999 rezultate për

peshkimit

Tërbohet deti në Vlorë, pezullohen lundrimet (VIDEO) Moti i keq që ka përfshirë vendin orët e fundit ka sjellë edhë problemet e para. Mëoshet se në Vlorë është pezulluar
Qeveria merr vendimin, ndalohet peshkimi në liqenin e Ohrit dhe Prespës Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi ka miratuar një urdhër që ndalon peshkimin në Liqenin e Ohrit dhe
Porti i peshkimit në Vlorë, i mbushur me anije të mbytura ë hapësirën e portit të peshkimit në Vlorë, ka më shumë anije të mbytura se sa në gjendje pune. Në gjithë Europën, n
Në Shqipëri ndalohet peshkimi me grep Gjuetia me grep nuk do të praktikohet më nga qytetarët e Shqipërisë. Është pikërisht një vendim i qeverisë i cili do nda
Afrikanët mbushin Durrësin, shqiptarët arratisen nga sytë këmbët Shumë shtetas e familje shqiptare largohen çdo vit nga Shqipëria në kërkim të një vendi pune dhe jete më të mirë. Por
Britania dhe Franca nuk bien dakord për marrëveshjen e peshkimit Britania e Madhe dhe Franca kanë dështuar në lidhje me një marrëveshje për peshkimin në kanalin Anglez. Muajin e kalu
Eurostat: Greqia me flotën më të madhe të peshkimit në BE Gati një e pesta (18,1%) e flotës së peshkimit të BE-së në vitin 2016 ishte regjistruar në Greqi, ndjekur nga Italia (14
Rama me timon në dorë: Nga t'a çoj, majtas apo djathtas? Kryeministri Edi Rama sot ka udhëtuar drejt portit të Peshkimit në Durrës. Gjatë fjalës së tij në prani të peshkatar
Ura më e tmerrshme në botë, do guxonit të kalonit mbi të?! (FOTO&VIDEO) Kemi parë urina me të vërtetë të tmerrshme, por asgjë nuk është aq e frikshme sa Ura e Ohshit Eshima në Japoni. Ura,
Dalin detajet, mina e rrezikshme e gjetur në Vlorë peshon 600 kg Një minë e kohës së Luftës së Dytë Botërore ka rënë sot në rrjetat e një peshkarexhe e cila lundronte në brigjet e qytet
Dallgë dhe erë e fortë, kapiteneria e Vlorës dhe Durrësit pezullon lundrimin Moti i keq ka sjellë erë të fortë dhe dallgë deti të cilët kanë penguar punën në portin e Durrësit. Që prej dites së
Vidhnin naftë dhe e shisnin, arrestohen në flagrancë 4 persona Policia e Durrësit ka arrestuar 4 persona në flagrancë ndërsa vidhnin naftë nga anijet e peshkimit dhe e shisnin atë.
Peshqit e ngordhur në liqenin e Fierzës, ja çfarë deklaron Inspektoriati i Peshkimit Ditën e djeshme u bë me dije zbulimi i një sasie të madhe me peshk Gjucë të cilët gjendeshin të ngordhur në ujrat e liqe
Rama, drekë me peshkatarët: Kur Kryeministri nuk di not, s’di të bëj port (VIDEO) Kryeministri Rama po drekon me peshkatarët në Portin e Durrësit, ku nuk kanë munguar kritikat dhe kërkesat e llogarisë p
DETAJET/ Zbulohet identiteti i kufomës në Portin e Durrësit Mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit është gjetur një kufomë e seksit mashkull. Burime zyrtare nga policia bëjnë m
"Paralizohet" puna e peshkimit në portin e Durrësit, shkak sistemi GPS Për shkak të mosfunksionimit të sistemit GPS, raportohet se kjo ka sjellë bllokimin e punës së peshkimit në portin e Dur
Japoni/ Gjenden grepat e peshkimit më të vjetër në botë Një zbulim i rëndësishëm arkelogjik është zbuluar në ishullin Okinawa të Japonisë. Mesohet se në një shpellë janë gje
Policia jep detajet pas incidentit me anijen greke Policia e Vlorës ka reaguar sa i takon incidentit të ndodhur sot në detin Jon. “Sot rreth orës 10:50, në ujërat bregdeta
Panariti ndalon peshkimin në zonën e ndotur në Durrës Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka urdhëruar pezullimin e aktivitetit të peshkimit në zonën e ndotur detare në Du
Shpëtohen dy peshkatarët pas alarmit për fikjen e motorit të varkës Update- Pas alarmit të dhënë nga një varkë peshkimi, dy peshkatarët janë shpëtuar nga policia kufitare. Bëhe