E FUNDIT/ COVID-19 nuk ndalet në Itali: Në 24 orë vdiqën 760 njerëz
999 rezultate për

peshengritjes

Ndarja nga jeta e themeluesit të PD, reagon presidenti Meta Ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta, pas lajmit për ndarjen nga jeta të themeluesit të PD në Berat, Fehmi Telegrafit.
Kampionati Europian i Peshëngritjes, Briken Calja medalje ari në stilin në shkëputjes Peshëngritësi Briken Calja ka fituar medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 73kg, në Kampionatin Europian të P
Zyrtare: Erkand Qerimaj merr medaljen e bronztë të Botërorit Erkand Qerimaj u konfirmua si fituesi i medaljes së bronztë në Botërorin e Peshëngritjes së zhvilluar në Anaheim në SHBA
Kampionati Botëror i Peshëngritjes, Briken Calja bën premtimin e madh Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja do të garojë sot në Kampionatin Botëror të Peshëngrtijes në Turkmenistan. Megjithës
Briken Calja shkëlqen në kampionati e 70 të peshëngritjes Peshëngritësi, Briken Calja, ka shkëlqyer në kampionatin e 70 kombëtar i peshëngritjes. Ky kompeticion u zhvillua në
Shqipëria përfaqësohet me 7 sportistë në Evropian Shqipëria do të përfaqësohet në Europianin e Peshëngritjes me 7 sportistë, 6 meshkuj dhe një femër. Federata Europian
Qerimaj mbron Begajn: Ne nuk kemi doktorë që të na tregojnë se për çfarë kemi nevojë (VIDEO) Dhe Erkand Qerimaj tregoi emocionet që i jep medalja e vedit të tretë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes. Sport
Shqipëria rrezikon pezullimin nga aktivitetet ndërkombëtare Vendimi për t’i hequr Shqipërisë të drejtën për të organizuar Kampionatin Europian të Peshëngritjes nga 26 Marsi deri më
Zyrtare: Shqipërisë i hiqet e drejta për organizimin e Kampionatit Evropian të Peshëngritjes (FOTO LAJM) Ditët e fundit kanë qenë shumë të vështira për peshëngritjen shqiptare. Si fillim ishte skandali i daljes pozitiv me
Erkand Qerimaj nuk shkon më shumë se vendi i 6-të në Botërorin e peshëngritjes Erkand Qerimaj e mbyll pa medalja Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shta
Romela Begaj shkruan historinë, fiton dy medalje në Botërorin e peshëngritjes Romela Begaj në Botërorin e peshëngritjes, ia ka dalë të bëjë një paraqitje historike. Botërori po zhvillohet në Ana
Godelli mohon thashethemet për vizën dhe ka një mesazh për Elez Gjozën Peshëngritësi Daniel Godelli nuk do të mund të marrë pjesë në botërorin në SHBA për shkak se nuk ka marrë vizë nga ambas
Qerimaj sulmon presidentin e Peshëngritjes: Po shpërdoron fondet Pas akuzave dhe polemikave me shefin e klubit Vllaznia, Mark Kroqi, Erkand Qerimaj vijon polemikat por këtë herë me pres
Pirro Dhima “tradhton” sërish, këtë herë Greqinë Pirro Dhima i rikthehet sërish peshëngritjes. I angazhuar kohët e fundit me politikë, si deputet i PASOK, Dhima i rikthe
Botërori i Peshëngritjes, Erkand Qerimajt në vendin e 5-të Sot në orët e para të mëngjesit ka garuar në Botërorin e Peshëngritjes edhe shkodrani Erkand Qerimaj i cili ka zënë vend
Shqipërisë i hapet "drita jeshile" për Botërorin e Peshëngritjes në SHBA Kombëtares shqiptare të Peshëngritjes i hapet rruga për të marrë pjesë në Botërorin e peshëngritjes, që do të zhvillohet
Shqipëria në Europianin e peshëngritjes me Qerimajn e Brahjan Në kohën kur ende nuk dihet e ardhmja e peshëngritësve shqiptarë të cilët rezultuan pozitivë në Botërorin e Kazakistanit
Skandali/ Shqipëria rrezikon Europianin e Peshëngritjes Pas problemeve me dopingun, peshëngritja shqiptare përfshihet sërish në një skandal kombëtar. Si kurrë më parë, vendi yn
Hysen Pulaku, pozitiv edhe në testin B Përgjigjia e analizës së dytë së Hysen Pulakut ka mbërritur në Federatën Shqiptare të Peshëngritjes, por zyrtarët e saj
Dopingu, jep dorëheqjen Sekretari i Përgjithshëm i peshëngritjes Sekretati i Përgjithshëm i Federatës së Peshëngrijes, Muharrem Berisha, ka dhënë dorëheqjen nga posti që mbante. Arsyeja