999 rezultate për

pikĂ

Tramezzani paralajmëron italinë: Ja pikat e forta të Shqipërisë Paolo Tramezzani ka paralajmëruar “të kaltrit” që të kenë kujdes ndaj Shqipërië. Ish-ndihmësi i De Biasit, në një interv
9 mënyra natyrale për të zhdukur pikat e zeza nga fytyra juaj Lëkura e pastër dhe e lëmuar është një nga elementet kryesore të bukurisë së një personi. Një mënyrë e sigurt që të
Gruevski i ka pranuar pikat e Deklaratës shqiptare që në 2015-ën? Nikolla Gruevski dhe VMRO-DPMNE i kanë pranuar kërkesat e BDI-së që në vitin 2015, raporton tv Nova. Kjo del nga dok
Sërish sasi rekord droge në Itali, arrestohen dy trafikantët shqiptarë (VIDEO) Policia Italiane ka sekuestruar një sasi të madhe droge që vinte nga Shqipëria si dhe ka vënë në pranga 2 shqiptarë.
Takaj dhe Gjici batuta pikante për titullin kampion Kjo fundjavë do të sjellë dhe supersfidën e Kategorisë Superiore mes Skënderbeut dhe Kuëksit, e cila vitet e fundit ka q
Mexhiti paralajmëron të publikojë një dokument me pikat që VMRO pranoi Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti i ftur sonte në emisionin “Top Tema” tha se kanë dokument
Milloshoski: Në Deklaratën shqiptare ka pika që prishin unitetin në Maqedoni Antonio Molloshoski nga radhët e VMRO-DPMNE-së, i ftuar në në emisionin “Top Tema” deklaroi se Deklarata e përbashkët e
Zbardhet votimi në Kushtetuese, ja gjyqtarët që rrëzuan Elvis Rroshin Është zbardhur lista se si kanë votuar gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese në vendimin e marrë sot për rrëzimin e kërkesës
Dimitrievski: LSDM nuk ka diskutuar pikat e platformës me partnerët e mundshëm të koalicionit Në një nga debatet e fundit të emisionit Click Plus në gjuhën maqedonase i ftuar ka qenë dhe anëtari i lartë i kryesisë
Shoqata e Hidrokarbureve: Tarifa abuzive, do të bllokojmë pikat e shitjes së naftës Ministria e Energjisë dhe Industrisë po përgatitet të rivendosë tarifën për rilicencimin e karburanteve. Tarifa do t
A do të vendoset tarifa e re për karburantet? Shoqata kërcënon se do të bllokojë pikat e shitjes Ministria e Energjetikës po përgatitet të vendosë tarifën për riliçensimin e karburanteve. Tarifa do të jetë 300 mijë le
Kadriu: LSDM dhe BDI-ja nuk pajtohen në disa pika të ligjit Pedagogu Osman Kadriu, ka zbuluar se LSDM-ja dhe BDI-ja nuk pajtohen në disa pika të ligjit për gjuhën shqipe, edhe pse
BDI për mbledhjen: Kemi shqyrtuar gjitha pikat, ende nuk kemi marrë vendim BDI dhe Aleanca për Shqiptarët kanë diskutuar mbrëmë lidhur me 5 pikat e shtruara për përmirësimet e fundit të ligjit pë
Protesta e PD-së, pika kulmore dhe vendimi që pritet të ndryshojë gjithçka në shesh Fati i protestës së opozitës pritet të vendoset sot në shesh. Sipas informacioneve të News24 se kulmi i saj do jetë pa
Përfundon takimi BDI- “Aleanca për Shqiptarët”, kërkohet realizim i plotë i platformës Pas më se dy orëve diskutime, ka përfunduar takimi midis nënkryetarëve të BDI-së dhe përfaqësuesve te “Aleancës për Shq
Ligji për gjuhën shqipe, pika e nxehtë e diskutimeve mes LSDM-së dhe BDI-së Ligji për gjuhën shqipe vazhdon të mbetet çështje e hapur mes biseduesve të LSDM-së dhe BDI-së. Sipas informacioneve
Kapet 8 ton drogë në Venecia, vinte nga Shqipëria. Lajmi u fsheh Një sasi e konsiderueshme droge u kap nga policia italiane e cila ishte nisur me traget nga Shqipëria, dhe ka zbarkuar n
Gazetarja i kthehet Ilda Bejlerit: Pika e gazetarisë tënde! (FOTO LAJM) Pas deklaratës së gazetares dhe prezantueses sportive Ilda Bejleri rreth “modelit të vjetër të gazetarisë”, gazetarja A
Kërcënojnë fermerët grek: Do bllokojmë kufirin me Maqedoninë Fermerët grekë kanë vazhduar të bllokojnë kufirin me Maqedoninë, për shkak të mosplotësimit të kërkesave të tyre nga qev
Ali Ahmeti: S’kemi arritur marrëveshje, po diskutojmë pikat për një vendim konstruktiv Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje për koalicion me VMRO DPMNE-në. “
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}