999 rezultate për

piloti

Hamilton zyrtarisht legjendë, shpallet kampion bote për të shtatën herë Lewis Hamilton shpallet kampion bote për të shtatën herë në Formula 1, duke e shkruar emrin e tij me emra të artë në kët
Përplasje fatale gjatë garës, vdes piloti 23-vjeçar (VIDEO) Pista e Interlagos të garave “Superbike” ishte tragjike për Mateus Barbosa, i cili ka humbur jetën pas humbjes së kontro
Statistikat, Hamilton më i mirë se Schumacher Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Portugalisë, duke thyer rekordin e përgjithshëm të fitoreve që mbahej nga pi
Momenti i aksidentit të frikshëm në Formula 1, dëgjohen fjalët e pilotit: Duan të na vrasin (VIDEO) Gara për çmimin e madh të Toskanës në Formula 1 ka filluar me një aksident të shumëfishtë. Në xhiron e 6-të, në një a
HISTORIKE/ Piloti shqiptar triumfon në Çmimin e Madh të Belgjikes Piloti shqiptar Lirim Zendeli ka arritur të shkruaj historinë në Çmimin e Madh të Belgjikës. Ky është triumfi i parë i 2
E pabesueshme në Moto GP, piloti hidhet nga motorri me 220 km/h (VIDEO) Një tjetër episod i pakëndshëm vjen nga Moto GP. Javën e shkuar një aksident i tmerrshëm përfshiu Morbidelin dhe Zarkon,
"Në bazën e CIA-s na dërgoi Blloku Indipendent, por piloti gaboi", dëshmia e ish-diversantit parashutist Publikohet historia e rrallë dhe e panjohur e Ndue Mëlyshit me origjinë nga Mirdita, ku i ati i tij, Gjoni ishte bajrakt
Nuk zhgënjen Hamilton, fiton edhe në Silverstone Në Formula 1, triumfon gjithmonë ai, i përhershmi Lewis Hamilton. Ishte piloti britanik i Mercedesit që fitoi Çmimin e M
Piloti i Formula 1 me koronavirus, humb garën e Silverstone COVID-19 shkakton alarm në Formula 1 para garës së Silverstone. Piloti i Racing Point, Sergio Perez, bëri testin e Kor
Pamje të rralla, Covid-19 ndryshon festën e Formula Uno-s. Shikoni çfarë bën Roboti (VIDEO) Koronavirusi ka ndryshuar jo vetëm mënyrën e jetesës por edhe rregullat në botën e sportit Pikërisht ky virus kishte
Kriza nga pandemia, Mercedes i ofron Hamiltonit rinovim me përgjysmim të pagës Drejtuesit e skuadrës Mercedes i përgjysmojnë të ardhurat kampionit në fuqi të botës Lewis Hamilton. Shtyrja e pazakontë
Rrëzimi i avionit mori 97 jetë, zbulohet sekreti që kishte piloti (VIDEO) Një aeroplan i Pakistan International Airlines u përplas në një zonë të banuar më 22 maj të këtij viti duke u marrë jetë
Fliste për motin, zbulohet biseda e pilotit të helikopterit ku vdiq Kobe Bryant me vajzën Legjenda e NBA Kobe Bryant dhe vajza e tij ndërruan jetë me 26 janar, ku helikopteri me të cilin po fluturonin u rrëzua.
Rrëzimi i avionit ushtarak, gjendet i vdekur piloti Trupi i një piloti është gjetur, pasi një avion ushtarak i Forcave Ajrore të SHBA-së u rrëzua në Detin e Veriut. Sipa
Vdekjen e George Floyd, reagon edhe Luis Hamilton Piloti i ekipit Mercedes në Formula 1, Lewis Hamilton, reagoi ndaj atyre që heshtin për vrasjen e afro-amerikanit George
Gabimi fatal i pilotit, zbulohet shkaku që i mori jetën 97 personave në bord (FOTO LAJM) Gabimi i mundshëm fatal i pilotit mund të jetë shkak i rrëzimit të aeroplanit në Pakistan, ku humbën jetën 97 persona, t
E rrallë! Piloti bën fluturim në formë zemre në Kosovë Shoferët në tokë mund të bëjnë lloj-lloj manovra në rrugë, por për ata në ajër është diçka ndryshe. Sidoqoftë, për pi
Raporti i aksidentit të aeroplanit të Sala: Piloti nuk kishte licencën e duhur Detaje të tmerrshme janë zbuluar nga aksidenti i rëndë që i mori jetën ish futbollistit, Emiliano Sala. Gjatë vitit t
Aksident i frikshëm në "Daytona 500", piloti në gjëndje të rëndë (VIDEO) Aksident i rëndë në Daytona 500, që konsiderohet gara më e rëndësishme në "NASCAR Cup Series". Piloti Ryan Newman, i
Detaje të reja nga aksidenti tragjik i Kobe Bryant, çfarë nuk zbatoi piloti Kompania që zotëron helikopterin që transportonte basketbollistin Kobe Bryant, vajzën e tij dhe shtatë të tjerë nuk isht