999 rezultate për

peten

Një profesor ka kompetenca më pak në fakultet sesa zonja që pastron nevojtoret e kateve I gjithë sistemi menaxhues i arsimit të lartë në Shqipëri ka rënë, është jo
Fuga: Një profesor ka më pak kompetenca se sa pastruesja e fakulteteve Nga Artan Fuga I gjithë sistemi menaxhues i arsimit të lartë në Shqipëri ka rënë, është jofunksional, pa përgjeg
Arrestohen dy inspektorë të ATK-së Administrata Tatimore e Kosovës njofton opinionin publik se bazuar në informatat e pranuara nga organet kompetente dhe d
Policia flet pas arrestimit së vëllait të Hetemit që punonte në BQK Sot është arrestuar Agron Ramadani, për shkak të dyshimeve për dy vepra penale “Falsifikim i Dokumenteve ” dhe “Legalizi
400 faqë kundër Gruevskit, a do të bindet gjykata? Ministrisë hungareze të Drejtësisë këto ditë do t’i parashtrohet kërkesa me dokumentacionin e plotë për ekstradimin e is
Balla për Lleshin: Do të bëhet Ministër, Meta nuk ka kompetencë Balla i ftuar në “5 pyetjet nga Babaramo” deklaroi se Lleshi është një prej kandidaturave më të mira. “Sandër Lleshi
Asociaiconi nuk do të bazohet te kushtetuta, a do t'i mbyllë sytë Haradinaj? Kompetencat që do t’i ketë Asociacioni/Bashkësia e Komunave me Shumicë Serbe kanë thelluar përplasjen mes presidentit Th
Haradinaj kërcënon Thaçin: Mos e prek kuvendin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se askush nuk duhet t’i vë në pikëpyetje kompetencat e kuvendit kur u
Haradinaj nënvlerëson Thaçin, thotë se është dhuratë nga LDK Kryeministri Ramush Haradinaj i ka reaguar deputetit Korab Sejdiu, i cili tha se marrëveshjet që bën Presidenti Thaçi në
Janeva: Vazhdon hetimi i rasteve të korrupsionit, duam më shumë kompetenca Pikërisht një vit pasi Prokuroria Speciale Publike ngriti 17 akuza në gjykatën penale kundër 94 personave dhe 7 kompaniv
Pite me mollë Përbërësit 500 gr petë te gatshme per bakllave 1.5-2 kg molle 3 luge sheqer 100 gr margarin 100 ml vaj
Kosova mund ta ndryshojë kushtetutën për t'i dhënë kompetenca Asociacionit Kosovës mund t’i kërkohet ndryshimi i Kushtetutës për ta akomoduar marrëveshjen finale me Serbinë. Burime të Kohës Di
Prokuroria e Durrësit shpall moskompetencën për Llallën,ku kalon dosja Prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompetencën dhe ka dërguar për hetime të mëtejshme në Prokurorinë e Krimeve të Rënd
Serbët nuk heqin dorë, kërkojnë Asociacionin sipas kushteve të tyre Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka siguruar se Serbia dhe serbët e veriut nuk do të pranojnë asgjë më pak se një a
Këto kompetenca do t’i ketë Asocacioni Si do të mund të dukej Asociacioni i Komunave serbe, e cila, siç paralajmërohet, në mënyrë të pavarur e pa i pyetur inst
Deputetët: Projektligji për Prokurorin e Shtetit fuqizon kompetencat e kryeprokurorit Kuvendi i Kosovës gjatë seancës së sotme ka bërë shqyrtimin e parë të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligj
Përpiqet t'u mbushë mendjen deputetëve të VV-së për demarkacionin Shkëlzen Gashi, njëri nga themeluesit e Lëvizjes Vetëvendosjes ka sugjeruar deputetet e LVV-së që të votojë sot pro rati
Pas Gostivarit, kompetencat e arsimit do tu merren edhe katër komunave Pas marrjes së kompetencave në sferën e arsimit të komunës së Gostivarit, nga Qeveria bëjnë të ditur se edhe disa komuna
Sela godet Zaevin për Gostivarin, ja porosia e ashpër Lideri i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela ka goditur kryeministrin Zoran Zaevi në lidhje me vendimin e Ministrisë së
Taravari: Zaevi mi mori kompetencat ia dha BDI-së Kryekomunari i Gostivarit, Arben Taravari ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për t'ia marrë kompetencat në