999 rezultate për

peruane

Ish-presidenti arrestohet për dehje në publik Ish-presidenti i Perusë, Alejandro Toledo është arrestuar në Kaliforni për dehje publike. Ish-kreu i shtetit, i cili
Shqiptari i ngacmon të dashurën rumunit dhe plas një sherr masiv me 5 të plagosur Pesë të plagosur është bilanci i një sherri me protagonistë shtetas shqiptarë, rumunë e peruanë në Firenze. Gjithçka
Qeveria e Perusë merr vendimin, shuhen shpresat e Italisë për të qenë pjesë e Botërorit Pak ditë më parë, kudo në mediat botërore, qarkulloi lajmi se FIFA mund të pezullonte Perunë, për shkak të një projekt-l
Po, Italia ka shanse reale për të marrë pjesë në Botërorin e Rusisë Kombëtarja peruane rrezikon pjesëmarrjen në Botërorin ‘Rusi 2018’. Lajmi është bërë i ditur nga një media vendase, e cil
Peruja rrezikon përjashtimin, Axurrët shpresojnë ta zëvendësojnë Kombëtarja peruane rrezikon zyrtarisht pjesëmarrjen në Botërorin e Rusisë, dhe këtë gjë e thotë vetë gazeta amerikano ju
Peru, arrestohet baroni kolumbian i drogës Policia peruane ka arrestuar Jacinto Nicolas Fuentes German, i dyshuar si lideri i organizatës kriminale Urabenos në Kol
"Shtypeni Pleshtin", peruanët kundër Messit Pas shtatë ndeshjeve të para, skuadra për t’u mundur është në krye të klasifikimit. Futbollisti më i fortë i botës ka ni
Gjenden mbetjet e helikopterit të rrëzuar në Peru Policia peruane ka gjetur mbetjet e helikopterit të rrëzuar në jug të vendit të mërkurën ndërsa 14 personat që gjendeshi
Dy peruanë në garë për një vend te Inter Nuk janë vetëm Juan dhe Kuçka në planet e Claudio Ranieri për merkaton e janarit. Tranjeri i Inter i ka shprehur drejtue