999 rezultate për

persiper

Konsullata italiane në Egjipt nën rrënoja Një autobombë ka shkaktuar një shpërthim të fuqishëm duke tronditur konsullatën italiane në Egjipt. Një shpërthim i fuqi
Bëhet me shtëpi dhe do të ecë me këmbët e veta pas 55 vjetësh (FOTO LAJM) Kjo është historia e dhimbshme e Hamëz Rashitit, 61-vjeçarit nga nga Vërbica e Zhegocit. Prej shumë vitesh, që kur i
Policia nuk merr përsipër ndeshjen Tirana-Flamurtari Ndeshja mes Tiranës dhe Flamurtarit rrezikon të mos luhet ditën e nesërme. Kjo pasi Policia e Elbasanit nuk ka marrë për
Bomba vret oficerin trim (VIDEO) Një oficer guximtar i policisë së Egjyptit përpiqet që të ç'aktivizojë një bombë pranë një karburanti, por se kjo bombë
Rishfaqet UÇK-ja në Maqedoni, merr përsipër sulmet mbi stacionet policore (FOTO LAJM) Ushtria Çlirimtare, përmes një maili dërguar mediave ka pranuar se ka kryer sulme mbi stacionet policore në Kumanovë dhe
Kur Pirlo & Co luajnë me pantoflat e gjyshes (VIDEO) Një tjetër klip publicitar që ka si protagonistë futbollistët e Juventusit, të cilët kanë qënë pjesë e një prove shumë a
Të enjten shpallet Republika e Iliridës? Ditën e enjte, nga ora 12.00 deri në orën 14.00 do të bëhet shpallja solemne e Republikës së Iliridës. Akti i shpallj
I kalon makina përsipër, fëmija shpëton mrekullisht (VIDEO) Duket e pabesueshme por një fëmijë në Kinë mbijetoi edhe pse një makinë i kaloi atij përsipër. Ngjarja e rëndë u regjist
Kapen mat dy këngëtarët, Dafina “zhvesh” Ledrin Dikur të dashuruar, sot vetëm bashkëpunëtorë në muzikë, Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula qëndrojnë më pranë njëri-tjetrit.
Williamson takoi kryeministrin serb Prokurori amerikan, Clint Williamson ka takuar sot në Beograd kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Nga takimi n
Realizohet amaneti i Elvis Pistës Profesoresha e edukimit fizik dhe ish-basketbollistja e njohur, Arbnora Sokoli ka marrë përsipër të udhëheqë riaktivizim
Tahiri thirrje trafikantëve: Hidhni armët, s'ka Zot në tokë që ju del përsipër (FOTO-LAJM) Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i bëri sot thirrje banorëve të Lazaratit që qëlluan me armë ndaj policisë të dorëzojn
Talebanët sulmojnë aeroportin, 26 viktima në Pakistan (FOTO-LAJM) Të paktën 26 persona kanë mbetur të vrarë kur një grup me të paktën talibanësh sulmoi aeroportin më të madh në Pakistan.
Stili i rrugës, si të marrësh përsipër rriskun të ndryshosh Shpesh vipat, të lodhur nga të qënurit perfekt, mundohen që të ndjekin të ashtëquajturin stil të rrugës. Ky lloj trendi
Lihet në burg 17-vjeçari i akuzuar për vrasje në Shkodër Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë arrest me burg për 17-vjeçarin Alban Lulasi i akuzuar për vrasjen e Alton Ko
"Mea Culpa" e Handanoviç: I humba unë 2 pikë Samir Handanoviç merr përsipër përgjegjësinë e barazimit 3-3 të Interit kundër Parmës, një ndeshje që u ndikua edhe nga
Kapllani vulos fitoren e Frankfurtit Skuadra e dyshes shqiptare, Kapllani e Roshi, FSV Frankfurt ka fituar bindshëm me rezultat 4:1. Kapllani u aktivizua
Greqi, studentët shqiptare marrin përsipër bashkimin e emigrantëve 30 të rinj shqiptarë që studiojnë në universitete të ndryshme greke, kanë ndërmarrë një iniciativë mjaft të domethënëse
Nuk frikësohet edhe pse treni i kalon përsipër (VIDEO-FOTO) Jo të gjithë e kanë guximin apo forcën për të vënë jetën në rrezik duke qëndruar mbi shinat e trenit teksa treni të kalo
Penalltia më e shëmtuar që keni parë (VIDEO) Askush nuk ka parë më parë një penallti të tillë: mesfushori i America-SP, skuadër e kampionateve të moshave në Brazil,