999 rezultate për

peticionit

Vetëvendosja nesër nis nënshkrimin e peticionit për zgjedhje të reja Lëvizja Vetëvendosje nesër me fillim në ora 10:00 deri në 18:00 , në sheshin ‘Nëna Terezë’ në Prishtinë, do të organizoj
Mblidhen protestuesit në shesh, e nisin me firmosjen e peticionit për rindërtimin e teatrit Krahas protestës që do mbahet në Bulevard, ka nisur edhe mbledhja e firmave për një peticion për rindërtimin e Teatrit K
Portugali-Holandë, finalja e parë e kompeticionit të ri, Nations League Portugalia dhe Holanda do të luftojnë për titullin trofeun e Ligës së Kombeve, garës inauguruese të UEFA-s, në finalen e
Dalin udhëzimet: Si mund të marrin çiftet e reja vizë për në SHBA Ambasada amerikane në Tiranë ka sqaruar sot se si duhet të veprojnë çiftet e reja për t'u bashkuar në SHBA. "Keni rë
Pas Botërorit, FIFA vjen me një lajm të mirë për të gjithë tifozët (FOTO LAJM) FIFA ka ardhur me një lajm të mirë për të gjithë ndjekësit dhe futbolldashësit. Qeveria e futbollit Botëror ka bërë
Lufta për Teatrin, artistët nisin firmosjen e peticionit Artistët nuk i ndahen Teatrit dhe bindjes së tyre për të mos ta prishur ndërtesën. Ata tashmë kanë kërkuar edhe ndihm
Kjo skuadër është favorite për të fituar Champions Leaguen Edhe pse ende nuk dihet se kush do të jenë 4 gjysmëfinalistet e UEFA Champions League për këtë sezon, rezultatet e thell
Nxitoni! Me këto dokumenta mund të merrni vizën e punës në SHBA Çdo të enjte ambasada amerikane do të japë informacion për mënyrën se si duhet aplikuar për vizë udhëtimi në SHBA. Në
Thaçi dhe Haradinaj qëndrojnë prapa peticionit të veteranëve Zyrtarët më të lartë shtetërorë i kanë dhënë shtytje organizimit të peticionit të shoqatave të dala nga lufta, nëpërmjet
Sot veteranët mblidhen në sheshin Skënderbeu Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së do të fillojnë sot me nënshkrimin e peticionit, përmes të cilit kërkojnë që Kuvend
Jozefina i bën "gropën" Bashës në Shkodër, 120 demokratë firmosin kundër tij Lulzim Basha pritet të shkojë në Shkodër në kuadër të fushatës për zgjedhjet për kreun e PD-së, por 120 demokratë kanë d
“Shullazi, Frroku e Lul Berisha”, firmosin peticionin për Vettingun (VIDEO) Peticioni për Vettingun është ironizuar nga protestuesit e PD-së para kryeministrisë pasi kanë bërë të mundur që “Emilja
Shqiptarët e Belgjikës në protestë para ambasadës franceze për Haradinajn Me iniciativën e deputetit shqiptar të Brukselit, Amet Gjanaj, dhe me mbështetjen e shoqatave shqiptare të Belgjikës, g
150 mijë veta kundër pensionit të Barrosos nga BE Mbi 152 mijë vetë kanë firmosur një peticion të stafit të BE-së kundër ish-presidentit të Komisionit Europian, Jose Manu
Brexit/ Peticion për përsëritjen e referendumit, mblidhen mijëra firma Në britani ka nisur një peticion që bën thirrje për mbajtjen e një referendumi të dytë për qëndrimin apo jo në BE. Vetëm
Shqipëria kalon Anglinë dhe Spanjën Shqipëria në pjesën e sipërme të klasifikimit mes 24 skuadrave në Euro 2016. Jo për sa i përket pikëve, por renditjes sp
Shorti i Europa League / Derbi spanjoll për Sevillan, Klopp rigjen Borussia Dortmund Pas shortit te Champions League, po ne Nyon te Zvicres eshe hedhur edhe shorti per fazen cerekfinale te Europa League.
Peticioni i opozitës arkivohet në Presidencë Presidentja Atifete Jahjaga nuk i kushtoi asnjëherë rëndësi peticionit të opozitës. Madje, peticioni po mbahet në Arkivi
Emri i Peticionit është "Kosova Republikë e Pavarur" Nga Albulena Haxhiu - Të hënën më 23 nëntor, Opozita e Bashkuar, dorëzoi peticionin e me 205.254 nënshkrimeve tek Presid
Peticioni do të duhej ta eliminonte nevojën për protestë nga Flamur SYLEJMANI - Për çdo qeverisje demokratike, peticioni me fuqi të tillë do të ishte arsye e mjaftueshme për të