999 rezultate për

pijeve

2 gota nga kjo pije e gazuar dhe bëhesh "mik" me vdekjen Vetëm dy gota nga pijet e gazuara dietike në ditë rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme, ka konfirmuar një studim i O
"Tapë" në timon, 7 të arrestuar në Fier Policia e Fierit thotë se gjatë javës që lamë pas janë arrestuar 15 drejtues automjetesh, nga të cilët 8 për drejtim të
Ndryshon Kodi Penal, deri në 10 vite burg për abuzuesit e sigurisë ushqimore Propozimi i bërë nga një grup deputetësh të Partisë Socialiste për të ndryshuar disa nene dhe për të shtuar nene të reja
Kujdes me konsumimin e pijeve energjike, i shkaktojnë dëme zemrës Vetëm një pike energjike mjafton për të shkaktuar problemet në zemër, me efektin që nis 90 minuta pas pirjes. Sipas s
Pas basteve, Rama monopolizon pijet energjike? Qeveria pas nismës për të hequr të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë në vendet e banuar, ka vendosur të ndërmarrë një
Kontrabanda e pijeve alkoolike të kontaminuara vret 42 persona në Iran Në Iran, alkooli është i ndaluar që nga viti 1979, por jo të gjithë heqin dorë, edhe me koston e rrezikimit të gjobave
Koreja e Jugut ndalon shitjen e kafes në të gjithë shkollat e vendit Qeveria e Koresë së Jugut ndalon shitjen e kafesë në shkolla në mbarë vendin në një përpjekje për të frenuar rritjen e o
Një shtet ndalon shitjen e kafes Qeveria e Koresë së Jugut ndalon shitjen e kafesë në shkolla në mbarë vendin në një përpjekje për të frenuar rritjen e o
Ndryshime në ligj, çfarë do bëhet me orarin e shitjes së alkoolit Kaloi në lexim të parë propozim ligji për tregti me të cilin është paraparë të shfuqizohet vendimi i kufizimit kohor për
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Pijet e gazuara tashmë janë demonizuar nga zyrtarët e shëndetësisë për rolin e tyre në obesitet. Por një studim i ri sug
Pija që zvogëlon rrezikun e sulmit në zemër Hulumtimi i fundit zbuloi disa gjëra shumë interesante rreth pijeve të preferuara. Konsumi i përditshëm i pijeve ka
Si jua shkatërrojnë trupin pijet energjike Sipas studimeve të fundit, pijet energjike shkaktojnë efekte anësore negative te gjysma e të rinjve, transmeton Klan Kos
Lidhin me litarë dhe grabisin çiftin në Korçë, pronarë të firmës së njohur të pijeve Një cift është lidhur dhe grabitur mbrëmjen e sotme në Korcë. Ata janë lidhur në ambientet e firmës së tyre të pijeve
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Arsyeja: pijet e gazuara të sheqerosura i inkurajojnë qelizat që të plaken më shpejtë dhe të replikohen më pak. Studi
Mësoni çfarë rreziku fshihet pas një pijeje energjike! Gjatë viteve të fundit, bota është përfshirë në rrethin vicioz të pijeve energjike, me shumë kafeinë dhe substanca sinte
E dini çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini Coca-Cola? Procesi kimik gjatë prodhimit të ngjyrosjes së karamelit që përdoret në pije të buta si kola prodhon një kancerogjen që
Këto janë simptomat që tregojnë se keni alergji nga kafeina Qindra njerëz kanë raportuar të kenë pasur reagime të shumta dhe të çuditshme pas konsumimit të pijeve me kafeinë. N
Pija magjike që djeg yndyrën në bark Një prej pijeve që mund ta përgatitësh shumë lehtë në shtëpi do të të ndihmojë për të humbur yndyrën abdominale, që njih
Pijet energjike shkaktojnë probleme serioze me zemrën Njerëzit që kanë tension të lartë të gjakut apo probleme me zemrën duhet të shmangnin patjetër pijet energjike. Me më
20 simptomat që tregojnë se keni alergji nga kafeina Qindra njerëz kanë raportuar të kenë pasur reagime të shumta dhe të çuditshme pas konsumimit të pijeve me kafeinë. N