999 rezultate për

pershpejtuar

Haradinaj pret kryetarin e Obiliqit, ende s'ka datë nga përfitimet e Ligjit Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me kryetarin e Obiliqit, Xhafer Gashi, me të cilin kanë diskutuar lidhur me l
Ivanov: I përshpejtuar vendimi për dëbimin e diplomatit rus Republika e Maqedonisë si vend kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian, e ndjekë politikën e BE-së dhe vendimet e
Mediat greke: Në mënyrë të përshpejtuar kërkohet zgjidhje për emrin Pas reagimeve të para pozitive nga raundi i djeshëm i bisedimeve për emrin në Bruksel, të mbajtur pas pushimit prej tre
MPB-ja sot lëshon letërnjoftimet me procedurë të përshpejtuar Sot në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të gjithë sektorët për punë administrative të MPB , do të punojnë për të lës
Ivanov–Lajçak: Integrimi i përshpejtuar i rajonit të jetë prioritet për BE-në Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov dhe zëvendëskryeminsitri sllovak dhe Ministër i Punëve të Brendshme, Mirosllav La
Azil në Gjermani? De Maziere: Kthim i përshpejtuar Gjatë një konference me ministrin e Brendshëm të Gjermanisë, Thomas de Maziere, në kuadër të vizitës së tij në Shqipëri,
Kuvendi rrëzon kërkesën e PD, nuk ka procedurë të përshpejtuar për hetim ndërkombëtar për CEZ Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për diskutim me procedurë të përshpejtuar të project-ligj
Kthimi i azilkërkuesve me procedurë të përshpejtuar? Të hënën e ardhshme pritet që BE të vendosë për kthimin e azilkërkuesve shqiptarë me procedurë të përshpejtuar. Ndonëse
11 vjeçarja pjesë e auditorit në Harvard Ria Cheruvu është vetëm 11 vjeç dhe këtë vit do të jetë pjesë në auditorët e Universitetit të Harvardit. 11 vjeçarja nga
Modriç rikthehet në Klasiken e 22 Marsit Lajme të mira për Carlo Ancelottin nga infermieria e Real Madrid. Luka Modriç iu bashkua stërvitjes me skuadrën 95 ditë
Dokumentet biometrike do jepen me procedurë të përshpejtuar Ministia e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska, pas zhvillimit të takimit të punës me shërbimet drejtuese ka theksu
Shtatë mënyrat për të përshpejtuar metabolizmin Shumë prej nesh kanë një metabolizëm të avashtë. Kjo e bën tepër të vështirë për të humbur në peshë, si dhe tepër të leh
Ka vetëm një rrugë që të çon në Bruksel Më shumë se 60 përqind e shqiptarëve e kupton se vendi është kandidat potencial për në Bashkimin Evropian por shumica e
Emergjenca për pasaporta, të hënën shërbim i përshpejtuar Kompania ALEAT do të mbajë hapur ditën e hënë më 20 gusht 2012 vetëm sportelet e aplikimit dhe ato të shpërndarjes në po
Pasaporta biometrike për 3 ditë në Kavajë, Peshkopi, Lezhë e Kukës Ministria e Brendshme informon se shërbimi i kompanisë Aleat për prodhimin e përshpejtuar të pasaportës biometrike ofro
Durrës, nis sot aplikimi i pasaportave të shpejta Shërbimi i ri i prodhimit të përshpejtuar të pasaportës biometrike, nis sot në qytetin e Durrësit. Kompania “Aleat” nisi
MB mundësi të reja për marrjen sa më shpejtë të pasaportës biometrike Ministria e Brëndshme në Tiranë informoi sot të gjithë qytetarët në lidhje me prodhimin e përshpejtuar të pasaportave b
Rocen: Kosova na ndihmoi duke pershpejtuar integrimin Shefi i diplomacisë malazeze, Milan Rocen ka deklaruar të mërkurën para deputetëve të k&eu