999 rezultate për

personat

Frutat dhe perimet ulin gjasat për astmë deri në 30% Personat që konsumojnë sasi të mëdha të frutave dhe perimeve kanë më pak gjasë të preken nga astma, përderisa ata të cil
Operacion i madh policor, arrestohen disa shpërndarës droge Operacioni i gjerë policor i nisur tre ditë më parë nga uniformat blu ka shënuar një nga goditjet më të forta në rajonin
Dalin pamjet, shihni si shpëtohen nga mbytja dy persona në Durrës (VIDEO) Dy persona kanë shpëtuar nga mbytja ditën e sotme në plazhin e Golemit. Një 14 vjeçar ka mbetur mes dallgëve, pastaj
Shembet godina në Laç, zë poshtë dy persona Një godinë është shembur në Laç dhe ka zënë nën të dy persona. Personat janë dërguar menjëherë në spitalin e Traumës
Kaq vite burg për personat që sulmuan Selën Gjykata u shqiptoi 4 vjet burg, dy të akuzuarve për dhunë ndaj Zijadin Selës që e pranuan fajin. Stojan Pavlevski u dënu
Policia e Kosovës jep detajet për therjen e DJ Blunt (VIDEO) Më herët u raportuar se DJ Blunt ishte therur me thikë në kokë, por asgjë nuk ishte e sigurtë. Këto dyshime na i ka h
Personat me inteligjencë emocionale e shmangin viktimizimin Personat me nivele të larta të inteligjencës emocionale janë të aftë t’i perceptojnë, kontrollojnë dhe vlerësojnë emocio
Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Përmbaruesi Privat, i pamëshirshëm edhe me personat në nevojë Përmbaruesit Privatë në Kosovë nuk po i kursejnë nga bllokimi i të ardhurave as të varfrit. Ata po ua bllokojnë xhirollo
Një vezë në ditë zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër Personat që konsumojnë një vezë në ditë kanë 25 për qind më pak rrezik të preken nga sulmet në zemër në krahasim me pers
Burg për personat që planifikuan të sulmonin Izraelin Gjykata Themelore në Prishtinë i shpalli fajtorë nëntë të akuzuarit për organizimin e sulmit të parandaluar në Shkondër
Si duhet të kujdeseni për personat, nëse vuajnë nga migrena “Kjo po më bën me migrenë” – është një ndër shprehjet më të zakonshme që përdorim me shaka kur diçka po të irriton dhe k
Maqedonia mbështet të papunët që kanë ide për biznes Agjencia për Punësim ka shpallur thirrje publike për të papunësuarit që të aplikojnë për grante punësimi prej 5000 deri
Vaksina për trajtimin e kolesterolit ul rrezikun për sulm në zemër Një vaksinë që ulë kolesterolin ka treguar se ndihmon me uljen e gjasave për sulm në zemër për një të katërtën. Dy vj
Nga sot personat me aftësi të kufizuar mund të aplikojnë për biçikleta Thirrja publike për subvencionet e biçikletave do të shpallet sot, dhe për herë të parë, njerëzit me aftësi të kufizuara
Të pa martuarit kanë më shumë mundësi të preken nga sëmundjet e zemrës Personat të cilët nuk janë të martuar ose janë të divorcuar, kanë më shumë mundësi të preken nga sëmundjet e zemrës.
Maqedoni, do të formohet trup koordinues për personat me nevoja të veçanta Në seancën e sotme të qeverisë, me propozim të zyrës së kryeministrit ministrat pranuan propozim-iniciativën për formimi
Personat nën 25 vjeç, nuk do të mund të marrin leje për mbajtje armësh Personat më të rinj se 25 vjet nuk do të mund të marrin leje për mbajtje të armëve. Afati për zëvendësimin e të gjitha f
Moshat më të reja preken nga sulmi në tru Sulmet në tru janë duke prekur persona në moshë më të re, ku stili i jetës jo të shëndetshme dhe obeziteti rrisin rrezik
Aksidenohet për vdekje një person në Prishtinë Një aksident me fatalitet ka ndodhur para disa minutash në Makovc të Prishtinës. Në këtë aksident një person ka vdeku