999 rezultate për

perzgjedhjen

Klodiana Lala: Pse nisi “lufta” për Kushtetuesen, ku gaboi Meta Gazetarja Klodiana Lala foli këtë mbrëmje në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në NeWs24, për debatin mes
Miratohet me konsensus komisioni Ad-hoc për KLGJ dhe KLP Mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësi për komisionin Ad-hoc që do të bëjë përzgjedhjen e kandidatëve për në Këshi
Shëndetsia pa një drejtor të mirëfilltë Ka rreth tre muaj prej kur Curr Gjocaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e drejtorit të SHSKUK-së. Prej atëherë Bordi end
Kreditë e buta, kriteret e reja për përzgjedhjen dhe dokumentet që duhen dorëzuar TIRANE- Për vitin 2017 Bashkia e Tiranës ka përcaktuar se do të mbulojë interesat e kredisë për 1 mijë familje të pastre
Shkelje në përzgjedhjen e stafit akademik të UP Zgjedhja e stafit akademik të Universitetit të Prishtinës ka nxjerr në pah ankesa për shkelje të shumta që kanë bërë kom
“Masterchef Albania” starton sezonin e dytë, kush do pasojë Alfion? (FOTO LAJM) MasterChef Albania ka startuar për përzgjedhjen e aplikantëve të sezonit të dytë. Sezoni i parë dha frutet e veta, ndërs
Nisin aplikimet për përzgjedhjen e 3 anëtarëve të KKP-së Çelet aplikimi për plotësimin e 3 vendeve në Komisionin Kombëtar përzgjedhës për Trupën e Nivelit të Lartë Drejtues në A
Nikolla nga Vlora: Dija dhe arsimi, vlera kombëtare Zhvillohet në Vlorë konkursi për përzgjedhjen e Drejtorit të drejtorisë rajonale arsimore të këtij qyteti. Në fjalën e
Disa hapa në përzgjedhjen e tortës së dasmës Torta mund të duket e bukur dhe e jashtëzakonshme por shija nuk duhet të jetë e tmerrshme. Zgjidhni shijen Hapi i
Nishani përshëndet përzgjedhjen e Projektit të gazsjellësit Trans-Adriatik Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani përshëndet përzgjedhjen e Projektit të Gazësjellësit Trans-Adriatik. Përmes një d
Situata parazgjedhore, Mosiu: Të bëhet kujdes në përzgjedhjen e kandidatëve Ish-presidenti Alfred Moisiu e ka cilësuar si jo optimiste situatën parazgjedhore. Duke flur në takimin e Forumit Civil
Lista e deputetëve, Braçe: Nuk ka asnjë kriter dhe parim për përzgjedhjen Deputeti i Partisë Socialiste Ejon Braçe ka sqaruar miqtë e tij në Facebook por edhe opinionin publik se nuk ka asnjë të
Mungesa e deputetëve, shtyhet seanca e Kuvendit Mungesa e deputetëve ka bërë që udhëheqësi i seancës së sotme në kuvenin e Kosovës, Xhavit Haliti të shtyjë atë për ditë
Vazhdon gara për përzgjedhjen e abetares së unifikuar Nxënësit e klasave të para në Kosovë vitin e ardhshëm do të mësojnë me abetare të shkruar në gjuhën standarde duke shman
APP konstaton 6 miliardë lekë shkelje Agjencia e Prokurimit Publik ka evidentuar rreth 1713 raste kur ente të ndryshme kanë anashkaluar procedurat e tenderit
Mblidhet grupi kuvendor socialist Mblidhet grupi kuvendor socialist të diskutuar në lidhje me 10 pikat e paktit të prezantuar të premten nga kreu i PS-së
Ka dyshime në përzgjedhjen e sulmit Trajneri Manchester United, Ferguson ka thënë se ka problem të zgjedhë lojtarët e sulmit pasi ka shumë opsione në këtë r
Ristani: Kodi të parashikojë përzgjedhjen e anëtarëve të KQZ-së Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Arben Ristani tha se ndryshimet në kodin zgjedhor duhet të përfshijnë edhe përzgjedhjen
PS has vështirësi në përzgjedhjen e kandidatëve Në mbledhjen e kryesisë së PS të dielën ku do të vendosej për kandidatët në 12 qarqet e vendit për zgjedhjet e 8 majit k
LSI: Diskutime me PD-në për përzgjedhjen e kandidatëve Sekretari i përgjithshëm i LSI-së Luan Rama theksoi se negociatat për zgjedhjet lokale me Partinë Demokratike janë konst