999 rezultate për

pije

A shkakton kafja dhimbje koke? Mbarëvajtja e të gjithë organizmit është çelësi i një jete të gjatë. E për ta arritur këtë një stil jetese i shëndetshëm
Kjo pije pastron mushkëritë më shpejt se çdo gjë tjetër Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërisht vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se aj
Britanikët vërshojnë bareve në të premten e parë të alkoolit pas koronavirusit (FOTO LAJM) Britanikët e etur për alkool vërshuan mbrëmë në bare, pub-e e më pas në "fast food-e", në të premten e parë të shthurjes
2 receta pijesh freskuese për këto ditë të nxehta vere Gjatë verës pirja e sa më shumë uji, i bën mirë jo vetëm shëndetit, por edhe bukurisë sonë: parandalon mbajtjen e lëngje
"Ka probleme me pijen", Vidal i kthehet Chiellinit: Unë jam qënie njerëzore dhe kam bërë gabimet e mia Chiorgio Chiellini ka shkruar një libër që pritet të publikohet ndërsa copëza tw tij po publikohen çdo ditë në media.
Pija me të cilën dobësohet Melania Trump: Zvogëlon apetitin, dëshirën për ëmbëlsira dhe përshpejton humbjen e peshës Melania ka zbuluar një truk të vogël, me të cilin e mban perfekt linjën e saj të trupit. Edhe pse Melania kujdeset pë
Elegante si Melania Trump? Sekreti i Zonjës së Parë qenka kjo pije (FOTO LAJM) Melania ka zbuluar një truk të vogël me të cilin e mban perfekt linjën e saj të trupit. Edhe pse Melania kujdeset për
Festë me muzikë dhe pije, gjobë mjekëve shqiptarë që shkuan në Itali Grupi i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë që u dërguan në Itali janë përballur me një eksperiencë të keqe në mbyllje t
"I dhanë pije dhe i vunë aparat në kokë", prindërit e 17 vjeçares së abuzuar në Sarandë bëjnë deklaratën tronditëse Prindërit e 17 vjeçares që ka akuzuar për abuzim seksual tre persona në Sarandë dolën sot në një deklaratë për mediat du
8 shenjat që tregojnë se po e tepron me pijen gjatë karantinës Në fillim të karantinë, shitjet e alkoolit të Amerikë u rritën me 50% dhe deri në datën 21 mars shkoi 253%. Ndaj edhe li
Kush fiton betejën me COVID 19 nuk duhet të pijë kurrsesi duhan, rreziku është i madh Edhe pse mund të keni fituar betejën me COVID 19, kujdesi nuk duhet të mungojë në vazhdim. Studimet e deritashme, të
8 shenjat që tregojnë se po e tepron me pijen gjatë karantinës Në fillim të karantinë, shitjet e alkoolit të Amerikë u rritën me 50% dhe deri në datën 21 mars shkoi 253%. Ndaj edhe li
A mund ta vrasin pijet e nxehta virusin? Pyetjet sesi ndikon ushqimi dhe nxehtësia tek koronavirusi janë më të shpeshtat. Një mjek britanik, Hilary Jones, i ësht
T'i lani para apo pasi hani, kujdesi që duhet të tregoni për një buzëqeshje rrezëllitëse Nëse mendoni se tregoheni mjaftueshëm të kujdesshëm për dhëmbët, gaboheni. Ka disa “vese” të cilët dëmtojnë gojën tuaj p
"Hajde mer pije i kafe", videoja e Ramës bëhet virale në rrjet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka shkuar në zonën e plazhit në Durrës për të parë nga afër Durrës rindërtimit që mundëson rikthim
Eliminoni yndyrën nga beli me këto 2 pije natyrale Ekzistojnë disa ushqime natyrale që mund t’ju ndihmojnë të zvogëloni nivelin e yndyrës në trup, në këtë rast ne kombinoj
Pije dhe duhan, ky qytet i Shqipërisë ka shpenzuar dyfish më shumë se mesatarja Shqiptarët janë shquar për dashurinë e tyre ndaj pijes dhe këtë e tregon edhe tradita që ende vijon për prodhimin e verë
E frikshme, çfarë iu bën enëve të gjakut një pije e vetme energjike Një hulumtim i realizuar nga Universitetit të Teksasit, i pari që tregon qartë rrezikun e sindromit metabolik të shkaktu
Pinë verë të kuqe me aromë të keqe, ndërrojnë jetë 8 persona, 300 të tjerë në spital Të paktën 8 njerëz në Filipine kanë vdekur dhe 300 të tjerë janë dërguar në spital pasi pinë verë kokosi në një lokal.
Shpëtoni nga problemet me kolitin duke përdorur këto dy receta 100% natyrale Regjimi i varfër ushqimor, jeta sedentare, abuzimi me alkoolin dhe obeziteti janë disa prej shkaktarëve të një prej sëmu