999 rezultate për

persona

Teme studimi?? Tema: Rrjetet sociale: Perdorimi i te dhenave personale dhe abuzimi me to ne kushtet e perdorimit te teknologjise (Shtat
COVID-19 u merr jetën 16 personave në 24 orët e fundit Gjatë 24 orëve të fundit, 16 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në total numrin zyrtar n
Plas sherri mes autostradës, agravon debati në nxjerrjen e armës (VIDEO) Një konflikt mes dy personave ka ndodhur këtë të shtunë në Kosovë. Në pamjet e bëra publike shihet një I ri I cili
3 shenjat e horoskopit që kanë fatin mbi supe përgjatë 2021 Nëse ky vit ka qenë shumë stresues, ai që pritet të vijë do të përmirësojë të gjitha keqkuptimet dhe do t’ju japë lumtur
Si qëndron e vërteta e aplikacionit që gjurmon personat me Covid? Gjatë valës së parë të Covid-19, studiuesit në Universitetin e Oksfordit ndërtuan një model kompjuterik që sugjeronte: n
GJKKO kërkesë Gjonajt: Rishikoni aktin normativ të OFL-së Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj që të
729 gjoba për maskën: 7 persona përfundojnë në komisariat Policia e Shtetit ka gjobitur një numër të madh qytetarësh, të cilët nuk mbajnë maskën në rrugë apo kanë dalë në lëvizje
Nipi zbulon flamurin origjinal personal të Isa Boletinit që e ka ngritur me 30 qershor 1912 (VIDEO) Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit. Emisioni “Ballkan” këtë javë bisedoi me stërnip
Dashuri si në përralla? E gjeni te personat e këtyre shenjave të horoskopit Demi Shenja që nuk e humbet kurrë durimin në dashuri dhe i kushton vëmendje çdo detaje tek partneri. Bricjapi Q
Operacion antidrogë në Elbasan, arrestohen 3 persona Njjë operacion antidroge është zhvilluar paraditen e sotme në Elbasan, ku si pasojë janë arrestuar 3 persona. Mësohet
Një vit pas tërmetit, Evi Reçi përkujton 7 personat e afërm që humbën jetën (FOTO LAJM) Më 26 nëntor të vitit që lamë pas, këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi humbi shtatë persona të afërm për shkak të tërmet
I dështoi atentati ndaj "korçarit", dy persona arrestohen dhe një shpallet në kërkim Një atentat i dështuar ka prishur qetësinë në qytetin e Elbasanit ditën e djeshme. Për këtë rast dy persona kanë përf
51 persona humbën jetën në 26 nëntor, kush është sot pas hekurave? Tërmeti i 26 nëntorit në 2019 mori 51 jetë në Shqipëri. Por sot kush është pas hekurave për këtë fatkeqsi që nuk u k
Aksident tragjik në Tepelenë: 5 persona të plagosur, mes tyre dhe një fëmijë Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Burimet bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në aksin Tepelenë-Mallaka
Bien rastet e reja, humbin jetën 8 persona nga Covid-19 në vend COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.137 testime, 365 të shëruar, 644 raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orët e fundi
Skenë filmash nga të shtënat në Elbasan, në sherr u përfshinë tre makina Të shtëna me armë janë regjistruar këtë mesditë në Elbasan, pranë stadiumit të qytetit. Në konflikt janë përfshirë 4
Mbushën "Benz-in" me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë për shkak se akuzohen për dhënie ndihmë shtetasve të huaj për kalim të
Ndërrojnë jetë 13 persona dhe regjistrohen 609 raste të reja me Covid-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edh 609 raste të reja me COVID-19. Përgjatë kësaj kohe, si pasojë e infekimi
E veshur nga Valdrin Sahiti, Paris Hilton shkëlqeu mbrëmë në AMAs (FOTO LAJM) Mbrëmjen e kaluar u mbajt ceremonia e përvitshme e ndarjes së çmimeve AMAs. Nën rregulla strikte për shkak të emergje
KOSOVË/ Ndërrojnë jetë 12 persona nga Covid-19 Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PC