999 rezultate për

perzhinos

PDSH mbështet reformat e Qeverisë LSDM-BDI PDSH si nënshkruese e marrëveshjes së Përzhinos mbështet reformat e Qeverisë LSDM-BDI. "Menduh Thaçi dhe PDSH është n
PE-Maqedonisë: Në fillim marrëveshja e Përzhinos, pastaj bisedojmë për anëtarësim Përmes rezolutës së miratuar sot në Parlamentin Evropian me 503 vota “pro” , 113 vota “kundër” dhe 45 ‘abstenim” përshën
Plomp: Mosfunksionimi i PSP-së prish Marrëveshjen e Përzhinos Ambasadori i Britanisë së Madhe në Republikës e Maqedonisë, Vauter Plomp, në një intervistë për "TV 24", tha se Prokuror
Koçiançiç: Maqedonia jashtë BE-së nëse nuk realizon Marrëveshjen e Përzhinos Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Koçijançiç, ka përsëritur sot se Marrëveshja e Përzhinos dhe reformat urgjente, j
Kocijançiç: T'i plotësohen kushtet PPS-së Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijançiç, ka thënë se qeveria e re duhet t'i plotësojë kushtet Prokurorisë Publ
Zhbogar: Marrëveshja e Përzhinos solli zgjedhje të suksesshme Euroambasadori Samuel Zhbogar, ka vlersuar se Marrëveshja e Përzhinos i solli Maqedonisë zgjedhje të drejta, të lira dhe
Kukan: Nuk shoh arsye që PSP-së t'i zgjatet mandati Raportuesit për Maqedoninë kanë ndjekur nga afër zhvillimet në Maqedoni lidhur me zgjedhjet në vend. "Prokuroria Spe
Eurodeputetët përshëndesin arritjen e marrëveshjes politike në Maqedoni Eurodeputetët, Richard Howitt, Eduard Kukan dhe Ivo Vajgl, ndërmjetësuesit e marrëveshjes së Përzhinos kanë përshëndetur
Prapa perdeve të "Përzhinos" vjen era naftë Ndërsa partitë politike po merren me votuesit e kontestuar, në hije të Marrëveshjes së Përzhinos po realizohen procese t
Maqedoni / Parlamenti miraton ligjet e marrëveshjes politike Deputetët e parlamentin maqedonas miratuan ndryshimet dhe plotësimet e ligjeve për të cilat është arritur marrëveshja ng
"Departamentet Speciale s'janë pjesë e marrëveshjes së Përzhinos" Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka folur sot në lidhje me propozimet për formimin e departamenteve speciale
"Kriza në Maqedoni po shkon drejt zgjidhjes" Kriza politike në Maqedoni përfundimisht shkon drejt zgjidhjes. Kështu vlerëson profesori universitar, Jove Kekenovski.
Ja porosia e ambasadori Orav për partitë politike Kështu u shpreh sot ambasadori i Bashkimit Europian Aivo Orav, në deklaratën e tij dhënë para gazetarëve në selinë e BE-
Hahn – Gruevskit: Të mbahen zgjedhje të besueshme Gjatë takimit të djeshëm me ish-kryeministrin e Maqedonisë Nikolla Gruevski, eurokomesari për zgjerim, Johannes Hahn nuk
Mogerini: Liderët të nisin një dialog për krijimin e kushteve për zgjedhje kredibile Përfaqësuesja e lartë e politikës së jashtme të BE-së, Federika Mogerini, në pres konferencën pas përfundimit të mbledhj
Zaev: Maqedonia del nga kriza nëse plotësohen kërkesat e Marrëveshjes së Përzhinos Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një konferencë për shtyp ditën e sotme ka deklaruar: “Gjykata Kushtetuese ta konfirmojë k
KE përshëndet tërheqjen e plotë të vendimit të Ivanov për faljen e politikanëve Komisioni Evropian ditën e sotme ka përshëndetur vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për të shfuqizuar plotësisht falje
Orav: Partitë të tregojnë se Marrëveshja e Përzhinos është e gjallë Lidhur me tërheqjen e tërësishme të abolimeve nga ana e presidentit Gjorgje Ivanov, sot një deklaratë dha edhe euro amba
Bejli: Marrëveshja e Përzhinos është gjallë, të tërhiqet falja në tërësi Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Xhes Bejli për Dojçe Vele ka deklaruar se marrëveshja e Përzhinos është gjallë. “El
Veliçkovski: Marrëveshja e Përzhinos është dëmtuar Lideri i Partisë Liberale, Ivon Veliçkovski ka deklaruar se presidenti i Maqedonisë është vetëm një figurë që plotëson v