pika

Si dy pika uji, Jonida prezanton nënën e saj (FOTO LAJM) Jonida Maliqi është një ndër këngëtaret më të dashura të publikut shqiptar. Që pas sjelljes në jetë të djalit të saj Jon
Interit nuk i mjaftojnë 120-të minutat ndaj Pordenones, kualifikohet nga pika e penalltive Inter ka eliminuar Pordenone nga Coppa Italia, vetëm nga pika e bardhë e penalltive, pasi koha e rregullt dhe shtesa 30-
Përmbytet edhe rruga e Ndroqit, gjendja alarmante Duket se aksi më problematik për shkak të reshjeve është autostrada Tiranë Durrës. Por pervec saj, është përmbytur ed
Situata deri në këto momente, akset e bllokuara Si pasojë e intensitetit të lartë të rreshjeve të shiut, aksi rrugor Kardhiq -Gjirokaster kalohet me vështirësi pasi ka
Rama: Do të hapim pika të reja doganore me Kosovën Ka filluar mbledhja e përbashkët e qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës në qytetin juglindor të Korçës. Kryeministri i
Pikaset gomone me drogë në Korfuz, u kap vetëm pas 48 orësh luftë me policinë Një gomone është pikasur në ujërat në veri te Korfuzit dhe është ndjekur deri në brigjet e ishullit Tzia, Athinë. S
Chelsea shkatëron Qarabagun e Agollit, dhe merr kryesimin në grupin E Chelsea ka fituar me shifrat e thella 0-4 kundër Qarabagut në "Baku National Stadium" Sfida fillon e ashpër nga të d
Kush është pika e dobët e Robert Aliajt (FOTO LAJM) I ftuar pasditen e sotme në “Rudina”, për të promovuar projektin e tij të ri, albumin me foto “Tirana horizontale”, Bert
Roma fiton derbin e qytetit ndaj Lazios Roma ka fituar sonte derbin e qytetit kundër Lazios në "Stadium Olimpico" Të dyja skuadrat e nisën ndeshjen me vrull
Spanja dyfishon rezultatin kundër Rusisë(VIDEO) Spanja ka shënuar edhe golin e dytë kundër Rusisë në "Krestovsky Stadium" Goli është shënuar nga mbrojtësi madrilen,
Kroacia kalon në avantazh (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avantazh kundër Greqisë në "Stadio Maksimir" Goli është shënuar nga mesfushori Luka Modric nga p
Disa maska natyrale për të larguar pikat e zeza në fytyrë 1. Me Të Bardhën e Vezës Kjo është një maskë e thjeshtë që mund të përgatitet në kushte shtëpie shumë shpejt. E bardh
Pika e dobët e Ramës, zbulohet fytyra e të voglit Zaho (FOTO LAJM) Pika e dobët e kryeministrit Edi Rama është djali i tij i vogël Zaho. Ky është një fakt dhe ka qënë vetë Rama i cili
Abrashi tregon nëse ka koalicion me AAK-në Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka komentuar koalicionet e mundshme për balotazhin në Prisht
Pazzini barazon shifrat nga penalltia (VIDEO) Verona ka barazuar rezultatin kundër Interit në "Bentegodi". Sulmuesi veteran Giampaolo Pazzini ka shënuar për Veron
Reali mbas 62 minuta lojë kalon në avantazh kundër Fuenlabradas (VIDEO) Real Madridi ka kaluar më në fund në avantazh pas 62' minuta lojë ndaj Fuelabrada. Goli ka ardhur nga pika e bardhë e
Bayern eleminon Leipzigun nga pika e panlltive (VIDEO) Bayern Munich ka arritur të eleminojë Leipzigun nga pika e bardhë e penalltive, pas 120 minuta lojë me rezultatin 1-1.
Man City 120 minuta pa gola, fiton nga pika e penalltive Manchester City ka hasur shumë vështirësi sonte përballë skuadrës nga Championshipi, Wolves. 90 minutat përfunduan m
Moment pikant / Mesi dhe Ronaldo shtrëngojnë duart Messi dhe Ronaldo janë takuar bashkë në ceremoninë e FIFA-s për ‘Lojtarin e Vitit’. Dy legjendat që kanë dominuar fut
Çastet më pikante të Juventus-Sporting nga reporteri i Albeu.com (FOTO LAJM) Juventusi fitoi sot përballë Sportingut të Lisbonës në "Allianz Stadium" me shifrat 2-1. Me një lojë të fortë nga të