999 rezultate për

pesha

Pesë arsye pse nuk duhet ta lini mëngjesin pa ngrënë, edhe nëse po përpiqeni të bini nga pesha Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga pesha, mendojeni mirë. Ka patur plot artikuj ku argumentohet rën
5 probleme shëndetësore që ju pengojnë rënien nga pesha Njerëzit jo gjithmonë shtojnë peshë vetëm nga ngrënia e ëmbëlsirave, ushqimeve të shpejta dhe mungesa e aktivitetit fizi
Sa kilogramë shtojmë mesatarisht gjatë festave të fundvitit, si ta kontrolloni balancën Studimet thonë se periudha e festave është kritike për ata që i druhen mbipeshës dhe për këtë të gjithë pajtohemi. Gj
Ç'lidhje ka mes rrobave që veshim dhe rënies nga pesha Arsyeja pse e kemi të vështirë të mbajmë një dietë, duket e ka zanafillën tek të qenit njeri. Si i tillë, pra gjenetikis
Ky gabim që bëni në mëngjes iu pengon të bini nga pesha Është pak e vështirë që të heqësh kilet e tepërta, dhe diçka e tillë kërkon mund dhe sakrificë. Mëngjesi ka një rol t
Konfirmon anulumin e ndeshjes me Wilder, Fury gati për përballjen me Joshuan Tyson Furi ka konfirmuar se e ka anuluar meçin e planifikuar kundër Doentay Wilderit. "Mbreti cigan" pretendon se org
Super Kosova, vendoset barazpesha me një supergol në Shkup (VIDEO) Kosova ka barazuar në 1-1 shifrat ndaj Maqedonisë. Është Hadërgjonaj që realizoi një supergol pas daljes së gabuar t
Mbipesha rrit moshën, mëso ndikimin e kilogramëve të tepërt në tru Në një studim të fundit ndërsektorësh, studiuesit analizuan ndikimin e obezitetit në tru dhe zbuluan se truri i njerëzve
Pastrim rrënjësor i organizmit, çfarë të bëni dhe kur Një mënyrë e thjeshtë dhe praktike për të hequr toksinat nga trupi është gjithmonë e mirëpritur dhe sa më e thjeshtë mën
3 kilogramë përnjëherë, Bora Zemani tregon sekretin e rënies nga pesha (FOTO LAJM) E kush nuk i ka zili format trupore të Bora Zemanit?! Moderatorja simpatike si duket kishte ndjerë nevojën për të rën
Arsyet që ju bindin se pse joga ndihmon për të rënë nga pesha Nuk është sekret që joga ka të mira për shëndetin: muskuj më të fuqishëm, fleksibilitet, humor më i mirë, më pak dhembje
Jo me dieta, kjo vajzë ra drastikisht nga pesha duke ndryshuar 5 zakone të përditshme (FOTO LAJM) Historia e Kiah Tëisselman ka frymëzuar edhe shumë njerëz të tjerë që të marrin një vendim të rëndësishëm për jetën e ty
Studim: Mbipesha është e rrezikshme për të prekurit me koronavirus Studiues të shërbimit shëndetësor britanik tregojnë se mbipesha është faktor risku për personat që preken me koronavirus
Kur rënia nga pesha ka bërë xhiron e botës (FOTO LAJM) Ndonjëherë ka një mospërputhje midis vendit ku je dhe vendit ku dëshiron të jesh. Njerëzit në këtë shkrim vendosen s
Dëshmia e vajzës: Kisha humbur virgjërinë, tezja më bindi të qepesha e më fejoi (VIDEO) Një tematikë e ndjeshme është diskutuar në emisionin “Jeta pa filtër” në “Neës 24” me autore psikologen Ervisa Lula, ajo
Nuk po bie dot nga pesha? Atëherë nuk i respekton 3 rregullat e mëngjesit Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës për shumë arsye. Por është shumë e domosdoshme të dish që këtë vakt po e m
Nga XXXL vajza kthehet në modele, mahnitet rrjeti (FOTO LAJM) Dikur ajo blinte veshje të përmasës XXXL dhe merrte mbi 5 mijë kalori në ditë, e pesha e saj i kalonte 135 kg, e tashmë
Gjiganti i "Game of Thrones" e thyen rekordin e ngritjeve të peshave Aktori islandez Hafthor Bjornsson vendosi një rekord botëror për deadlift të Shtunën kur ngriti 501 kg, gjegjësisht gjys
Edhe në gjumë mund të biesh nga pesha, çfarë duhet të bësh para se të flesh Të humbasësh peshë nuk është një proces i lehtë. Kërkon forcë dhe përkushtim. Ke nevojë të hash shëndetshëm, por edhe të
Burrat apo gratë, cilët vuajnë më shumë nga mbipesha dhe diabeti në Shqipëri? Barra e kequshqyerjes ndër vite po ndihet në mesin e shqiptarëve, teksa një studim i fundit nënvizon se Shqipëria ka end