999 rezultate për

peskov

Vuçiç takohet me Putinin Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka arritur dje në Moskë, ndërkaq sot do të takohet me homologun e tij rus, Vladimir P
Paralajmërimi i Rusisë pas referendumit në Maqedoni Kremlini me kujdes është duke e ndjekur situatën në Republikën e Maqedonisë pas referendumit të mbajtur dje për ndryshim
Kremlini: Rusia nuk është e përfshirë në rastin Skripal në asnjë nivel "Rusia nuk ka të bëjë fare me rastin e helmimit Skripal në çdo nivel." Kështu është shprehur tha zëdhënësi i Kremlin
Maqedonia pothuajse në NATO, reagon Rusia Inkuadrimi i Maqedonisë në NATO është e drejtë sovrane e vendit. Moska kujdeset për marrëdhënie të mira me Shkupin, por
SHBA konfirmon vizitën e Boltonit në Moskë Këshilltari amerikan për Siguri Kombëtare, John Bolton do të udhëtojë drejt Moskës në ditët në vijim për të diskutuar nd
Peskov: Mund të ftojmë Trumpin në Kupën e Botës Presidenti i SHBA dhe liderët e shteteve të tjera do të mund të jenë të ftuarit e Kupës së Botës, Rusi 2018, deklaroi so
Rusia i përgjigjet Trump: Ne s`marrim pjesë në diplomacinë e Twitter-it Ambasada e Rusisë në ShBA ka cituar një deklaratë të Dmitry Peskov, Sekretar i Shtypit në Zyrën e Presidentit të Rusisë,
Dëbimet e diplomatëve, reagon ashpër Rusia Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov ka thënë që janë të gatshëm të mbajë një samit me homologun e tij amerikan, Donald
Ish-agjenti rus në gjendje kritike, dyshohet se është helmuar në Britani Ish-agjenti rus, Sergei Skripal, është në gjendje kritike për jetën pasi dyshohet se u helmua me një substance të panjoh
Kremlini sulmon aktorin Morgan Freeman Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, kritikoi aktorin amerikan, Morgan Freeman, për një video që ai e ka bërë për një o
Putin do të ndjekë nga afër stërvitjet ushtarake “Zapad 2017” Presidenti rus, Vladimir Putin do të ndjekë nga afër stërvitjet ushtarake të Bashkimit Rusi-Bjellorusi ‘Zapad 2017”, të
Rusia: SHBA-të të tregojnë vullnet për përmirësimin e marrëdhënieve Për Kremlinin është e rëndësishme që Uashingtoni të tregojë vullnet politik dhe të heqë dorë nga përpjekjet për të diktu
BE dhe Rusia, të shqetësuara nga propozim-sanksionet e reja të SHBA-ve Rusia dhe Bashkimi Evropian kanë shprehur shqetësim për sanksionet e reja që kanë propozuar Shtetet e Bashkuara kundër M
Sulmohen rojet te hoteli i Vladimir Putin Persona të panjohur kanë sulmuar rojat para hotelit në të cilin gjendet presidenti i Rusisë Vladimir Putin, gjatë mbajtj
SULMET E SHBA/ Rusia kërkon takim urgjent të OKB-së Pas sulmeve të SHBA-ve ndaj një baze ajrore siriane, Rusia ka kërkuar takim të Këshillit të Sigurimit të Organizatës së
Kremlini: Protestat antikorrupsion në Moskë janë provokime (VIDEO) Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov, ka deklaruar se protesta antikorrupsion të organizuara nga opozitari, Alexei Naval
Trump zhgënjen Kremlinin Ne do të prisnim me siguri kontakte më të shpeshta dhe më të thella”, i tha Dmitri Peskov, zëdhënës i Presidentit Vladim
Kremlini: E pafalshme që SHBA dhe Rusia nuk kanë filluar dialogun Zëdhënësi i Kremlinit ka thënë se duhet të ketë më shumë kontakte mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë për përmirësimin
Rusia mohon të ketë ndërhyrë në zgjedhjet në Francë Rusia mohoi të kishte kryer sulme kibernetike kundër kandidatit për president të Francës, Emmanuel Macron. Zëdhënësi
Konfirmon Kremlini: Nuk kemi pasur kontakte me ShBA-në për Sirinë Administrata e presidentit Trump nuk është konsultuar me Rusinë para së të bënin planin për zonat e sigurta për refugjat