999 rezultate për

peshku

"Peshku i madh" Llalla dhe peshkaqenët e kabineteve Berisha dhe Rama I Arrestimi i dy ish-drejtorëve të Drejtorëisë së Përgjithshme të Rrugëve u lexua si "starti" i kapjes së peshqve të medhe
A do të jetë Llalla peshku i parë i madh? Përgjigjet prokuroria Në Shqipëri Prokuroria e Përgjithshme, nuk i dha një përgjigje të prerë kërkesës së Zërit të Amerikës për të mësuar nëse
E pazakontë, zbulohet peshku me buzë si njeri (FOTO LAJM) Ky peshk ka shkaktuar zhurmë në mediat sociale ditët e fundit për shkak se buzët e tij duken identike si të njeriut.
Joshje, seks dhe shantazh: Agjentet e KGB-së që "peshkuan" edhe Ajnshtajnin Ambasadori britanik në Moskë, sër Xhefri Harison në vitin 1968 u dashurua pas një gruaje të bukur, e cila punonte si
Nuk është legjendë, efektet pozitive të vajit të peshkut në organizëm Wshtë folur gjithnjë për një efekt të jashtëzakonshëm të acideve yndyrore omega 3, 6, 9 që gjenden tek vaji i peshkut, n
Plagosi me sëpatë tregtarin e peshkut në Guri i Zi, arrestohet 44-vjeçari Policia ka arrestuar 44 vjeçarin Paulin Paloka, si autorin e plagosjes së ditës së djeshme të tregtarit të peshkut, I. D
Shokohet peshkatari, kap peshkun "dragua" me katër brirë (FOTO LAJM) Një peshk me brirë u kap në rajonin Omsk të Siberisë. Peshkatari Alexey, 25 vjeç, zuri dy peshq nga lumi vjeshtën e k
Monstrat e lumit misterioz në Japoni! (FOTO LAJM) Japonia është një vend me mistere, folklore, legjenda drithëruese dhe kafshë të çuditshme. Një vend ku monstra të fr
A është Shkëlzeni "peshku i madh"? Përgjigjet hapur Berisha (VIDEO) 3 ditë më parë Prokuroria thirri sërish djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Shkëlzen Berisha u thirr nga Prokur
Peshkatari gjen në barkun e peshkut kapakë shishesh, shkrepëse dhe copëza plastike (VIDEO) Një peshkatar ka filmuar momentin kur brenda barkut të peshkut që e kishte zënë, nxjerrë copëza të ndryshme të plastikës
Shokohen peshkatarët, rrjetat kapin peshkun 150 kilogramë (FOTO LAJM) Dy peshkatarë të guximshëm kanë kapur një peshk gjigant në ujërat e lumit të Sidneit. Fotot tregojnë burrat me peshku
Bie tek vaskat e peshkut, vdes 53-vjeçari në Vlorë Një 53-vjeçar nga Tirana është raportuar i humbur në Vlorë. Policia bën me dije se ai mund të jetë mbytur në vaskat
Gjenet e peshkut mund të ndihmojnë në kurimin e paralizës te njerëzit Një studim i fundit tregon se çelësi për të riparuar dëmtimet nervore tek njerëzit, të cilat dërgojnë drejt paralizës, n
Kujdes me konsumin e peshkut vdekjeprurës Qyteti japonez Gamagori ka dhënë paralajmërime emergjente për banorët e tij për parandalimin e konsumimit të peshkut fug
Krokodili shqyen peshkun gjigant në bregun e plazhit (VIDEO) Shëtitësit e një plazhi në Queensland të Australisë, mbetën të habitur kur panë një krokodil, teksa shqyente një peshk t
Omega kaq i rëndësishëm për shëndetin tonë nuk gjendet vetëm tek peshku Acidet yndyrore Omega 3, shumë të çmuara për shëndetin, nuk gjenden vetëm në ushqimet me origjinë shtazore. Përkundra
Shkeli peshkun me këmbë, reagimi i kinezit ju shkrin së qeshuri Një punëtor kinez është filmuar duke rregulluar një problem elektrik në një market në Manhatan, me këpucët mbi peshqit q
Krijesa e frikshme që po trondit shkencën, i ngjan një peshku (FOTO LAJM) Shkencëtarët janë shokuar pas kapjes së një peshku të rrallë nofullat e të cilit zgjateshin përtej gojës së tij. Pesh
Peshku 405 kilogramë shitet për 320 mijë dollarë (FOTO LAJM) Në tregun e njohur tw peshkut peshkut "Tsukiji" u shit peshku më i madh në këtë vit me peshë 405 kilogram për 320 mijë d
Një ton u shit për 323 400 dollarë Një peshk i llojit ton është shitur sot për 36,45 milionë jen (323,400 dollarë) në ankandin e parë të vitit 2018 në treg