999 rezultate për

pesta

Në Danimarkë 200 nxënës po e zhvillojnë mësimin në stadium Danimarka po tenton të rinisë jetën pas pandemisë Covid-19, me klubet sportive që janë ndër më aktivet në gjetjen e zgji
E pesta letër radhazi, Thaçi i drejtohet përsëri Kurtit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të pestën herë i ka dërguar letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Në këtë
E pesta e vërteta? Rama jep një tjetër datë për mbarimin e Tiranë-Elbasan (VIDEO) Kryeministri Rama ka premtuar katër herë hapjen sa më shpejt të rrugës Elbasan-Tiranë që kur ka ardhur në pushtet, por k
Luks i "gjallë", kështu duken hotelet e CR7 nga brenda (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ka zgjedhur Parisin për të ndërtuar hotelin e tij të 6 nën markën “CR7”. Lajmi është publikuar nga
Investim 60 milionë euro, CR7 ndërton hotelin e gjashtë Kryeqyteti i Francës, Parisi, është vendi ku Cristiano Ronaldo ka zgjedhur që të ndërtojë hotelin e tij të gjashtë nën m
Një braziliane shuan shpresat e shqiptares për medalje në Rusi Xhudistja Distria Krasniqi nuk ka arritur të rrëmbejë medalje në Mastersin e Rusisë, megjithatë ka arritur të përfundojë
Luiza Gega e pesta në Europë në Beograd (VIDEO) tletja shqiptare Luiza Gega është renditur e 5-ta në Kampionatin Europian të sallave të mbyllura që po zhvillohet në Beo
Independent: Kosova e pesta në botë që ka kontribuar për ISIS-in (FOTO LAJM) Kosova është radhitur e pesta në listë për vendet në botë nga kanë shkuar më së shumti të luftojnë përkrahë grupit terro
Ronaldo zbulon një nga katër hotelet luksoze (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ka filluar të mendojë për të ardhmen pas futbollit. Sulmuesi i Real Madridit, Ronaldo ka publikuar në
10 destinacionet turistike për 2016-ën, Shqipëria e pesta (FOTO-VIDEO) Pasi "Rough Guid"” e sugjeronte Shqipërinë si një zgjedhje ideale për të bërë plazh, kompania turistike britanike e ka p
Kërkesat për azil / Shqipëria në 3 vendet e para, Kosova e pesta Shqipëria vijon të mbetet në tre vendet e para për numrin e azilkërkuesve në vendet e Bashkimit Evropian edhe në tremujo
Kosova, e pesta në Evropë për nga lumturia Një sondazh i zhvilluar në lidhje me vendet më të lumtura në Europë, e ka renditur Kosovën si vendi i pestë për nga lumt
Shkupi qyteti më i ndotur në Europë, Tirana e pesta hkupi është qyteti më i ndotur në Evropë, sipas faqes Numbeo.com. Lajmi jepet nga mediat boshnjake, sipas të cilave, edh
Një e pesta e fëmijëve lind jashtë Maqedonisë Statistikat nga Enti Shtetëror në Maqedoni gjatë vitit 2013 tregojnë se ka rënie të natalitetit të maqedonasve. Të dhëna
Operacioni “Tempesta”, policia prangos 7 persona Policia zbardh detaje të operacionit “Tempesta” të zhvilluar në bashkëpunim me autoritet policore italiane, greke dhe ru
Eurosong: Suedia e para, Shqipëria e pesta (VIDEO) Suedia është fituese e festival europian Eurosong, ku Shqipëria u rradhit e pesta me 146 pikë. Performanca e Rona Nishli
Vrau 77 persona, nis sot gjyqi ndaj Breivik Procesi gjyqësor kundër Anders Behring Breivikut, që ka pranuar se ka kryer vrasjet ne korrikun e kaluar, nis sot në Osl
Frutat pas vakteve Frutat të fryjnë, të thartohen në stomak dhe të shëndoshin. Çfarë nuk është thënë për këtë pjesë, por gjithçka është e g
Avokati: Breivik nuk është i aftë mendërisht E gjithë ngjarja e dy sulmeve në Norvegji tregon se Anders Behring Breivik nuk është i aftë mendërisht. Këtë argument ka
Integrimi, Shqipëria e pesta në Ballkan Në renditjen e Bashkimit Europian për zgjerimin me vendet e Ballkanit, Shqipëria renditet e pesta. Komisioneri për Zgjer