999 rezultate për

peter

Nuk ka takim mes Hotit dhe Vuçiçit, arsyeja Bashkimi Evropian ka konfirmuar se nuk do të mbahet takimi i nivelit të lartë që ishte parashikuar midis kryeministrit t
Javi Garcia merr drejtimin e skuadrës së njohur në La Liga Javi Garcia ka arritur një marrëveshje të parakohshme për të qenë trajner i Valencias prej sezonit të ardhshëm. 50
Ambasadori gjerman: Topi i negociatave vazhdon ende në fushën e palës shqiptare DW: Z. Ambasador, Gjermania ka nisur në fillim të këtij muaji Presidencën gjashtë mujore të Këshillit të Bashkimit Europ
Si ta kuptoni nëse ai vuan nga sindroma "Piter Pan" Të gjithë e kanë takuar, mbase edhe kanë dalë me një burrë që është akoma fëmijë në zemër. Ai ende i do video-lojërat os
Shembja e Teatrit, ambasada gjermane u drejtohet autoriteteve Ambasadori gjerman Peter Zingraf ka reaguar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai e sheh si një veprim të nxituar dhe
U gjet i vdekur në pyll, Vildane Zeneli e pikëlluar: Do të dua përgjithmonë (FOTO LAJM) Ndarja nga jeta e fotografit të famshëm Peter Beard ishte i dhimbshëm për të gjithë. Mes tyre ishte edhe modelja shqi
Koronavirusi i mori të atin, aktorja bën postimin prekës me foton nga spitali (FOTO LAJM) Aktorja Sophia Myles, e cila njihet për rolet e saj në Underëorld, Doctor Who dhe Moonlight ndau fotografinë e fundit të
Ndërron jetë në moshën 35 vjeçare ish futbollisti i Aston Villas, Burnley dhe Cardiff Ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare ish mesfushori i Cardiff City, Peter Whittingham. Skuadra e Cardiff City, përme
Vetëm 12 ditë i martuar me Pamela Anderson, producenti kthehet me ish të fejuarën (FOTO LAJM) Producenti i njohur Jon Peters është rikthyer me ish-të fejuarën, pas ndarjes me Pamela Anderson, martesa e të cilëve zg
Familja Mbretërore nuk po gjen rehat, këtë herë një divorc (FOTO LAJM) Familja mbretërore nuk gjen qetësi. Raportimet e fundit thonë se nipi i mbretëreshës Elizabeth II, Peter Philips, po div
Vetëm dy javë e martuar me producentin 74 vjeçar, Pamela Anderson i jep fund edhe martesës së 5-të (FOTO LAJM) Dy javë më parë aktorja e njohur Pamela Anderson u martua për herë të pestë, me producentin Jon Peters, 74 vjeç, në një
Ndahet nga jeta ish-kampioni i botës me kombëtaren e Anglisë Është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare ish-kampioni i botës me kombëtaren e Anglisë, Martin Peters. Peters ndërroi
Mbështetës i Millosheviçit, Nobelisti Peter Handke shpallet non-grata Nobelisti Peter Handke është shpallur person i padëshirueshëm në Republikën e Kosovës. Vendimi është marrë sot dhe është
Çmimi Nobel në Letërsi: Protesta të ashpra përfshijnë Europën Ceremonia e dhënies së çmimeve Nobel në Letërsi për vitin 2018 (Olga Tokarczuk) dhe 2019 (Peter Handke) është shoqëruar
Peter Crouch ka kritika të forta për Shaqirin Ish reprezentuesi i Anglisë, Peter Crouch, që u pensionua këtë vit nga futbolli në moshën 38-vjeçare, ka publikuar autob
Humbin rusët, gjermani Peter Beyer bëhet raportues i KE-së për Kosovën Gjermani Peter Beyer, në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin Aleksey Kondratyev. Gj
"Rrëmbeu një femër", kundërshtohet zgjedhja e rusit si raportues për Kosovën në KE Në Prishtinë sot votohet raportuesi për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kandidati rus Alexei Kondratiev një nga tre e
Nobeli për Peter Handke, Ismail Kadare reagon për herë të parë Shkrimtari 83-vjeçar shqiptar Ismail Kadare tha të mërkurën në Seul të Koresë së Jugut se ishte i lumtur që nderohej me
U tha se paditi gazetarin gjerman, Peter Tiede nxjerr "blof" Ramën: Asnjë denoncim nuk ka bërë ndaj meje dhe "Bild" Gazetari i gazetës gjermane ‘BILD’ Peter Tiede në një komunikim ekskluzive për FaxNews ka zbuluar se nuk ka asnjë padi g
Shkuan për të marrë paratë, pronari i kap me shkelma dhe i nxjerr jashtë (VIDEO) Peter Waller ka në pronësi prej 30 vitesh një dyqan të vogël në Middlesbrough. Një natë, aty ia behin dy grabitës, t