999 rezultate për

pijet

Nuk është uji me limon, këto janë lëngjet që të dobësojnë më shumë Uji me limon është sugjeruar si pija ideale për dikë që dëshiron të humbasë peshë, edhe realisht ka efekte nëse konsumoh
A mund ta vrasin pijet e nxehta virusin? Pyetjet sesi ndikon ushqimi dhe nxehtësia tek koronavirusi janë më të shpeshtat. Një mjek britanik, Hilary Jones, i ësht
T'i lani para apo pasi hani, kujdesi që duhet të tregoni për një buzëqeshje rrezëllitëse Nëse mendoni se tregoheni mjaftueshëm të kujdesshëm për dhëmbët, gaboheni. Ka disa “vese” të cilët dëmtojnë gojën tuaj p
5 gabime të tmerrshme që bëni, në vend të të dobësojnë të shëndoshin më shumë Çdokush përpiqet për të ruajtur formën fizike, ose nëse është nevoja, për të humbur peshë, prandaj kjo është arsyeja pse
Ndalohet reklamimi i pijeve me sheqer në këtë qytet Singapori do të bëhet vendi i parë në botë që do ta ndalojë reklamimin e pijeve të pashëndetshme, të cilat përmbajnë shu
2 gota nga kjo pije e gazuar dhe bëhesh "mik" me vdekjen Vetëm dy gota nga pijet e gazuara dietike në ditë rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme, ka konfirmuar një studim i O
Pijet energjike i shkatërruan jetën këtij 21-vjeçari (FOTO LAJM) 21 vjeçari Vinie Pyner nga Anglia, pretendon se pijet energjike ia kanë ndryshuar tërësisht të ardhmen e tij dhe jo për
Pijet që shuajnë etjen e verës Etja e verës është një problem më vete jo çdo pije ju ndihmon për ta shuar atë. Ekzistojnë disa pije që ju vijnë në ndih
Pse pijet energjike janë të dëmshme për shëndetin Shpesh herë kemi dëgjuar se konsumimi i tepër i pijeve energjike është i dëmshëm për organizmin. Por ccfarë ndodh konkre
Kujdes me konsumimin e pijeve energjike, i shkaktojnë dëme zemrës Vetëm një pike energjike mjafton për të shkaktuar problemet në zemër, me efektin që nis 90 minuta pas pirjes. Sipas s
Pijet energjike i shkatërruan jetën, rrëfimi i burrit që u kthye nga vdekja (VIDEO) Ndërsa fillon një vit i ri dhe palestra bëhet prioritet, një grua paralajmëron mbi rreziqet e pijeve energjike. Bashk
Shkaku i kësaj gjuhe të frikshme fshihet pas atyre që ne pijmë çdo ditë (FOTO LAJM) Tashmë janë të ditura problemet e theksuara që shkaktojnë në trup pijet energjike në trup. Shumë sheqer, taurinë dhe
I konsumojmë çdo ditë, pijet që rrezikojnë të na vrasin Një pije me sheqer në ditë, rrit rrezikun për vdekjen nga sëmundjet e zemrës dhe kanceri. Sipas studiuesve në univers
Pse pijet me gaz dhe lëngjet e frutave shkaktojnë astmë Fëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Trupi do t'ju falenderojë nëse pini vetëm ujë Në të gjithë e dimë se çfarë dëmesh mund të shkaktojnë pijet alkoolike dhe ato me gaz. Mirëpo, sado i mendojmë pasoja
Pas basteve, Rama monopolizon pijet energjike? Qeveria pas nismës për të hequr të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë në vendet e banuar, ka vendosur të ndërmarrë një
104-vjeçarja zbulon sekretin e jetëgjatësisë: Pijet me gaz Një 104-vjeçare betohet se sekreti i saj i jetëgjatësisë është konsumimi i coca-cola dietike çdo ditë. Theresa Rowley
Mos e bëni kurrë këtë gabim! Pijet hidhini më parë në gotë Për shumicën nuk ekziston freskim më i mirë sesa birra e ftohtë akull – derisa të mos krijohet stomaku i madh dhe i fryr
Të varfër, por shqiptarët paguajnë me çmimet më të larta ushqimet e pijet Shqipëria nuk është aspak vendi më i lirë në Europë sa i përket çmimeve për mallrat e konsumit apo shërbimet. Eurosta
E konfirmon studimi, të gjitha pijet energjike kanë urinë dhe spermë demi Kompania Longhorn Cattle ka krijuar zhurmë kur kanë paraqitur rezultatet e tyre të një studimi të kryer për të kuptuar p