999 rezultate për

perzgjedhur

Kandidatët për KLP, njëri pa eksperience e tjetri pa makinë Drejtuesit e institucioneve arsimore shqiptare dhe Shkolla e Magjistraturës kanë përzgjedhur dje dy kandidatët nga radhë
Fillon Raundi i Dytë i Praktikave Profesionale në TAP Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) ka përzgjedhur shtatë studentët në raundin e dytë të programit të praktikave profesiona
10 vendet që duhet t’i vizitoni në Evropë gjatë vitit 2017 Nga Franca deri në Mal të Zi, nga Suedia e Spanja dhe në Kroaci, ja dhjetë vendet e përzgjedhura që duhet t’i vizitoni g
10 vendet që duhet t’i vizitoni në Evropë gjatë vitit 2017 (FOTO LAJM) “Lonely Planet” ka lëshuar listën e saj vjetore të vendeve më të mira për t’u vizituar në Evropë dhe destinacionet evro
I përzgjedhuri i Mjallkovit, shkarkohet shefi i njësitit "Alfa" Ndryshimet në drejtimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Maqedoni po sjellin edhe shkarkimet në nivelet e poshtme
Zbulohet formacioni anti-Izrael, ja 11-shja që ka përzgjedhur De Biasi (FOTO) Gianni De Biasi nuk ka asnjë dilemë për formacionin që do të hedhë sot në në fushë kundër Izraelit. Strategu italian do
10 deklaratat më të bukura të dashurisë së VIP-­ave (FOTO LAJM) Ka nga ata çifte qe nuk preferojnë ta festojnë Shën Valentinin, por ka edhe prej atyre te cilët e shfrytëzojnë këtë dite
Skandali i radhës i RTSH-së, ja kush i përfaqësoi shqiptarët për çmimet e FIFA-s Shqipëria me të drejtë vote ka përzgjedhur më të mirët në çmimet e dhëna dje në Zurich. Me të drejtën e transmetimit eks
"Gazzeta dello Sport", Berisha portieri më i mirë i javës së 13-të në Serinë A Etrit Berisha vijon të jetë protagonist në kampionatin italian. "gardiani" i portës kuqezi edhe pse u mposhtë me penallt
Lotaria amerikane, ja si do të njoftoheni nëse keni fituar Konsullata amerikane ka publikuar metodën se si të për-zgjedhurit e Lotarisë amerikane do të njoftohen të vijojnë proced
UEFA shpall formacionin më të mirë të javës në Champions (FOTO) Një vlerësim i vogël për Gigi Buffon vjen edhe nga UEFA që e ka përzgjedhur në formacionin më të mirë të ndeshjeve të tr
Lotaria Amerikane, ja si do të njoftoheni nëse keni fituar Konsullata amerikane ka publikuar me todën se si të përz-gjedhurit e Lotarisë Amerikane do të njoftohen të vijojnë proce
Ja 24 debutuesit e Evropianit që duhen ndjekur Tashmë projektorët janë zhvendosur drejt impianteve sportive franceze, ku për herë të parë debuton edhe Shqipëria. Në
5 fanellat më të bukura sipas zviceranëve, e Shqipërisë renditet e dyta (FOTO) Gazeta zvicerane “Blick” ka bërë një sondazh për fanellat e kombëtareve që do të marrin pjesë, duke përzgjedhur më të bu
Zbulohet një nga dëshirat e Mourinhos Pas ardhjes së Jose Mourinhos, ka nisur dhe merkato e Manchester United. “The Sun” raporton se Murinjo kërkon 3 blerj
Amerikanët ultimatum Ivanovit: Tërhiqe krejt faljen Ambasada amerikane ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit maqedonas, Gjorge Ivanov, pasi ky i fundit dje në një kon
Superliga për të ardhur keq, në Francë vetëm dy portierë për formalitet Gianni De Biasi shpalli sot listën paraprake të 27 lojtarëve që do të marrin pjesë në përgatitjet për në Euro 2016. Traj
Ja kush janë "vajzat e babit" (FOTO LAJM) Shumë personazhe të show-bizit shqiptar dhe botëror kanë një lidhje tejet speciale me babain. Ato nuk ngurojnë madje që
Sot dalin fituesit e Llotarisë Amerikane, ja ku duhet të kontrolloni emrin tuaj Sot do të jetë e veçantë për shumë shqiptarë dhe qytetarë të tjerë të botës. Një pjesë e atyre që kanë aplikuar do të pë
Pique: Ja kush janë 5 qendërmbrojtësit më të mirë Gerard Pique ka bërë publike një zgjedhje të pabesueshme për qendërmbrojtësit më të mirë. Mbrojtësi i Barcelonës, Piq