999 rezultate për

piero

Del Piero divorcohet pas 19 vjetësh Mediat italiane kanë publikuar një lajm ku thuhet se legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, dhe bashkëshortja e ti
Supergoli i Roberto Carlos nga 35 metra distancë (VIDEO) Nëse do të pyesnim çfarë iu kujton “Tournoi de France”, të paktë janë ata që do të përgjigjeshin se bëhet fjalë për një
Del Piero kritikon ashpër Buffonin: Kërko falje për ato që the Pas ndeshjes Buffon përdori fjalë që nuk janë dëgjuar më parë nga ai, shkaku i nervozizmit, duke e quajtur Oliverin kafs
Del Piero del hapur: Ishte penallti, por nuk duhej karton i kuq për Buffonin Alessandro Del Pieron ndihet i zhgënjyer për ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve mes Real Madridit d
Del Piero: Juventus dhe Roma mund të kualifikohen më tej në Champions Alessandro Del Piero këmbëngul se Juventusi dhe Roma ka një pikë shprese për një kualifikim të mëtejshëm në Champions Le
Del Piero me fjalë të mëdha për Paulo Dybalan: Ky është viti i tij Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, beson që ky mund të jetë viti i Paulo Dybalas. La Joya tani mban veshur
Coutrone befason: Kam festuar si i çmendur golin e Del Pieros në këtë ndeshje Patric Coutrone i intervistuar nga “Sky” është testuar për memorien teksa ka rrëfyer shumë ndodhi nga fëmijëria e tij.
Del Piero tregon sfidën që ka me Dybalan: I trembem se do e fitojë Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, ka shprehur bindjen se Paulo Dybala do ta thyejë rekordin e tij të golave n
Alessandro del Piero kundërshton Allegrin për futjen në fund të Dybalas Dybala luajti vetëm në njëzet minutat e fundit të takimit. Paraardhësi i tij me numrin 10, Alessandro del Piero nuk e ka
Alessandro del Piero kundërshton Allegrin për futjen në fund të Dybalas Dybala luajti vetëm në njëzet minutat e fundit të takimit. Paraardhësi i tij me numrin 10, Alessandro del Piero nuk e ka
Del Piero shpreson që Conte të riemërohet trajner i Italisë Alessandro Del Piero ka shprehur dëshirën e tij që një ditë Antonio Conte të rikthehet në Itali. “Conte? Ai bëri pun
Del Piero tregon emocionet e ditës së parë si lojtar i Juventusit Alessandro Del Piero ka thënë se ka qenë në eufori të madhe kur u bashkua me Juvenusin, ndërsa legjenda e klubit Giampie
Ilda Bejleri çmend trajnerin e Italisë Ilda Bejleri duket se ka bërë sërish të njëjtën gjë. Si edhe më parë, Ilda e ka trullosur paksa trajnerin e Italisë,
Ventura: Ndeshje historike, fitorja i vlen më tepër Italisë Pas stërvitjes së fundit të zhvilluar në Torino, Italia mbërriti në Shqipëri rreth orës 17:30 dhe udhëtoi menjëherë drej
Italisë i shtohen hallet para ndeshjes me Shqipërinë, dëmtohen dhe dy lojtarë të tjerë Lista e të dëmtuarve të Italisë po vazhdon të zgjerohet me kalimin e orëve. Pas Daniele De Rosit, Verratit dhe Belottit,
Del Piero lavdëron punën e Zidane dhe shprehet i habitur nga suksesi i tij në Real Madrid Ish bashkëlojtari i Zinedine Zidane te skuadra e Juventusit, Alessandro Del Piero ka lavdëruar punën e mikut të tij si t
"Pronari i 10-tës" uron Dybalan dhe e motivon të mos largohet Juventus përsëri do të ketë një numër 10. Ky do të jeta Paulo Dybala i cili trashëgon fanellën e veshur së fundmi nga Po
Del Piero flet për kalimin e Bonuccit tek Milan Ajo që në fillim u mor si një spekullim mediatik, në fund shastisi të gjithë. Iluzioni i përfshiu të gjithë saqë eed
Limaj takohet me ambasadorin italian në Kosovë Piero Cristoforo Sardi Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me sekretarin për Marrëdhënie me Jashtë, Skender Reçica, pritën sot n
43 vjeç, por Del Piero shënon këtë super gol në miqësore (VIDEO) Alessandro Del Pieron është një legjendë në skuadrën e Juvenusit. Ish-kapiteni i "Zonjës së Vjetër" së vjetër ishte pjes