999 rezultate për

personat

Dështon atentati në Berat, 3 pronarët morën armën e qëlluan drejt lavazhit Pak minuta më parë në Berat është qëlluar me armë zjarri ndaj një lavazhi. Burime pranë vendngjarjes bëjnë medije se
Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë të uritur Orizi është një burim i mirë i fibrave dhe anti-oksidantëve, që ndihmojnë në luftimin e inflamacionit dhe problemeve të
Baki Kelani tregon ku do të dërgohen personat e arrestuar në veri, jep detaje për të arratisurin Forcat Speciale të Policisë së Kosovës në orët e hershme të mëngjesit kanë ndërmarrë një aksion në veri të Mitrovicës ku
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO) Janë bërë edhe disa video nga aksioni i hershëm sot në Veri. Në video shihen shumë pjesëtarë të Njësisë Speciale në këtë
Pse meshkujt duhet të hanë kërpudha me shumicë Meshkujt që kërpudhat i duan vetëm sipër një pice, tani duhet të ndryshojnë mendim dhe t’i përdorin edhe në përditshmëri
Ja përse meshkujt duhet të hanë më shpesh kërpudha Meshkujt që kërpudhat i duan vetëm sipër një pice, tani duhet të ndryshojnë mendim. Një studim japonez i Tohuku Unive
Shenjat e horoskopit që tentojnë të vuajnë më shumë nga ankthi dhe stresi Ankthi nuk është një problem që që kalohet lehtë, siç mund të mendojnë shumë njerëz. Janë shumë gjëra që duhen marrë në
Dalin pamjet: Dyshime për blerje vote në Pozharan (VIDEO) Në media kanë dalë disa pamje nga fshati Pozharan, ku shihen dy persona që dyshohet se ishin në procesin e shitjes dhe b
96-vjeçarja ka humbur kujtesën, por jo zërin magjepsës (VIDEO) Një grua 96-vjeçare në një qendër për personat me dementia, sëmundja e pleqërisë që bën të humbasë kujtesa, magjepsi tur
Bie soleta, 2 sekondat e fatit për 3 personat që i shpëtuan vdekjes (VIDEO) Një soletë, që ishte ndërtuar për të mbrojtur shiun në hyrjen e një lokali në zonën e Don Boscos në Tiranë ka rënë, por
Gomonia pëson defekt në afërsi të Karaburunit, shpëtohen 5 personat në bord Një gomone me 5 persona në bord është shpëtuar nga autoritetet portuale në Vlorë. Rreth orës 14:00 kapiteneria e Vlorës
Haradinaj: Vjedhja e bustit të luftëtarit të UÇK-së akt i shëmtuar, personat përgjegjës të dalin para drejtësisë Një ditë më parë policia e Kosovës ka njoftuar se është vjedhur busti i dëshmorit Smajl Hajdari në Pejë. E për këtë a
Personat me muskuj të dobët janë më të rrezikuar nga vdekja e parakohshme Të gjitha orët që i keni shpenzuar në palestër nuk janë të mira vetëm për pamjen tuaj fizike. Aq më shumë kohë që shp
Zhytet në fund të detit mjeti lundrues shqiptar, shpëtojnë për mrekulli 4 personat në bord Një mjet lundrues me flamur shqiptar ka dhënë alarmin SOS në orën 21.05, teksa ndodheshin në rrezik. Ata ishin përplasur
Rrëzohet avioni në Filipine, vdesin të gjithë pjesëtarët e bordit FILIPINE- Një avion u rrëzua në Filipine, ku mbetën të vdekur të nëntë personat në bord. Sipas mediave të huaja, avioni
Si e rrit diabeti rrezikun e kancerit Me vite të tëra shkencëtarët janë përpjekur ta zgjidhin misterin mjekësor: pse njerëzit me tip 1 ose 2 të diabetit janë
STUDIM/ Arsyet pse disa njerëz i pickojnë mushkonjat e të tjerë jo Nuk është në kokën tuaj! Ato mbrëmjet verore, pranë plazhit, apo zjarrit më familjar kur ju përfshiheni nga kafshimet e
Njihuni me gruan që plaket 8 herë më shpejt se çdo person tjetër (FOTO LAJM) Një grua 41 vjeçare vuan nga një sëmundje e rrallë, që e bën atë të plaket tetë herë më shpejt sesa personat e tjerë në
I ngacmojnë të dashurën, burri nxjerr armën dhe qëllon dy personat (VIDEO) Detektivët në Houston të Teksasit janë duke kërkuar të dyshuarin që qëlloi me armë dy burra, pasi ata i kishin ngacmuar
Nostalgji, këto gjëra do ti kuptojnë vetëm personat që kanë lindur para vitit 2000 (FOTO LAJM) Janë shumë e shumë gjëra që e kanë bërë fëmijërinë tonë dhe adoleshencën tonë të paharrueshme. Në këtë artikull do gj