999 rezultate për

petroleum

Albpetrol ngre alarmin: "Bankers Petroleum" transferon para jashtë Shqipërisë Kompania mbikqyrëse e koncesioneve të naftës, Albpetrol ka ngritur alarmin se Bankers Petroleum po transferon para jasht
EKSKLUZIVE/ Zbulohet e-maili: Gjiknuri dinte gjithçka mbi skandalin 1.5 million USD me puset e "Albpetrol" Gjykata Penale dha sot masën e sigurisë për të arrestuarit dhe të shpallurit në kërkim për skandalin e abuzimit me 1.5 m
Skandali i Gulf në Shqipëri, kompania ndërkombëtare tregon fajtorin Kompania ndërkombëtare e tregtimit të karburanteve Gulf Oil, ka hequr përgjegjësinë nga vetja për skemën e mashtrimit në
Shkatërruan makinat e Shqipërisë me naftën e ARMO-s, zbulohet piramida e Gulf Ikja e kompanisë Sun Petroleum (shumicë e pakicë), e cila tregtonte karburant në pikat e Gulf dhe ndërpreu aktivitetin,
"Zharrëza"/ Qeveria kufizon "Bankersin" dhe nis vlerësimin e dëmeve për banorët Pas protestave të vazhdueshme të banorëve të Zharrëzit për dëmet që i ka shkaktuar “Bankers Petroleum” banesave të tyre,
Bankers Petroleum mbyll marrëveshjen me Geo-Jade Bankers Petroleum Ltd njofton se duke filluar nga sot mbylljen e planit të marrëveshjes të njoftuar më parë me degët e G
Bankers Petroleum shitet tek kinezët, MEI: Marrëveshja me shtetin nuk cënohet Teksa ka kaluar një ditë pasi “Bankers Petroleum” njoftoi se po shkon drejt shitjes së të gjitha aseteve që zotëron, në
Bankers bie dakord të rinegociojë marrëveshjen hidrokarbure Pas negociatave të zhvilluara nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë dhe Agjencia Kombëtare të Burimeve Natyrore me Ba
Zhbllokohen llogaritë e "Bankers" Gjykata e Arbitrazhit ka marë masë në favor të Bankers Petroleum. Gjykata e Arbitrazhit ka kërkuar të hiqet pezullimi i
Parku i Apollonisë shndërrohet në park festash (FOTO-LAJM) Edhe pse Parku arkeologjik i Apollonisë është një zonë e mbrojtur dhe shumë e rëndësishme e vendit kjo nuk pengon kompan
Albpetrol in "war" with Bankers Petroleum Top Channel reports that a confidential document of Albpetrol is casting strong doubts that might connect “Bankers Petro
Shiti naftë pa akcizë, "Bankers" gjobitet me 600 mijë dollarë Kompaninë kanadeze Bankers Petroleum e cila merret me nxjerrjen e naftës bruto në Patos Marinzë të Fierit dhe eksportin
Gjyqi me “Sky Petroleum Inc”, Shqipëria fiton në arbitrazhin ndërkombëtar Shqipëria fiton në arbitrazhin ndërkombëtar gjyqin me kompaninë “Sky Petroleum Inc”, e cila tashmë do të duhet t’i rimbu
Burimet e naftës, Braçe vijon me dokumentat Deputeti socialist Erion Braçe vazhdoi sot denoncimin e aferave të pretenduara të Ministrisë së Ekonomisë në dhënien e k
British Petroleum: Pusi i naftës u mbyll përfundimisht Kompania British Petroleum njoftoi ditën e sotme se pusi i naftës në Gjirin e Meksikës u mbyll përfundimisht. Kompan