999 rezultate për

personash

Erdogan i kërkon Gjermanisë ekstradimin e 136 personave “Turqia u ka dorëzuar autoriteteve gjermane një listë prej 136 personash, që dëshiron të ekstradojë me akuzat për lidhje
Detaje nga ferri në Greqi: Kufomat u gjetën të kapur prej dore e të përvëluar Vullnetarët e Kryqit të Kuq mëngjesin e sotshëm gjetën 26 persona të shkrumbuar nga zjarri. Kufomat e tyre u gjetën pran
Tragjike, familja prej katër personash humb jetën në aksident (FOTO LAJM) Një familje katër anëtarëshe kanë humbur jetën në mënyrë tragjike, pasi vetura e tyre u godit nga një deve në një autost
Vidhnin banesat, i dënuari bashkë me shokët tmerronin shkodranët Policia ka vënë në pranga 4 shtetas të cilët akuzohet se vidhnin banesa. Ngjarja ka ndodhur në Shkodër e sipas polic
"PS-LSI, koalicion mes 2 personash dhe interesash" Nga Afrim Krasniqi- Telenovola mbylli aktin e radhës. Skenari? Konflikti midis dy aleatëve politikë në qever
Plaçkitet çifti në Kalanë e Shkupit Një çift bashkëshortor është plaçkitur nga një grup prej 4 personash teksa kanë qenë duke shëtitur në Kalanë e Shkupit t
Fluksi i refugjatëve nuk ka të ndalur në kufirin greko-maqedonas Në Gjevgjeli situata paraqitet sërish e tensionuar. Në këtë qytet kufitar mes Greqisë dhe Maqedonisë kanë vijuar flu
Arrestohet “skifteri” akrobat në Itali Një 22-vjeçar shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane, pasi që dyshohet se ka vjedhur shuma të konsiderueshme
"Drenica" bllokon rrugën Drenas-Prishtinë (VIDEO) Pas vendimit të djeshëm të Gjykatës Themelore të Mitrovicës, për dënimin e Sami Lushtakut, Sylejman Selimit dhe ish-pjes
Një grup personash sulmojnë institucionin e BFI-së Një grup personash kanë sulmuar selinë e BFI-së dhe disa të punësuar në Bashkësinë Fetare Islame. Incidenti tashmë ës
Polica e Kosovës: Nuk ka grumbullime personash në kufirin me Maqedoninë Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës konfirmoi se nuk ka patur lëvizje të dyshimta të personave në kufirin me Maqe
Rrjeti i kokainës, hetime për 20 persona Rrjeti i trafikut të kokainës po hetohet paralelisht në Gjermani dhe në Shqipëri. Prokuroria e Hanoverit, dy ditë më par
Tre persona rrihen nga dhjetëra persona në autobuz Tre persona, mes të cilëve 2 të mitur dhe një i ri janë rrahur nga grup tjetër personash në një autbobuz ne Porta Vllae
Sulmohen me thikë dy të rinj nga një grup personash Dy të rinj nga Shkupi janë përballur me dhunën agresive të një grupi personash. Të rinjtë, janë rrahur në rrugë “11 O
Alarmohet Greqia nga "terrorizmi" Shteti grek është vënë në alarm, pasi dyshohet se në vend ka baza të grupeve radikale terroriste që jane potencial per t
Arrestohen një grup personash të dyshuar se kanë kontrabanduar emigrantë Policia e Maqedonisë ka arritur të vërë në pranga një grup prej 6 personash që dyshohet se kanë kontrabanduar emigrantë
Aksion policor pas vjedhjes se artefakteve Policia e Maqedonisë po zhvillon një aksion të madh policor i koduar me emrin “Apolon”, pasi marrjes së informatave se n
Hoteli në formë globi prej materiali plastik (FOTO-LAJM) Një hotel i veçantë është ndërtuar nga arkitektët francezë 10 milje në veri të Marsejës. Hotel familjar Attrap'Rjves, n
Laç, dhunohet ekipi i televizionit Top Channel Një ekip i televizionit Top Channel i cili po punonte për raportimin e procesit elektoral në Laç është dhunuar nga një g
"Limuzina" që udhëton në thellësitë e detit (FOTO-LAJM) Një nëndetëse e teknologjisë së fundit është në gjendje të futet 300 metra nën sipërfaqen e detit. Me një kapacitet mbaj