999 rezultate për

peshave

Konfirmon anulumin e ndeshjes me Wilder, Fury gati për përballjen me Joshuan Tyson Furi ka konfirmuar se e ka anuluar meçin e planifikuar kundër Doentay Wilderit. "Mbreti cigan" pretendon se org
Gjiganti i "Game of Thrones" e thyen rekordin e ngritjeve të peshave Aktori islandez Hafthor Bjornsson vendosi një rekord botëror për deadlift të Shtunën kur ngriti 501 kg, gjegjësisht gjys
Khabib ngacmon keq McGregorin Khabib Nurmagomedov e ka ngacmuar keq rivalin e tij Conor McGregor, pas rikthimit sensacional të irlandezit në tetëkëndë
Joshua i përgjigjet kritikave të Wilderit Anthony Joshua i është përgjigjur Deontay Wilderit, pasi ky i fundit e kritikoi paraqitjen e britanikut në fitoren për t
Joshua merr "hak" ndaj Ruiz, bëhet "mbret" i peshave të rënda Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy
Tjetër sukses për Loriana Kuka, siguron medalje në Grand Prix Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka siguruar një vend në finalen e garës Grand Prix në Tel Aviv të Izraelit, në kategor
Khabib shtang shefin e UFC: Kam ofertë nga WWE, të iki? (FOTO LAJM) Imagjinojeni, kampioni i peshave të lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov, në një përleshje me Brock Lesnar, do të ishte për
Me stilin e tij, shikoni si u ngjit McGregor në ring (VIDEO) McGregor ka një stil të veçantë të ecjes kur hyn në ring, nga i cili nuk ka hequr dorë edhe në ndeshjen historike për ka
Alvarez-McGregor, ja çfarë ndodh para konferencës për media (VIDEO) Eddie Alvarez dhe Conor McGregor janë përballur në konferencën para duelit të shumëpritur në "UFC 205". Super dueli
Revanshi i shumëpritur, Klitschko kërcënon Tyson Fury-n Ndeshja më e madhe e vitit në boks, është gjithnjë e më afër teksa tashmë mungon vetëm një muaj e disa ditë. Revansh
E pabesueshme, tërhet me flokë autobusin (VIDEO) Indiania Asha Ran, e cila njihet si mbretëresha e hekurt ka thyer rekordin Guinness, pasi ka arritur të tërheqë me flokë
E rrallë, ndeshje boksi midis njerëzve dhe kangurëve (FOTO LAJM) Boksi me kangurët ishte një spektakël i vërtetë që zhvillohej dikur, por që tashmë nuk ekziston një gjë e tillë. Për her
Boks, Briggs dhe Klitschko zihen në piceri (VIDEO) Shannon Briggs ka kohë që ka hedhur dorashkën dhe kampioni i fundit amerikan i peshave të rënda vazhdon të kërkojë me dë
Rekordi, ja cili është njeriu më i fortë në botë (VIDEO) Njeriu që shihni në video është njeriu më i fuqishëm në botë. Zydrunas Savickas ka arritur të ngrejë më shumë se 500 kg