999 rezultate për

pika

Komisioni për Shëndetësi në Kosovë kërkon të rikthehen kontrollet mjekësore në pikat kufitare Shtetet fqinje kanë regjistruar numër në rritje të rasteve të reja ditore me COVID-19 në javën e fundit, por megjithatë,
Miqësoret: Skënderbeu sot në fushë, nesër spikat Tirana-Laçi Miqësoret nuk do të ndalen as këtë fundjavë, madje dy prej tyre janë mes skuadrave të Superiores. Tirana-Laçi është ajo
Nga sulmi në mbrojtje, pikat e dobëta të Realit në "El Clasico" Real Madridi do të paraqitet në “El Clasico”, të shtunën e ardhshme, me një problem madhor: mungesën e golit. Që kur Cr
CHAMPIONS/ Këto janë ndeshjet e ditës së sotme, spikat Bayern - Atletico (FOTO LAJM) UEFA Champions League vazhdon sonte me natën e dytë të saj. Pas një mbrëmje interesante, të tjera ndeshje me plot emo
Zhbllokohet sfida në Camp Nou (VIDEO) Barcelona ka kaluar në avantazh ndaj Ferencvarosh. Është Messi ai i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë. /albeu.c
Trump-Biden përballen në distancë, pikat ku u përplasën këtë herë Kandidati demokrat presidencial Joe Biden kritikoi të enjten atë që ai e quajti përgjigjen e nxitur nga "paniku" të Pres
"Kemi fituar 10 lojtarë të rinj", Edi Reja: Do ta godasim Lituaninë te pikat e dobëta Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli ditën e sotme në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të sfidës ndaj Lituanis
Basha tregon ç'do ndodhë me Ramën po nuk zbatoi planin me 5 pika Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar sot se kryeministri Edi Rama do mbajë përgjegjësi penale nëse nuk zbaton planin
Ramës nuk "i dridhet syri" nga presioni i Metës: Firmose sa më parë Kodin Zgjedhor Pavarësisht thirrjeve të presidentit Meta që të respektohet marrëveshja e 5 qershorit, kryeministri Rama, mbetet i vendo
Basha i përgjigjet Ramës: Ku do e gjejë maskën ai që s’ka lekë për bukë Pas pas konferencës për shtyp të kryeministrit Edi Rama, ka folur në një komunikim me gazetarët edhe kryedemokrati Lulzi
"Si dy pika uji", do habiteni sa shumë ngjajnë këta njerëz me prindërit (FOTO LAJM) Është shumë normale që çdo fëmijë të ngjajë me prindërit. Madje sapo të lind një fëmijë, nis “debati” se tiparet e kujt
5 kura natyrale në kushte shtëpie për të qetësuar dhimbjen e veshit Infeksionet, marrja e vazhdueshme e antibiotikëve, përdorimi i tepruar i kufjeve, dëgjimi i muzikës me volum të lartë, f
Basha: I them Ramës të lerë gërvërret e të zbatojë planin tim Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha kërkoi nga qeveria që të zbatojë me urgjencë planin prej pesë pikash i prezantu
Roma kalon në avantazh ndaj Juventusit (VIDEO) Roma ka arritur të zhbllokojë ndeshjen përballë Juventusit në minutën e 31'. Veretout është treguar i saktë nga pika
Liga me një relacion të gjatë i argumenton 4 pikat qeverisë (FOTO LAJM) Futbolli është ndalur në vendin tonë, pasi 10 klubet e Superiores janë bërë bashkë dhe kërkojnë t’u plotësohen katër kër
Një mami joshëse si Elita Rudi, moderatorja "pushton" Instagramin me fotot pikante (FOTO LAJM) Para afër një viti Elita Rudi u bë nënë dhe solli në jetë djalin që i lanë emrin mjaftë të veçantë, Zëri. Moderatorja
Zbulohet pika në statutin e UEFA-s për heqjen e dënimeve, pse Skënderbeu synon faljen (FOTO LAJM) A mund të falet Skënderbeu nga UEFA? Ka pak shanse… Madje vetë klubi, pas shumë hezitimesh vendosi të dalë me një komuni
Bregu: Të hapen pikat kufitare të Ballkanit Perëndimor, kursehen miliona euro “Nëse do të kishim më shumë pika të përbashkëta të kalimit kufitar dhe nëse ato do të punonin 24 orë në 7 ditë, me lehtë
Mblidhet Këshilli Politik, pika e vetme që opozita do të diskutojë Këshilli Politik është mbledhur ditën e sotme pas thirrjes së opozitës së bashkuar. Mësohet se sot do diskutohet vetë
"Më raftë pika mua", Klea Huta rrëfen netët e vështira me të birin (FOTO LAJM) Për këdo, fëmijët janë të adhurueshëm dhe një bekim më vete, por edhe një problem ditor me të cilin duhet të përballet ç