999 rezultate për

personalitete

U shtri përtokë me 3 plumba, kush është viktima me dy personalitete, "kokë" e botës se krimit Një 47-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e djeshme (7 gusht) në pragun e shtëpisë, në lagjen "Minatori", në Sel
Besojeni se është e vërtetë, njihuni me femrat që pa i prekur nuk iu besoni syve (FOTO LAJM) Dëshirojmë që të jemi qendra e vëmendjes, në çdo vend që ne shkojmë. Disa njerëz, hedhin një hap më tepër dhe bëhen pers
Thaçi tregon a do të vij Bush në Kosovë Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se është duke u bërë punë e madhe në organizimin e festës së dhjetëvjetorit të pavarësi
Nga kush ka frikë Rama? Makina e armë, blindohen krerët e shtetit Qeveria "Rama 2" ka planifikuar miratimin e 429 vendimeve dhe projektligje gjatë vitit 2018. Përpos të tjerave, gjatë
Meta në Kosovë: Kam presione nga personalitete në Shqipëri Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta sot gjendet në një vizitë në Kosovë ku u prit nga hhomologu i tij Hashim Thaçi. Gj
Gjendet varri i njërit nga personalitetet më enigmatike në histori? Hulumtuesit besojnë se përfundimisht kanë gjetur varrin e Shën Nikollës. Arkeologët në Turqi kanë gjetur varrin në qy
PDK: Mbi 300 personalitete të reja do jenë pjesë e listave zgjedhore nëpër komuna Kryesia e PDK, sot ka mbajtur mbledhje në kuadër të aktiviteteve përgatitore për zgjedhjet lokale. Përmes një njofti
Basha takohet me gazetarë dhe personalitete për krimin dhe drogën (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim që ka zgjatur rreth katër orë me pë
Kjo është lista e personaliteteve që do të takojë Hahn në Shkup (FOTO LAJM) Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë i Bashkimit Evropian Johannes Hahn nesër pritet në Shkup, ku, sipas agjend
Nishani vlerëson personalitete të bashkësisë Shqiptaro-Amerikane Presidenti Bujar Nishani vlerësoi dhe çmoi në një ceremoni mbresëlënëse dekorimi në prani të shumë bashkatdhetarëve, kon
Në varrimin e Dijamantit marrin pjesë personalitete politike Në ceremoninë e varrimit të Dijamant Zabergjës, kosovarit 21-vjeçar i cili u vra në sulmet e Mynihut gjatë javës së kalu
Ja 5 personalitetet myslimane të dekoruara nga presidenti Nishani (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës, Bujar Nishani gjatë darkës së shtruar mbrëmë me rastin e festës së Fitër Bajramit ka dekoruar p
Merr flakë Hollywood-i/ VIP-at në panik (VIDEO) Një zjarr i papritur ka përfshirë Kaliforninë e Jugut, duke djegur mbi 800 mijë metra katrorë tokë dhe duke rrezikuar 3
Instagram ndryshon logon Loga e vjetër e Instagram është zëvendësuar me një ikonë të re të shumëngjyrshme. Kompania ka ridizajnuar gjithashtu apl
Ja sa personalitete do të marrin pjesë në inaugurimin e Thaçit president Për Hashim Thaçin president do të jetë hera e parë që do të inaugurohet me një ceremoni solemne në sheshin “Skënderbeu.
Lulzim Basha viziton sot Kosovën, ja axhenda e plotë Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë dhe do të t
Krizë brenda PS, ja personalitetet që kërkojnë të interpretohet statusi Ben Blushi, Arta Dade, Mimoza Hafizi, Rexhep Meidani, Ndre Legisi, Petrit Ago, kanë kërkuar sot që partia të interpretoj
Ja çfarë thonë këtë herë amerikanët për Erën (VIDEO) Këngëtarja Era Istrefi, vazhdon të bëjë bujë përtej oqeanit. Mediat amerikane po i kushtojnë shkrime bukuroshes nga Koso
Personalitetet botërore që humbën jetën më 2015 Viti 2015 do të mbahet mend si vit luftërash, konfliktesh dhe marrëveshjesh e nga ana tjetër mosmarrëveshjesh. Në kët
A u tall Lame me Ramën?! Artan lame si kartolinë për Vitin e Ri duket se ka përdorur njohuritë e tij të mira në histori. Përmes kartolinës, La