999 rezultate për

peshengritjes

Dopingu, Pulaku e Godellin në pritje të testit B Skandali i tre rasteve të dyshuar me doping me substancën "stanozolol" sipas Federatës Botërore të Peshëngritjes vazhdon
Dopingu, presidenti i FSHP-së: Pres sqarime nga Luan Shabani Presidenti i Federatës së Peshëngritjes, Elez Gjoza, është nisur dje drejt Athinës me urgjencë për të zhvilluar një taki
Godelli: S’kemi lidhje me dopingun, na mbështesni deri në fund Pas Romela Begajt, edhe Daniel Godelli ka kërkuar mbështetje deri në zbardhjen e të gjithë skandalit që po rrezikon të p
Reagon Kulla: Dje donin të ishin pjesë e fitores, sot nxjerrin vrer ndaj peshëngritjes Vazhdon debati pas skandalit të trefishtë të dopingut në sportin e peshëngritjes. Pas deklaratës së Komitetit Olimpik Ko
Godelli: Jam i pastër, Federata nuk më informoi Me një zë ku shfaqej qartë tronditja e trishtimi për lajmet që kishin filluar të qarkullonin në lidhje me rezultimin e t
Reagon FSHP: Masa ndëshkimore nëse vërtetohet dopingu Zëdhënësi i Federatës Shqiptare së Peshëngritjes Agron Haxhihyseni ka reaguar lidhur me lajmin se dhe dy peshëngritës të
Një tjetër shtangist rezulton pozitiv në testin anti-doping Federata e Peshengritjes njofton për një tjetër shtangist i cili ka dalë nga testet se ka përdorur doping. Edhe pse n
Kampionia e Botës Romela Begaj, pozitive në testin anti-doping Kampionia e Botës në peshëngritje, Romela Begaj rezulton pozitive në testin anti-doping. Lajmi bëhet i ditur nga Federat
Meta ngre "peshë" kampionin e peshëngritjes (FOTO LAJM) Me rastin e 102-vjetorit të Pavarësisë, gjatë kremtimeve të mbajtura në qyetin e Vlorës, flamurin kombëtar e ngritën e d
Nëntor i Artë për shqiptarët (FOTO LAJM) Kampionati Botëror i peshëngritjes që po zhvillohet në Almaty të Kazakistanit do të mbahet mend gjatë si eventi më i suk
Berisha: Urime mbretëreshes shqiptare të peshëngritjes Edhe ish-kryeministri Berisha ka reaguar për një tjetër triumf për peshëngritjen shqiptare, ku Romela Begaj ngjitet në m
Basha: Kampionati Botëror i peshëngritjes foli shqip (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përgëzuar peshëngritësen Romela Begaj. "Romela triumfon sërisht! Kampi
Berisha: Urime mbretit shqiptar të peshëngritjes Pas kryeministrit Rama, ministres Nikolla, edhe ish-kryeministri Berisha ka përcjellë një urim në rrjetin social për Dan
Basha premton premio për kampionët e peshëngritjes (FOTO-LAJM) Kampionët e Europës në peshëngritje, Erkand Qerimaj, Daniel Kodelli, Romela Begaj, Ervis Tabaku, trajnerët e tyre dhe pr
6 medalje, Shqipëria e mbyll e 10-ta Europianin e Peshëngritjes Kombëtarja shqiptare për meshkuj u klasifikua në vend të 10- të në kampionatin europian të peshëngritjes, i 93-ti për të
Shqipëria "pushton" Europianin e Peshëngritjes në Izrael Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli kanë fituar gjashtë medalje në Europianin e Peshëngritjes (2 ari, dhe 3 argjedi e një
12-vjeçari shqiptar në Botërorin e Peshëngritjes Një emër i ri i shtangës shqiptare promovohet në arenën ndërkombëtare. Kristi Ramadani, peshëngritësi 12-vjeçar (i datël
Mbyllet sot Europiani i Peshëngritjes, pak medalje për Shqipërinë Sot është dita e fundit e Kampionatit Europian të Peshëngritjes për të rritur, që këtë herë u organizua në Shqipëri. Por
Basha, premio për kampionët në volejboll dhe peshëngritje (FOTO LAJM) Ashtu siç e ka bërë tashmë traditë, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha do të shpërblejë edhe kësaj here kampion
Presidenti i dorëzon flamurin ekipit të Peshëngritjes Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, i dorëzoi ekipit kombëtar të peshëngritjes në një ceremoni të posa