999 rezultate për

pezullimin

Ministri i Drejtësisë në Kosovë kërkon pezullimin e dialogut me Serbinë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), parti që është pjesë e koalicionit qeverisës, ka kërkuar në mbledhjen e Qeverisë
Rritja e rasteve me koronavirus, Italia po mendon pezullimin e futbollit? Genoa dhe e gjithë Serie A ka marrë një tronditje të madhe pasi qeveria italiane po mendon pezullimin e ndeshjeve të kam
Përgjimet nga SPAK, KLGJ vendos sot pezullimin e Mimoza Magjekës Këshilli i Lartë Gjyqësor do të mblidhet sot për të shqyrtuar projekt vendimin për pezullimin nga detyra të gjyqtares së
Vendimi i Kushtetueses vonohet? Gjykata ka gjasa ta vazhdojë pezullimin e dekretit të Thaçit Pritja e partive politike dhe opinionit për verdiktin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e presidentit Thaçi që m
Gjermania nuk heq dorë nga COVID-19, Merkel zgjat pezullimin e kontakteve mes njerëzve Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U
Koronavirusi, La Lagi zgjat pezullimin e kampionatit La Liga do të jetë kampionati tjetër që do të zgjas pezullimin. Në Spanjë, ditëve të fundit koronavirusi ka bërë përh
Pritet zyrtarizimi, UEFA pezullon Championsin dhe Europa League Pas shumë kampionateve të pezulluara ,UEFA është pranë marrjes së vendimit për pezullimin e Champions League dhe Europa
UEFA po mendon pezullimin e të gjitha garave Koronavirusi e ka prekur edhe botën e futbollit profesional. Mbrojtësi i Juventusit, Rugani ka dalë pozitiv me këtë viru
Ministri italian i sportit kërkoi pezullimin e ndeshjeve, por propozimi i tij nuk merret parasysh Pak çaste më parë në mediat italiane u raportua se ndeshjet e sotme janë anuluar. Ishte pikërisht ministri i sportit
Liroi Endrit Doklen, Etilda Gjonaj kërkon pezullimin e gjyqtares Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar për herë të parë në lidhje me lirimin nga burgu të ish-kreut të bandës
Banorët e larguar nga tërmeti, si të pezulloni falas kontratat për ujin Edhe pse njerëzit nuk janë qetësuar nga tërmeti i 26 nëntorit jeta vazhdon. Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të g
Kërkohet ndryshimi i vendimit për pezullimin e Rusisë Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënk
Pezullohet mësimi deri në datën 6 dhjetor në Universitetin "Aleksandër Moisiu" Universiteti “Aleksandër Moisiu” nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar pezullimin e mësimit deri në datën 6 dhje
Një person nxirret i pajetë nga rrënojat në Durrës (VIDEO) Një person është nxjerrë pa jetë nga rrënojat e një godine në Durrës. Gazetari i Abc News raporton se ai u nxorr pak më
Kush është agjenti serb në Veri, për të cilin UNMIK kërkon pezullimin e hetimeve Kryeprokurorit Themelor të Mitorvicës, Shyqri Sylës i ka ardhur një kërkesë tjetër nga UNMIK’u, ata po kërkojnë tani që
Kërkesa nga Hollanda për pezullimin e vizave, debate të forta në Shqipëri Në Shqipëri vendimi i marrë të martën nga parlamenti hollandez për të kërkuar nga Komisioni europian pezullimin e rregji
Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë Ka përfunduar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn. Hahn pas taki
Zyrtare: FIFA nuk tërhiqet, lë në fuqi pezullimin e merkatos të Chelsea-t FIFA ka refuzuar kërkesën e Chelsea-t për të pezulluar vendimin për bllokimin njëvjeçar të merkatos gjatë kohës që klubi
Festoi në mënyrë të turpshmë, Simeone rrezikon pezullimin nga UEFA Diego Simeone rrezikon të përballet me një dënim nga UEFA për shkak të gjestit që bëri kundër tifozëve të juventusit.
E dha Gjiknuri, Balla kërkon pezullimin e HEC-it në Kanionin e Holtës Shkatërrimi që po i bëhet Kanionit të Holtës nga një firmë ndërtuese e një HEC-i ka bëri bujë të madhe në media ditët e