999 rezultate për

personave

Lista e personave "Non Grata", zv.ambasadorja e SHBA-ve vizitë të papritur në Prokurori E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses Ones ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Prokurorisë së
Blindohet Vlora, pritet kapja e 10 personave të rrezikshëm Ditën e sotme Policia ka ndaluar shtetasin Tesilvan Basho dhe vëllain e tij Stalino Basho në Selenicë të Vlorës. Menj
Kontrabandë mallrash e dhunë në familje, 3 persona vihen në pranga në Durrës 3 persona janë arrestuar në Durrës, të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Strukturat e Drejtorisë Vendore të Polic
Një 9-vjeçar akuzohet për vrasjen e 5 personave, në Amerikë Një fëmijë nëntë vjeç është akuzuar për vrasjen e 5 përsonave në Illionis. Sipas policisë thuhet se zjarri në rimorkion
Parandalohet konflikti me armë zjarri në Durrës Parandalohet sherri me armë zjarri mes disa personave në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.18 në qytetin bregdetar
EMRAT/ Incidentet në derbi, 8 personave iu ndalohet përjetë hyrja në stadium Për tetë tifozë që u përfshin në incidentet gjatë derbit Tirana-Partizani është marrë vendimi nga Komisioni i Disiplinës
"Fabrikë të lindjeve të paligjshme", shkatërrohet rrjeti kriminal në Greqi Të paktën 11 orë ka zgjatur seanca e parë e dëshmive të 6 prej 12 personave të arrestuar në Selanik me akuzën se kishin
Zbardhen emrat e 8 personave në kërkim që e eleminuan Santiago Malkon Prokuroria ka kërkuar masën "arrest me burg" për vellezërit Leonard dhe Elis Duka , Fatmir Hyseni, Xhoni Nica, Oltian L
Sapo mësoi për tërmetin në Shqipëri, Rita Ora i bën thirrje 15 milion personave për ndihmë (FOTO LAJM) Tërmeti i ditës së shtunë që tronditi Shqipërinë, ka shkaktuar bujë edhe në vende të tjera të botës. Mediat e huaja shkr
UNESCO: Shqipëria, me emigracionin më të lartë të njerëzve të arsimuar në Europë, konkurrojmë me… Afrikën Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon nega
Bënin trafik armësh dhe municionesh nga Shqipëria në Greqi, policia shkatërron grupin Policia greke shkatërron një grup kriminal që trafikonte armë dhe mucione nga Shqipëria në ishullin e Kretës, në Greqi.
Vdes një 23 vjeçar në burgun e Dubravës, po vuante dënimin që nga janari Një 23 vjeçar me inicialet F.I nga Vushtrria, është gjetur mbrëmë pa shenja jete një qelinë e tij në Qendrën Korrektuese
"Ke vendosur blloqet në zonën time": Si nisi konflikti në Prishtinë që u mori jetën 2 personave Familjet Rafuna dhe Mehmeti janë bashkëpronare të ndërtesës në Prishtinë dhe për të cilën kanë patur konflikte, çka soll
Plas sherri në Ali Dem, plagosen katër persona Një 52-vjeçar me iniciale R.K. ka rënë në prangat e policisë pasi gjatë një konflikti të ndodhur në zonën e Ali Demit k
Vrasja e Jurgen Kurtit, lirohet nga burgu një prej personave të përfshirë në vrasje Gjykata e Apelit Tiranë ka liruar nga qelia Olsi Qalliaj, person ky i arrestuar në muajin Mars 2019 për ngjarjen e vrasj
Atentat në Pejë, qëllohet me armë ndaj disa personave Një tentim vrasje ka ndodhur mbrëmë në Pejë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 22:40
Koment diskriminues ndaj personave me sidromën Down, Murrizi pritet me protesta Përfaqësues të fondacionit "Down Sindrome Albania" janë bashkuar pasditen e sotme përpara Parlamentit të Shqipërisë ku p
DETAJE/ Atentati ndaj djalit të Spartak Brahos: 38-vjeçari ka shkuar për t'u hakmarrë ndaj personave që i bënë atentat Ditën e sotme ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një mesazh të mbërritur në adresë të tij, përmes të cilit tre
Rritet numri i personave me sëmundje mendore në Maqedoninë e Veriut Shënon rritje numri i rasteve urgjente që kërkojnë ndihmë në Klinikën për Psikiatri në Shkup. Ekspertët sqarojnë se stin
I dënuar me 35 vite burg, Kostandin Xhuvani merr pjesë në varrimin e të atit Kostandin Xhuvani rezulton i dënuar me 35 vite burg, për shkak të vrasjes së 5 personave ndër vite. Sot, drejtoria e