999 rezultate për

peshĂ

Sheqeri në gjak dhe pesha trupore Prej vitesh, ekspertë të ushqimit janë përpjekur të dalin me një dietë që të garantojë humbjen e peshës. Prodhimi masiv
Nuk hani por shĂ«ndosheni? Arsyeja pse tĂ« biesh nga pesha Ă«shtĂ« e vĂ«shtirĂ« NĂ«se trupi nuk do tĂ« kishte kapacitetin e ruajtjes tĂ« energjisĂ« nĂ« formĂ« tĂ« yndyrĂ«s, njeriu nuk do tĂ« mund t’i mbijetont
Emigrojnë të arsimuarit, shtohet pesha e popullsisë me 9-vjeçare Shqipëria është një ndër vendet e Europës që ka përqindjen më ta lartë të popullsisë të grupmoshës 15-64 vjeç me arsim f
Rezultate fantastike, kjo është pija e rënies nga pesha Nuk ka më freskuese se kjo pije dobësimi me bazë kastravecin, limonin dhe menten. Të gjithë përbërësit janë natyral dhe
Kafja ndihmon të bini nga pesha Nëse nuk mund ta filloni mëngjesin pa konsumuar një filxhan me kafe, atëherë kemi një lajm të mirë për ju. Përveç se kaf
Studimi, mbipesha shkak për rritjen e kancerit Mbipesha është një shkak në rritje i kancerit në Britanine e Madhe, ndërsa rastet e shkaktuara nga duhanpirja janë në ul
Nuk jeni ju, ka njĂ« arsye pse tĂ« biesh nga pesha Ă«shtĂ« kaq e vĂ«shtirĂ« NĂ«se trupi nuk do tĂ« kishte kapacitetin e ruajtjes tĂ« energjisĂ« nĂ« formĂ« tĂ« yndyrĂ«s, njeriu nuk do tĂ« mund t’i mbijetont
Shtojini vezëve këtë përbërës dhe do dobësoheni më shpejt se sa e kishit menduar Vezët në mëngjes janë një prej ushqimeve më të këshillueshme prej dietologëve. Ato ju mbajnë të ngopur për një kohë
Momenti i pabesueshëm kur një zhytës ndihmon peshakqenin e rrezikshëm (FOTO LAJM) Ky është momenti mahnitës kur një zhytës ndihmon një peshkaqen tigër të rrokulliset në det. Pamjet e pabesueshme të p
Cila është pesha ideale për gjatësinë tuaj? Keni dilema nëse pesha juaj është ideale në bazë të gjatësisë që keni? Më poshtë do ju sjellim se si duhet të jetë pesha
Gabimi i vetëm i çdo mëngjesi që nuk po të lejon të biesh nga pesha Nëse i ke vënë qëllim vetes që këtë vit të biesh nga pesha, puna fillon me metabolizmin. Dhe sukses në humbjen e kilogra
Erik Fullani tregon sfidën e vështirë me mbipeshën, si arriti të dobësohet Djali i ish guvernatorit të Shqipërisë, Erik Fullani, njihet për jetën e tij luksoze dhe miqësitë e tij me Vip-a. I
Ja si duket fytyra e Takam pas ndeshjes me Joshuan (FOTO LAJM) Joshua mbetet pĂ«rsĂ«ri “mbreti” i botĂ«s nĂ« boks pĂ«r peshat e rĂ«nda. Anthony Joshua Ă«shtĂ« rikonfirmuar kampion i botĂ«s
Pesha ideale nĂ« bazĂ« tĂ« gjatĂ«sisĂ« qĂ« keni Rezultatet bazohen ne kĂ«tĂ« lloj formule: (GjatĂ«sia juaj – 100) – (10% x (GjatĂ«si – 100) = Pesha 1- Nese jeni e gjate
5 gabimet qĂ« nuk ju lĂ«nĂ« tĂ« bini nga pesha Sikur t’i dinit tĂ« gjitha sekretet dhe truket e dietave, kĂ«to tĂ« fundit do tĂ« kishin funksionuar qĂ« me pĂ«rpjekjen e parĂ«
Gruaja që peshonte rreth 500 kg vdiq sot Gruaja më e rëndë në botë që peshonte rreth gjysmë toni vdiq sot në moshën 37 vjeç për shkak të problemeve shëndetësore
Shqipëria në peshngritje vetëm me meshkuj Pas publikimit të listës së kombëtares shqiptare të rrudhur në vetëm një peshëngritës (Kristi Ramadani) për kampionatin
Dashuri motrash, Luana pas dasmës ka ca fjalë për Marinën (FOTO LAJM) Dasma madhështore e Getoarit e dhe Marinës duket se ishte e fundit për këtë vit. Ata kurorëzuan dashurinë e tyre n
6 arsyet e pabesueshme qĂ« ju pengojnĂ« tĂ« bini nga pesha ËshtĂ« e vĂ«shtirĂ« t’u rezistosh temperaturave tĂ« larta tĂ« kĂ«tyre ditĂ«ve, sidomos nĂ« qoftĂ« se ju duhet tĂ« ecni pĂ«r njĂ« koh
Mos i ndani këto produkte nga dieta juaj nëse doni të bini nga pesha (FOTO LAJM) Në Amerikë obeziteti është kthyer në një epidemi, ndërkohë që edhe shtetet e tjera të botës nuk mbeten pas. Humbja e pe