999 rezultate për

petroviq

"Për "Listën Serbe" votuan edhe të vdekurit, kemi dëshmi" Kryetari i partisë serbe të Kosovës, SLS, Sllobodan Petroviq ka folur për deformime të mëdha të rezultatit të zgjedhjeve
Dalin pamjet si u rrah deputeti i Kosovës (VIDEO) Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq ka thënë se është sulmuar sot në afërsi të ndërtesës së Kuvendit të K
Petroviq: As vdekja nuk më ndal Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq, ka folur pas sulmit fizik që i është bërë në afërsi të objektit të K
Ky është personi që rrahu deputetin e Kosovës (FOTO LAJM) Milan Kostiq, është personi i cili ka sulmuar sot deputetin e Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetarin e partisë serbe S
Dhunohet deputeti i Kosovës (FOTO LAJM) Sot në mes të Prishtinës, u sulmua deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviqi. Kështu mëson KP, sulm ky që k
Deputeti nga Kosova rrëfen si u torturua nga shërbimi sekret serb Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq është ndalur sot në Merdarë nga xhandarmëria serbe, e cila ia ndaloi
Petroviq: Të votohet demarkacioni Sllobodan Petroviq nga Lista Serbe ka folur pak para seancës plenare të Kuvendit të Kosovës, në të cilën pritet të votoh
Beogradi nis presionin kandidatit serb në Kosovë Presioni i Qeverisë së Serbisë përmes strukturave paralele po vazhdon të jetë i pranishëm në Kosovë, me rastin e zgjedhj
Serbia akuza shtesë ndaj Haradinajt, nuk pret ekstradimin e tij Prokuroria për Krime të Luftës në Serbi ka njoftuar se ka mbledhur prova shtesë në funksion të plotësimit të akuzave nda
Petroviq: Konstituimi i komunave në veri të jetë sipas ligjit Refuzimi i strukturave të reja udhëheqëse në katër komunat veriore të Kosovës, që të betohen sipas ligjeve të Kosovës, k
Do marrin pjesë në zgjedhje! Partia e Pavarur Liberale do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të Kosovës duke përfshirë edhe pjesën veriore të saj. Kë
Shkëlqimi dhe rënia e Petroviq Për Sllobodan Petroviq përfundimi i mandatit të Qeverisë së Kosovës dhe organizimi i zgjedhjeve të ardhshme do të jetë "
Serbët duhet të marrin pjesë në zgjedhje Qytetarët serb duhet të dalin në zgjedhjet e 3 nëntorit. Kështu është shprehur zv/kryeministri i Kosovës, njëherësh edhe
S'ka arsye për listë të përbashkët Nuk ka arsye për listë shtetërore dhe paraqitje të përbashkët të serbëve në zgjedhjet që do të zhvillohen më 3 nëntor. K
Petroviq: Prishtina dhe Beogradi tregojnë kooperativitet në dialog Pas kthimit nga Brukseli zëvendpskryeministri i Kosovës Slobodan Petroviq thekson se ekipet e Prishtinës dhe të Beogradi
Petroviq i lutet Thaçit, të shkarkojë Rashiqin! Të dy vijnë nga një parti, ajo liberale serbe (SLS), por tashmë rrugët e tyre janë ndarë. Njëri prej themeluesve të kësa
Petroviq: Thaçi të shkarkojë Rashiqin Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit i është kërkuar që të shkarkojë nga pozita e ministrit të Punës dh
Marrëveshja, përftitime për Kosovën dhe Serbinë Për dinamikën e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës është e rëndësishme pjesëmar
Për Petroviq, asociacioni nuk duhet të ketë kompetenca ekzekutive Zëvendëskryeministri i Kosovës Sllobodan Petroviq shprehet se asociacioni i komunave me shumicë serbe nuk duhet të krijo
Sllobodan: Nuk ka asnjë "Republikë Srpska" Krijimi i një "Republikë Srpska" apo autonomia për veriun nuk kanë qenë asnjëherë pjesë e dialogut politik që po zhvillo