999 rezultate për

petrovski

Përfundon mbledhja e nënshkrimeve, këta janë kandidatët për president Mbrëmë në mesnatë ka përfunduar grumbullimi i nënshkrimeve për kandidatët në zgjedhjet presideciale 2019 në Maqedoninë e
Kryetari i opozitës akuzohet se ka marrëveshje sekrete me Zaevin Filip Petrovski, nga fraksioni i VMR0-DPMNE theksoi se nuk priste mbështetje nga udhëheqësi Hristijan Mickoski për prote
Petrovski kundër Mickoskit: Je marionetë e Gruevskit Zgjedhja e Hristijan Mickovskit për kryetar të ri të VMRO-DPMNE-së, ka nxitur reagime tek eksponentët e kësaj partie. An
Petrovski shpall kandidaturën për kreun e VMRO-DPMNE-së Filip Petrovski, anëtar i lartë i VMRO-DPMNE-së ka shpallur kandidaturën e tij për kreun e VMRO-DPMNE-së. I ftuar në
Petrovski: Mendoj se Gruevski ka ndikim në liderin e ardhshëm Filip Petrovski mendon se Gruevski ka ndikim në liderin e ardhshëm. Në intervistën e tij të fundit, ai i pyetur nëse
I akuzuari në rastin “Stenta” me pozitë udhëheqëse në Maqedoni Për qendrën me të madhe spitalore publike në Maqedoni që nga muaji i kaluar vendimmarrës është edhe kardiologu Borche Pe
Vanhaute-Petrovskit: Në vendin tim ju do ishit arrestuar me kohë (FOTO) Eksperti belg si dhe ish-ndërmjetësues i BE-së në hartimin e Marrëveshjes së Përzhinos, Peter Vanputte, ka reaguar rëndë
Filip Petrovski porosi ambasadorit Bejli Drejtori i Arkivit të Maqedonisë, njëherësh antar i VMRO-DPMNE-së, Filip Petrovski, gjatë protestës në dyert e KSHZ0së,
Ramadani e quan shovenist dhe “leshper” Petrovskin e VMRO Fushata politike po shkakton debate të nxehta në studiot televizive maqedonase. Emisioni me temë ”Kush me çka në fush
Drejtori i VMRO-së ofendon homoseksualët Drejtori i arkivit shtetëror, Filip Petrovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së në rrjetin social Facebook nëpërmjet një postim
Petrovski:Më tregoni se si do ta ktheni Parlamentin?! Drejtori i Arkivit Shtetëror të Maqedonisë dhe njëkohësisht anëtarë i lartë i VMRO-DPMNE-së, Filip Petrovski nëpërmjet n
Petrovski kritikon ashpër Ambasadorin Xhes Bejli Drejtori i arkivit shtetëror të Maqedonisë, Filip Petrovski ka kritikuar ashpër Ambasadorin amerikan në Shkup, Xhes Bejl
Drejtori i VMRO-DPMNE-së sulmon Ermira Mehmetin Drejtori i Arkivit shtetëror, Filip Petrovski, nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka hedhur akuza për
Petrovski: Sa të jemi gjallë ne maqedonasit nuk do të vendoset shqiponjë në Shkup Drejtori i Arkivit Shtetëror të Maqedonisë, Filip Petrovski ka kërcënuar se simboli shqiptar “shqiponja” asnjëherë nuk m
A new "theory" by Filip Petrovski: Scanderbeg is Macedonian Macedonians never cease to amaze and create scandals. Now, a new theory has emerged which says that Scanderbeg was not A
Filip Petrovski: Skënderbeu është maqedonas Nuk mbarojnë skandalet në Maqedoni. Më i fundit vjen nga deputeti maqedonas, Filip Peterovski, i cili shkruan se, Heroi