999 rezultate për

pikturĂ

Egoist i madh, çfarë tregon piktura e Ramës kur ishte 5-vjeç (VIDEO) Në studion e emisionit Fol me psikologen" të autores Ervisa Lula, e ftuara Lorela Garuli ka interpretuar vizatime te ndr
Plas mes modeles dhe Sara Kapos: Hajdute! (FOTO LAJM) Bukurosha shqiptare, Endi Demneri shquhet për bukurinë e saj natyrale. Modelja në fjalë është tejet e angazhuar në p
Vogëlushja dhe libri, piktura me miell e vaj vizatuar në mal (VIDEO) Artisti zvicerian Guillaume Legros, i njohur me emrin Saype, ka realizuar një pikturë me një sipërfaqe 6 000 m2 në Canto
Zbulohet piktura e rrallë e Edi Ramës e vitit 1987 Portali Albeu sjell për lexuesit e saj një pikturë të rrallë të realizuar në mur në Lushnjë e bërë në vitin 1987. Pë
La politikën dhe historinë, Ndocaj i futet pikturave nudo (FOTO LAJM) Erduart Ndocaj ka bërë kthesa 180 gradëshe këtë vit ku nga politikan, fillimisht u fut në lëmin e historisë, ndërsa tani
Google me sy shqiponje, gjen pikturën e humbur që nga viti 1895 Një pikturë e Monet që ishte zhdukur që nga viti 1895 është gjetur përmes një kërkimi të Google dhe do të dalë në shfaqj
Ky portret fsheh edhe 8 të tjerë, vetëm 1% arrijnë t’i gjejnë (FOTO LAJM) Mendja jonë, gjithmonë e angazhuar në përpunimin e të dhënave dhe që mund të mashtrohet me iluzione optike të provokuara
Befason piktura e viteve 1860-të, tregon një grua që ecën me iPhone në dorë (FOTO LAJM) Në shikim të parë, duket një situatë e çuditshme, një grua e veshur me fustanin e shekullit të 19-të që ecën me sy të ng
Zbulohet piktura e rrallë e Edi Ramës e vitit 1987 Portali Albeu sjell për lexuesit e saj një pikturë të rrallë të realizuar në mur në Lushnjë e bërë në vitin 1987. Pë
Gazeta serbe lëvdon Edi Ramën për pikturat, Vuçiçin e quan të pafat E kam parë Edi Ramën në Beograd në vitin 2014, që asokohe e kisha për detyrë ta përcillja, në një konferencë me rastin e
Piktura e Ramës në palestër, Tërmet Peçi tregon si është e vërteta Me anë të një statusi në Facebook, kryetari i bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi ka reaguar në lidhje me lajmet që qarku
Gazetarët e huaj komentojnë pikturat e Edi Ramës: Sikur t’i kishte bërë një i droguar! Atë që në Shqipëri e dinë të gjithë, por që nuk ka guxuar ta thotë asnjë kritik arti apo gazetar kulture e gjen në një n
Mjeshtri shqiptar i akuarelit, Helidon Haliti, ekspozitë pikturash në muzeun e Kinës Ngjyrat e ngrohta dhe penelat e freskët në teknikën e akaurelit të piktorit të famshëm shqiptar, Helidon Haliti, janë du
Piktura 3D e realizuar me 20.000 bulona (FOTO LAJM) Një lidhje midis artit dhe artizanatit, kështu vijnë portretet tridimensionale të artistit Bruce Mackley. Një punë un
Zbulohet misteri i pikturës më të famshme në botë, do të habiteni nga ajo që u zbulua (FOTO LAJM) Ekzistojnë piktura që të lënë gojëhapur për nga bukuria e të tjera që të mrekullojnë për nga pikëpyetjet që ngrenë. E
Nga "fundi i botës" tek masonët, simbolet e fshehura në pikturat më të famshme (FOTO LAJM) Arti nuk është vetëm një burim frymëzimi, por gjithashtu një mister i madh. Artistët shpesh shtojnë detaje të vogla
Ky djalë bën art duke përdorur vetëm spray (VIDEO) Ndoshta ju ka ndodhur të shihni artistë të ndryshëm në botë që pikturojnë me lloj lloj gjërash të cuditshme por videoja
Piktura e famshme e Sisit shitet 1,5 milion euro Piktura e famshme e Sisit, e vitit 1853, të cilën perandoresha Elisabet e Austrisë ia dhuroi perandorit Franz Jozef, u s
Kjo teknikë mund të heqë frikën nga dentisti Një dentist kishte vendosur në tavanin e ordinancës së tij një pikturë në mënyrë që t'ju heqë frikën pacientëve. Ky d
Rama me zor mbyll muajin, bëri 33 mijë euro nga pikturat Është zbuluar deklarimi i pasurisë së kryeministrit Edi Rama ku për vitin 2016 mësohet se ka deklaruar 1.2 milion lekë t