999 rezultate për

peshkataret

Pamjet emocionuese, delfinët shoqërojnë peshkatarët në Vlorë (VIDEO) Që kur nisi pandemia dhe njerëzit filluan të dalin gjithnjë e më pak, në detet shqiptare u vu re rikthimi i ndjeshëm i d
Kapet peshkaqeni mbi 500 kg në Vlorë (FOTO LAJM) Një peshkaqen mbi 500 kg ka rënë gjatë natës në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës. Peshkaqeni është kapur nga peshkata
Raporti sekret për Ramiz Alinë: Në Durrës, peshkatarët tanë shkëmbejnë plaçka me italianët Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror t
E rëndë në liqenin e Fierzës, mbytet 16 vjeçari Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kukës. Mësohet se një 16 vjeçar është mbytur mesditën e sotme në liqe
Peshkatarët gjejnë një kufomë në det në Durrës Në Durrës është gjetur në det një kufomë mëngjesin e sotëm. Ka qenë një anije peshkimi që ka pikasur kufomën, duke p
Parandalohet tragjedia në Karaburun, si u shpëtuan 3 peshkatarët (VIDEO) Një ngjarje tragjike është parandaluar mesditën e sotme në Karaburun. Sipas burimeve zyrtare, 3 peshkatarë kanë rrez
E kishte zënë rrjeta, ky është momenti i mrekullueshëm kur i vogli i bashkohet nënës delfin (FOTO & VIDEO) Një delfin femër është parë duke kërcyer me gëzim sa brenda aq edhe jashtë ujit pasi peshkatarët i lirun të voglin që ki
"Po vjen drejt barkës": Peshkaqeni gjigant tmerron peshkatarët (FOTO & VIDEO) Një peshkaqen gjigant është kapur në kamera shumë afër ndërkohë që notonte rreth kufomës së një balene të ngordhur. “
E pabesueshme, kapet një peshkaqen 2 metër në Vlorë (FOTO LAJM) Një peshkaqen pranë bregut në Radhimë ka shokuar pushuesit paraditen e sotme. Ata që kishin zgjedhur bregdetin e Vlor
Një specie e rrallë është kapur nga peshkatarët në Vlorë Në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës ditën e sotme ka rënë një specie e rrallë. Peshkatarët thonë se njihet si peshkaq
Balena spiune me kamër në trup Peshkatari norvegjez ka zbuluar një balenë beluga, me një kamerë të ngjitur në trup, duke nxitur spekulime se kafsha i p
Shpëtohen dy peshkatarët 8.8 milje larg bregut Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit,
Një vizitor i rrallë vjen në Vlorë (VIDEO) Prania e një foke në portin e peshkimit në Vlorë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm i ka gëzuar jo pak peshkatarë
6 orë në det duke luftuar me vdekjen, si u shpëtuan peshkatarët në Vlorë (VIDEO) Një peshkarexhë është mbytur në qytetin bregdetar të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Sazanit në orët e para të m
Që nga ora 11 e natës gjysmë të ngrirë në det, si u shpëtuan peshkatarët në Vlorë (FOTO LAJM) Një peshkarexhë është mbytur në qytetin bregdetar të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Sazanit në orët e para të m
Mbytet peshkarexha në Vlorë, tre peshkatarët në luftë me detin Një peshkarexhë është mbytur në qytetin bregdetar të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Sazanit në orët e para të
Rreziku nga mbytja, peshkatarët "mbrohen" me prezervativë (VIDEO) Shumica e njerëzve i përdorin prezervativat gjatë marrëdhënieve seksuale, por këta peshkatarë në Kenia i përdorin për di
Anija “fantazmë” rishfaqet pas 9 vitesh e humbur në det Rishfaqja e papritur e një anijeje “fantazmë” që preku brigjet e Mianmarit jugor ka shokuar peshkatarët lokalë, të cilë
Peshkatarët francezë dhe britanikë përleshen për peshkimin, Franca polici në det Franca ka thënë se është e gatshme të dërgojë më shumë anije policie në bregun e saj në veri për të parandaluar përleshj
Ruani veten! Kapen dy peshkaqenë në Vlorë (FOTO LAJM) Dy bisha të vogla deti janë kapur ditën e sotme nga peshkatarët në detin Jon, në brigjet e Vlorës. Bëhet fjalë për dy