëzuan. Tifozët janë
Kurrë mos hani portokall kur pini këto lloje ilaçesh E keni lexuar udhëzimin “mos e merr këtë ilaç me lëngun e portokallit” dhe keni menduar përse? Nuk jeni të vetmit. Të
Nëse gërhisni natën, pini këtë lëng para gjumit dhe gjithë familja do të jetë e lumtur Një nga arsyet më të shpeshta pse njerëzit gërhasin në gjumë është mbipesha Pesha e tepërt jo vetëm që bezdisin partn
Nëse gërhisni natën, pini këtë lëng para gjumit dhe gjithë familja do të jetë e lumtur Një nga arsyet më të shpeshta pse njerëzit gërhasin në gjumë është mbipesha Pesha e tepërt jo vetëm që bezdisin partn
Pini vezë në mëngjes dhe do të mahniteni me rezultatet Vezët e pagatuara janë të tejmbushura si me proteina ashtu edhe me yndyrna të mira. Idea e pirjes së vezës mund të mos u
E papritur! Ish-kryeministri Berisha nuk shkon në "Opinion" Sali Berisha ka "braktisur" emisionin Opinion tw Blendi Fevziut. Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka mundur që të sh
Festat duan bakllava! Kjo është receta turke që do t'ju bëjë të lëpini gishtat Përse të mos eksperimentojmë një variant krejtësisht turk, për festa? Nuk është shumë e shëndetshme, por njëherë në vit
Arkitekti nga Kosova: Nuk kam mundur t’i them askujt që të blejë një banesë në Durrës Astrit Nixha arkitekti nga Kosova është shprehur sonte në “Opinion” se nuk ka mundur që t’u sugjerojë miqve apo të njohu
Kujdes! Mos e pini ujin të ftohtë gjatë ngrënies Mjekët sugjerojnë që të mos e pini të ftohtë ujin gjatë ngrënies, por vetëm në temperaturë ambienti. Një ndër arsyet
Elvis Naçi-Fevziut: Sikur ta kishim bërë në Opinion fushatën e mbledhjes së parave (VIDEO) Imami Naçi ka qenë i ftuar mbrëmë në Opinion, ku ka folur për nismën e madhe që po bën me ndihmat që po mblidhen për të
Përse nuk duhet të pini ujë të ftohtë gjatë ushqimit? Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet dy deri tre litra ujë