999 rezultate për

pikepamjet

Lista Serbe hedh akuza të rënda ndaj Janiq Sipas Listës Serbe, Sava Jnajic nuk është më një prift, por një njeri që merret me çështjet politike, sidomos ato që kan
Lubonja rrëfen momentin e arrestimit kur ishte 23 vjeç Analisti dhe shkrimtari Fatos Lubonja është sot në sutdion e emisionit “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në Ne
Masakra e Mançesterit mund të parandalohej, MI5 nis hetimet (FOTO LAJM) Agjensia britanike e Inteligjencës "MI5" ka nisur zyrtarisht hetimin e sulmit të Manchesterit ku kamikazi Salman Abedi s
Gruevski, takim me Merkel në kongresin e PPE-së në Maltë Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikola Gruevski së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme Nikolla Poposki u takuan me kancelar
Pasi takon Bidenin, Vuçiç ndryshon komplet qasjen ndaj Kosovës. Ja çfarë thotë tani Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është takuar sot në Davos të Zvicrës me nënpresidentin amerikan, Joe Biden.
Vuçiç: I gatshëm edhe për "linjë të nxehtë" me Prishtinën, veç ta ruajmë paqen Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se paqja dhe stabiliteti janë më të rëndësishmet dhe se për këtë
NATO shqetësohet nga pikëpamjet e Trump Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një artikull për të përditshmen londineze, "Observer", ka deklar
Hiti më i ri në internet / I riu nga Vushtrria që dëshiron të bëhet i famshëm (VIDEO) Ky është Behxhet Shatrolli, i cili priste rastin që një kohë të gjatë, të fliste publikisht para kamerave. Ai ia ka d
Situata në Bankën e Shqipërisë, Rama takon Nishanin Kryeministri Edi Rama ka takuar Presidentin e Republikës Bujar Nishani dhe ka ndarë me kreun e Shtetit pikëpamjet për si
Sequi takon Ramën: KQZ duhet të ketë më shumë se 4 anëtarë Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Ettore Sequi zhvilloi sot një takim me kreun e PS-së Edi Rama ku në qendër të diskuti
Withers: Shqipëria, rrezik të sundohet nga të fortët Ish-ambasadori Amerikan John Withers i drejtohet sërish shqiptarëve me një tjetër letër të hapur përmes “Top Channel”. W
Përfaqësues të VV-së takohen me ambasadorin Cliff Zyrtarë të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, zhvilluan një takim me Ambasadorin e Britanisë së madhe në Prishtinë Ian Klif dhe sek