999 rezultate për

personelin

Ngacmimet seksuale, Këshilli Drejtues i UP-së merr këtë vendim Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës në mbledhjen e mbajtur të enjten, duke iu referuar zhvillimeve të fundit
Personeli akademik, zbardhet drafti për rritjen e pagave dhe orët shtesë në bazë të titujve Qeveria ka gati projektvendimin “Për statusin dhe trajtimin e veçantë të personelit akademik”. Në këtë vendim përfshihet
Gruaja shqiptare vdes në një spital në Itali, vajza e saj padit personelin Një 66-vjeçare shqiptare ka ndërruar jetë në spitalin e Maniago në Itali, si pasojë e një ataku kardiak, por vajza e saj
Pranga dy shtetasve që dhunuan mjekët e urgjencës Dy të rinj, në gjëndje të dehur kanë debatuar e më pas dhunuar personelin e urgjencës. Sapo janë sinjalizuar uniformat b
PD: Testimi për të fshehur problemet e shëndetësisë Partia Demokratike reagoi sërish sot lidhur me testimin që pritet të zhvillojë Ministria për mjekët. Sipas selisë blu, q
Paraburgoset udhëheqësi i Shvercerave Omer Bunjaku, kreu i grupit të tifozëve "Shvërcerat" do të vuajë së paku 8 ditë në paraburgim. Policia ka arrestuar d
“Thaçi 2” është një nga qeveritë me personelin më të madh në Evropë Kabineti "Thaçi 2" është një nga qeveritë me personelin më të madh jo vetëm në rajon, por edhe në Evropë, pasi përbëhet
Implementimi i IBM, vijon puna për ndërtimin e infrastrukturës në Jarinjë Vazhdojnë punimet për ndërtimin e infrastrukturës në pikën kufitare në Jarinjë sipas marrëveshjes se IBM. Aty do të ve
Twitter rrit sigurinë Rrjeti social “Twitter” ka blerë kompaninë “Dasient”, e specializuar për luftën kundër viruseve dhe sigurinë në internet
Irlanda tërheq personelin e ambasadës së saj në Vatikan Qeveria e Irlandës ka terhequr personelin e ambasadës së tij nga Vatikani, pas skandalit të publikuar në media ku një pr
SHBA tërheq personelin nga Jemeni Shtetet e Bashkuara kanë urdhëruar të gjithë personelin jo të domosdoshëm të ambasadës amerikane në Jemen, që të lënë ve
Greqia paralizohet nga greva 24 orëshe Një grevë 24-orëshe në Athinë ka ndalur autobusët, metrot, dhe shërbimet e tramvajit në kryeqytet, duke mbushur rrugët m