999 rezultate për

perzgjedhjen

Miratohet me konsensus komisioni Ad-hoc për KLGJ dhe KLP Mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësi për komisionin Ad-hoc që do të bëjë përzgjedhjen e kandidatëve për në Këshi
Shëndetsia pa një drejtor të mirëfilltë Ka rreth tre muaj prej kur Curr Gjocaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e drejtorit të SHSKUK-së. Prej atëherë Bordi end
Kreditë e buta, kriteret e reja për përzgjedhjen dhe dokumentet që duhen dorëzuar TIRANE- Për vitin 2017 Bashkia e Tiranës ka përcaktuar se do të mbulojë interesat e kredisë për 1 mijë familje të pastre
Shkelje në përzgjedhjen e stafit akademik të UP Zgjedhja e stafit akademik të Universitetit të Prishtinës ka nxjerr në pah ankesa për shkelje të shumta që kanë bërë kom
“Masterchef Albania” starton sezonin e dytë, kush do pasojë Alfion? (FOTO LAJM) MasterChef Albania ka startuar për përzgjedhjen e aplikantëve të sezonit të dytë. Sezoni i parë dha frutet e veta, ndërs
Nisin aplikimet për përzgjedhjen e 3 anëtarëve të KKP-së Çelet aplikimi për plotësimin e 3 vendeve në Komisionin Kombëtar përzgjedhës për Trupën e Nivelit të Lartë Drejtues në A
Nikolla nga Vlora: Dija dhe arsimi, vlera kombëtare Zhvillohet në Vlorë konkursi për përzgjedhjen e Drejtorit të drejtorisë rajonale arsimore të këtij qyteti. Në fjalën e
Disa hapa në përzgjedhjen e tortës së dasmës Torta mund të duket e bukur dhe e jashtëzakonshme por shija nuk duhet të jetë e tmerrshme. Zgjidhni shijen Hapi i
Nishani përshëndet përzgjedhjen e Projektit të gazsjellësit Trans-Adriatik Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani përshëndet përzgjedhjen e Projektit të Gazësjellësit Trans-Adriatik. Përmes një d
Situata parazgjedhore, Mosiu: Të bëhet kujdes në përzgjedhjen e kandidatëve Ish-presidenti Alfred Moisiu e ka cilësuar si jo optimiste situatën parazgjedhore. Duke flur në takimin e Forumit Civil
Lista e deputetëve, Braçe: Nuk ka asnjë kriter dhe parim për përzgjedhjen Deputeti i Partisë Socialiste Ejon Braçe ka sqaruar miqtë e tij në Facebook por edhe opinionin publik se nuk ka asnjë të
Mungesa e deputetëve, shtyhet seanca e Kuvendit Mungesa e deputetëve ka bërë që udhëheqësi i seancës së sotme në kuvenin e Kosovës, Xhavit Haliti të shtyjë atë për ditë
Vazhdon gara për përzgjedhjen e abetares së unifikuar Nxënësit e klasave të para në Kosovë vitin e ardhshëm do të mësojnë me abetare të shkruar në gjuhën standarde duke shman
APP konstaton 6 miliardë lekë shkelje Agjencia e Prokurimit Publik ka evidentuar rreth 1713 raste kur ente të ndryshme kanë anashkaluar procedurat e tenderit
Mblidhet grupi kuvendor socialist Mblidhet grupi kuvendor socialist të diskutuar në lidhje me 10 pikat e paktit të prezantuar të premten nga kreu i PS-së
Ka dyshime në përzgjedhjen e sulmit Trajneri Manchester United, Ferguson ka thënë se ka problem të zgjedhë lojtarët e sulmit pasi ka shumë opsione në këtë r
Ristani: Kodi të parashikojë përzgjedhjen e anëtarëve të KQZ-së Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Arben Ristani tha se ndryshimet në kodin zgjedhor duhet të përfshijnë edhe përzgjedhjen
PS has vështirësi në përzgjedhjen e kandidatëve Në mbledhjen e kryesisë së PS të dielën ku do të vendosej për kandidatët në 12 qarqet e vendit për zgjedhjet e 8 majit k
LSI: Diskutime me PD-në për përzgjedhjen e kandidatëve Sekretari i përgjithshëm i LSI-së Luan Rama theksoi se negociatat për zgjedhjet lokale me Partinë Demokratike janë konst