999 rezultate për

pikerisht

Zbulohet shtatorja e Skënderbeut, në Prizren (VIDEO) Është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu, në qytetin e Prizrenit. Kjo shtatore shpalos
Spanja dhe Gjermania diskutojnë kreun, Kroacia kërkon mbijetesën ndaj Portugalisë 10 javë pas barazimit në takimin hapës Spanja dhe Gjermania do të përballen sërish, këtë herë në Sevilje në orën 20:45 p
Sa ndikuan zgjedhjet e SHBA në fatin e Hashim Thaçit Nuk është fare rastësi që trazira që tronditi institucionet më të larta të Kosovës ka ndodhur pikërisht në kulmin e vaku
Juventusi 3 ndeshje pa fitore në Serie A, drejtori sportiv kërcënon gjyqtarët në dhomat e zhveshjes Juventus nuk fiton prej tre javësh në kampionatin italian, teksa pas dy barazimeve në transfertë, erdhi edhe një i tretë
Karriera e një legjende, si u shndërrua në mit luftëtari nga Dagestani (FOTO LAJM) Khabib Nurmagomedov përmirësoi rekordin e tij perfekt, duke rimarrë titullin në peshën e lehtë në artet marciale të përz
Ujësjellësi u shkaktoi sëmundjen e fríkshme, banorët fitojnë miliona nga shteti Gjykata e Michiganit ka dëmshpërblyer banorët pas një viti betejë si pasojë e problemeve me ujin e çezmës dhe mes tyre d
Tirana zbarkon në Tbilisi pas 16 vitesh, gati të bëjë historinë "Boris Paitsade", impianti që mikpriste Superkupën e Europës në 2015-ën, do të jetë këtë herë arena e Tiranës. Natyrisht
Shumë e komentuar për të pasmet bombastike, surprizon Ronela: Dua t'i zhduk (FOTO LAJM) Ndër të rallat tashmë të brezit të saj e cila nuk ka bërë ndërhyrje në trup apo fytyrë. Që prej fillimeve të saj Rone
Lautaro te Barça? Coutinho "çelësi" për transferimin Kur negociatat për Lautaro Martínezin mendohej se kishin para një pengesë të pakapërcyeshme, Barcelona ka ndërmarrë një
Ocampos kthehet në portier, shënon gol dhe bën pritjen vendimtare në minutën e fundit (VIDEO) E rrallë është ajo që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në La Liga. Sevilla fitoi me rezultatin minimal 1-0 në ndeshjen
Ocampos "heroi" i Sevillas, shënon gol dhe bën një pritje të bukur (VIDEO) Ishte pikërisht Ocampos që shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Sevillan, në një ndeshje shumë të luftuar. Megjithatë
Gruaja i kërkoi divorcin, burri hakmerret duke vrarë dy fëmijët e tyre Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Mëngjesin e sotëm, babai ka vrarë dy fëmijët e tij, binjakë të moshës 12 vj
Ylli i Juventusit tallet me Lazio dhe Interit me foton e hedhur në "Instagram" (FOTO LAJM) Lazio u mposht me rezultatin 3-2 nga Atalanta, ndërsa Interi u ndal në shtëpi në një barazim 3-3 ndaj Sasuolos. Pikër
Shkencëtarët zbulojnë vendin ku mund të ketë ndryshuar historia e njerëzimit (FOTO LAJM) Ndodhet në një nga skajet më të largëta të planetit, që pak njerëz kanë vizituar dhe ende më pak kanë jetuar, por ndosht
Kanë rënë në krizë? Oligarkët nxjerrin në shitje vilat në Gjirin e Lalzit (FOTO LAJM) Ata për 30 vite me radhë gjetën “Parajsën” në Shqipëri, ku njerëzit ngopeshin edhe me lugën bosh, apo kënaqeshin vetëm n
Përfundon me 12 të qepura në spital, Neymar kërcënon partnerin e nënës së tij Lidhja e nënës së Nejmar me Tiago Ramos, tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kjo për shkak të diferencës së madhe në moshë
Fotot më emocionuese që keni parë ndonjëhere të dasmave, do të përloteni (FOTO LAJM) Padyshim që dasmat pavarësisht se janë një nga gëzimet më të mëdha të jetës, sjellin edhe shumë emocione. Shpesh foto
ZYRTARE/ Neuer i jep fund spekullimeve, rinovon me Bayernin Portieri gjerman ka rinovuar kontratën deri në vitin 2023 me Bavarezët. Gjatë muajve të fundit u përfol për një largi
Kreu i Federatës Turke lajmëron nisjen e kampionatit dhe konfirmon datën e finales së Championsit Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë Covid-19, futbolli po rinis gradualisht, teksa sot kreu i Federatës Turke të Futb
Juventusi dhe Interi ngacmojnë njëri-tjetrin për 5 majin (VIDEO) Data e 5 maj e vitit 2002 është ajo që ngjall kujtime dhe emocione të kundërta të tifozërisë së Interit dhe Juventusit,