999 rezultate për

personeli

DENONCIMI/ Pacientët nuk kryejnë dot analizën e diabetit në QSUT (VIDEO) Në Qendrën Spitalore Nënë Tereza “nuk ka hemoglobinë”, e nevojshme për të kryer analizat e diabetit. Me këtë justifikimi
DSIK i përgjigjet kërkesës së Metës për ngritjen e Komisionit Hetimor për Gent Cakajn Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci, ku kërkonte ngritjen e një Komi
Po e braktisin ‘anijen’: Personeli britanik në zyrat e BE në Bruksel goditet nga BREXIT Shifrat nga të dhënat e Bashkimit Europian marrë nga Reuters si dhe intervistat reflektojnë një pikëpamje pesimiste mbi
Ngacmimet seksuale, Këshilli Drejtues i UP-së merr këtë vendim Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës në mbledhjen e mbajtur të enjten, duke iu referuar zhvillimeve të fundit
Shpërthen akuariumi, peshqit notojnë në supermarketn (VIDEO) Gjatë kohës së blerjeve, papritur një akuarium u thye. Te gjithë peshqit ranë në tokë, ndërsa personeli po mundohej t’i
Përplaset treni me ligjvënës republikanë, një i vdekur Shtëpia e Bardhë njoftoi të mërkurën se si pasojë e përplasjes së një kamioni me një tren me të cilin po udhëtonin ligjv
Denoncimi: Kush janë dy deputetët që po bëjnë emërime në burgun e ri Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim në Facebook në lidhje me emërimet në burgun e Reçit, Shkodër, i
Shkelja e dialogut nga Serbia/ Vjen reagimi i BE-së pas akuzave të Thaçit Bashkimi Evropian shpreh keqardhje për kërkesën e Serbisë që integrimi i personelit serb në gjyqësorin e Kosovës të shty
Vrasja e militantit të LSI, mjekët: E hodhën trupin në oborr dhe u larguan Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e Alban Kaloshit në Dibër. Mësohet se ka qënë personeli i urgjencës në spitalin e
Qindra të vdekur nga moti i keq në Sierra Leone Më shumë se 200 persona kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e dheut në kryeqytetin e Sierra Leones. Mbrëmjen e të hënës AP
Rusia urdhëron zvogëlim të personelit diplomatik amerikan Ministria e jashtme e Rusisë thotë se Shtetet e Bashkuara duhet ta zvogëlojnë numrin e personelit diplomatik në Rusi dhe
D'Ambrosio flet pë Interin dhe trajnerin Lojtari i Interit D'Ambrosio ka përshkruar situatën aktuale tek Inter dhe atmosferën që gjenet në kampin ziklatër. Lojta
Personeli akademik, zbardhet drafti për rritjen e pagave dhe orët shtesë në bazë të titujve Qeveria ka gati projektvendimin “Për statusin dhe trajtimin e veçantë të personelit akademik”. Në këtë vendim përfshihet
Gjest i mrekullueshëm, personeli në Peshkopi dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën (VIDEO) Mjekët në Spitalin e Peshkopisë i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne, jo vetëm duke bërë detyrën e tyre. Në momentin kur
Gruaja shqiptare vdes në një spital në Itali, vajza e saj padit personelin Një 66-vjeçare shqiptare ka ndërruar jetë në spitalin e Maniago në Itali, si pasojë e një ataku kardiak, por vajza e saj
Burg për çdo gabim mjekësor? Mjekët e Shkodrës sërish në protestë (FOTO LAJM) Bluzat e bardha në spitalin rajonal të Shkodrës kanë dalë sërish në protestë. Personeli mjekësor proteston kundër nenit
Call Center/ Teleperfomance: S'do largohemi nga Shqipëria Diego Pisa i cili është menaxheri për Shqipërinë i një prej kompanive të mëdha të shërbimit Call Center, Teleperformance
16 të vdekur nga zjarri në depon e armëve në Moskë (VIDEO) Rreth 16 persona kanë humbur jetën pas një zjarri të madh që përfshiu një depo armësh në Moskë. Mediat vendase raport
Terrorizmi/ Franca trajnon nxënësit si të ishin në raste sulmi Nisur nga terrori i përhapur së fundmi në Evropë si pasojë e sulmeve të vazhdueshme terroriste, Franca si një nga vendet
SHBA largon familjarët e personelit nga 3 zona të Turqisë Shtetet e Bashkuara të Amerikës urdhëruan familjet e personelit të mbrojtjes dhe diplomatëve që të largohen nga jugu i T